to top

Jak wybrać męskie okulary przeciwsłoneczne ?

Wydawać by się mogło, że w modzie męskiej nie dzieje się zbyt dużo. W kobiecych szafach znajduje się znacznie więcej dodatków. Ale panowie też mają spore pole do popisu: porządny pasek, ciekawe spinki do mankietów, dobra torba, elegancki zegarek to atrybuty zadbanych mężczyzn. O ile nie każdy pan na co dzień ubiera się w elegancki sposób, o tyle okulary przeciwsłoneczne to już element obowiązkowy, bez względu na to czy preferowany styl jest bardziej casualowy, czy sportowy, czy elegancki. Zresztą, jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, to Panowie także mają w czym wybierać.

Mężczyźni mogą wybierać nie tylko w różnych kształtach i kolorach oprawek, ale także kolorach szkieł. Odpowiednio dobrane potrafią dopełnić stylizację i podkreślić wizerunek. Warto poświęcić chwilę na to, aby odpowiednio je dobrać.

Panowie mogą wybierać wśród wielu modeli, także tych bardziej szalonych. Jednak jako fanka ponadczasowej elegancji stawiam na kilka kultowych wręcz modeli. Szeroki wybór męskich okularów przeciwsłonecznych (i nie tylko) znajdziemy w sklepie internetowym TRENDHIM.

3a

 

1aPierwszy model to wayfarer – ulubiony fason mojego męża. Posiada kilka par okularów przeciwsłonecznych tego typu – różnią się jedynie kolorem oprawek i szkieł.  Jest to model z plastikową, grubą oprawką. To prawdziwy klasyk, który ma już ponad 60 lat. Ten fason pasuje chyba każdemu mężczyźnie. W sklepie TRENDHIM znajdziecie wiele różnych wersji kolorystycznych okularów typu wayfayer, także świetną propozycję z drewnianymi zausznikami.

Będą one idealne zarówno dla panów ceniących elegancję (zwłaszcza klasyczna czarna lub brązowa wersja), ale mają one także zwolenników wśród nastolatków preferujących bardziej sportowy czy casualowy styl. Jeśli wybierzemy model z kolorowymi oprawkami lub z szkłami, jak np. TE z niebieskimi szkłami, będą one świetnym dopełnieniem sportowych stylizacji.

 

 

To nie jedyny klasyczny model. Panowie mogą także wybrać inny kultowy model, rozpropagowany przez Toma Cruisa w filmie Top Gun. Mowa o okularach w metalowych oprawkach, czyli Aviatorach. Okulary te zostały stworzone dla pilotów armii amrykańskiej i stały się totalnych bestsellerem. Pasują dosłownie do wszystkiego! Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że Panie mogą sobie przywłaszczyć te okulary, bo płeć piękna także świetnie w nich wygląda ?

10a 11

Dla niezdecydowanych Panów, którzy wahają się czy wolą metalowe aviatory czy plastikowe wayfayery, istnieje trzeci model ponadczasowych okularów, czyli Clubmaster. Oprawki tych okularów to połączenie tworzywa sztucznego i srebrnych lub złotych detali. Ten model jest na pewno zdecydowanie najbardziej elegancki. Idealnie sprawdzi się w towarzystwie garnituru czy koszuli. Warto dobrać do takich okularów pozostałe dodatki w równie eleganckim stylu.

 

Jestem ciekawa jaki jest Wasz ulubiony model okularów?

 

4

EvelineBison

  • Anna piekneperfumy

    Mnie podobają się bardzo takie klasyczne modele okularów, pewnie dlatego, że w ogóle lubię klasykę w modzie:).

    19 maja 2020 at 11:56 Odpowiedz
  • Julia Wasilewska

    Rzeczywiście okulary muszą być dopasowane.

    7 sierpnia 2020 at 08:21 Odpowiedz

Leave a Comment