to top

Kosmetyki BIOTANIQE w mojej codziennej pielęgnacji

Jakiś czas temu opisywałam na blogu świetne kosmetyki do oczyszczania skóry marki Biotaniqe KLIK. Lubię wracać do tego, co dobrze się u mnie sprawdza, ale jeszcze bardziej uwielbiam testować nowości;) A jeśli znana i lubiana przeze mnie marka wypuszcza coś nowego, sięgam po to z jeszcze większą przyjemnością. I tak odkryłam kilka godnych polecenia kosmetyków.
Zacznę od produktu oczyszczającego, bo to produkty, których w mojej łazience jest najwięcej i których zużywam najwięcej. Nie przywiązuję się bardzo do płynów czy żeli oczyszczających, więc prawie zawsze sięgam po coś innego.
Jakiś czas temu pierwszy raz miałam do czynienia z płynem micelarnym w formie żelu i całkiem miło wspominam oczyszczanie w taki sposób.
Some time ago, I wrote you about great cleansing cosmetics on my blog by Biotaniqe brand CLICK. I like going back to what works well for me, but even more I love testing new products;) And if a well-known and loved by me brand releases something new, I reach for it with even greater pleasure. And so I discovered some recommendable cosmetics.
I will start with the cleansing product, because I have huge amounts of such cosmetics in my bathroom and I use them most. I don’t tie myself very much to cleansing liquids or cleansing gels, so I almost always reach for something else.
Some time ago, I was using a micellar liquid in the form of a gel for the first time and I’m quite pleased to cleansing this way.

4a 6b
Biotaniqe, Oczyszczający Żel Micelarny, Vit C Kontrola Wieku, 250 ML
Moja opinia: Żel w butelce z pompką jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pomarańczowy kolor i równie orzeźwiający pomarańczowy zapach działają bardzo pobudzająco. Żel pochodzi z linii opartej na odmładzającym i rozświetlającym działaniu witaminy C. Żel możemy aplikować dłońmi, wacikiem, nie wymaga używania wody. Ja jednak stosuję go tylko jako pierwszy etap oczyszczania – aby rozpuścić makijaż. W tej roli spisuje się świetnie. Aplikuję żel na dłonie, masuję twarz i okolice oczu, a następnie wacikiem usuwam zanieczyszczenia i rozpuszczony makijaż. Osobiście potrzebuję jeszcze dodatkowo użyć jakiegoś żelu lub pianki, który ostatecznie usunie resztki makijażu i dogłębnie oczyści pory skóry. Zaletą żelu Biotaniqe jest to, że w ogóle nie podrażnia skóry, ani oczu. Przez żelową konsystencję jest delikatniejszy dla ściągniętej czy suchej skóry niż klasyczny płyn micelarny, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej i przesuszonej. Jeśli tak jak ja musicie zakończyć demakijaż produktem zmywanym wodą, to dodatkowo trzeba będzie zaopatrzyć się w jakiś żel. Dla mnie to jednak nie jest problem, bo zawsze płyny micelarne dodatkowo “domywam” żelem lub pianką 🙂
Biotaniqe, Cleansing Micellar Gel, Vit C Age Control, 250 ML
My opinion: Gel in a bottle with a pump is a very convenient solution. Orange color and equally refreshing orange scent have a very stimulating effect. It’s a line based on the rejuvenating and brightening effect of vitamin C. Gel can be applied with hands or cotton swab, it doesn’t require the use of water. However, I only use it as a first stage of purification – to dissolve makeup. In this role, it works great. I apply gel with my hands, massage my face and skin around the eyes, and then with a cotton swab, I remove the impurities and dissolved make-up. Personally, I also need to use some gel or foam, which will eventually remove the remains of make-up and thoroughly clean the pores of the skin. Advantage of Biotaniqe gel is that it doesn’t irritate the skin or eyes at all. Due to the gel consistency it’s more delicate for tightened or dry skin than classic micellar liquid, which is why it’s perfect for sensitive and dry skin. If, like me, you have to finish removing your make-up with a product washed with water, you will also need some gel. For me, however, this is not a problem, because I always use gel or foam and water after using micellar liquids:)

7ab

Biotaniqe, Snail Repair Therapy, rozświetlający krem pod oczy, 30+, 15 ml
Jeśli chodzi o kremy pod oczy, to jest to taka kategoria kosmetyków od której zwykle sporo wymagam i trudno mnie zadowolić. Wszystko dlatego, że moja skóra pod oczami jest sucha i wymagająca. Nie pokładałam w tym kremie zbyt wielkich nadziei, ale muszę przyznać, że krem ten bardzo mile mnie zaskoczył. Nie jest idealny – ale naprawdę solidny. Zwłaszcza do młodej i mniej wymagającej skóry na pewno będzie to świetny wybór.
Jest to krem dla osób powyżej 30 roku życia o działaniu rozświetlającym, hamującym oznaki starzenia oraz zmęczenia. Producent zapewnia, że krem spłyca zmarszczki i zapobiega pojawieniu się nowych, dzięki kofeinie dodaje skórze energii oraz redukuje cienie i opuchliznę. Muszę przyznać, że krem cechuje się bardzo miłą konsystencją – nie jest to żel, nie jest to też tłusta formuła. Po nałożeniu skóra pod oczami pozostaje nawilżona i elastyczna. To co dla mnie bardzo ważne to to, że krem świetnie nadaje się pod makijaż i dobrze współpracuje z korektorami. Jeśli chodzi o obietnice producenta, to trudno jest mi się odnieść do kwestii redukcji cieni czy opuchlizny, ponieważ nie mam z tym problemów. Jeśli chodzi o redukcję zmarszczek, to też nie wiem czy usunie już te istniejące, ale muszę przyznać, że utrzymuje skórę pod oczami w bardzo dobrej kondycji – jest gładka, promienna, nawilżona. Nie wystąpiły też u mnie żadne podrażnienia. Uważam, że to doskonały krem na dzień. Na noc sięgam po produkty o jeszcze bogatszej konsystencji, ale ja po prostu bardzo lubię na noc takie typowe “masełka”.
Biotaniqe, Snail Repair Therapy, illuminating eye cream, 30+, 15 ml
When it comes to eye creams, it is a category of cosmetics from which I usually demand a lot and it’s difficult to satisfy me. All because my skin under eyes is dry and demanding. I didn’t put too much hope in this cream, but I must admit that this cream surprised me a lot. It’s not perfect – but it’s really solid. Especially for young and less demanding skin, it will definitely be a great choice.
It is a cream for people over 30 years old with brightening action, it counteracts visible signs of ageing and fatigue in the eye area. The manufacturer ensures that the cream reduces wrinkles and prevents the appearance of new ones, thanks to caffeine it adds energy to the skin and reduces dark circles and puffiness. I have to admit that this cream has a very nice consistency – it’s not a gel, it’s not a fat formula. After application, skin under the eyes is moisturized and elastic. What’s very important to me is that the cream is great under makeup and works well with concealers. When it comes to the manufacturer’s promises, it’s difficult for me to refer to the issue of reducing shadows or puffiness, because I don’t have problems with it. As for the reduction of wrinkles, I also don’t know if it can remove existing ones, but I must admit that it keeps skin under the eyes in a very good condition – skin is smooth, radiant, moisturized. There were no irritations in this delicate area. I think it’s perfect eye day cream. For the night, I reach for products with even richer consistency, but I simply like such typical “butter” consistency for night face and eyes care.
11a
Biotaniqe, Antyoksydacyjny Krem/Żel Matujący, Green Detox – Nawilżanie i detoks, 50 ML
Latem bardzo lubię sięgać po kosmetyki o konsystencji żelu, sorbetu. Mam swojego ulubieńca na upalne dni – to krem Dior Hydraction. Jego cena jednak nie jest łaskawa dla portfela. Kiedy zobaczyłam ten zielony słoiczek z żelowym, zielonym kremem pomyślałam, że może być dobrą alternatywą dla mojego znacznie droższego ulubieńca. I faktycznie – krem ten ma bardzo miłą konsystencję przypominającą chłodny żelowy sorbet o zielonym kolorze i przyjemnym zapachu. Krem dzięki tej lekkiej formule wchłania się od razu, dzięki czemu możemy szybko aplikować makijaż. Pomimo, że jest to krem matujący, to zauważyłam, że daje naprawdę dobre nawilżenie, przy braku obciążenia i błyszczenia cery. W składzie znajdziemy witaminę E, wodę probiotyczną pro.aQua, Pure Matcha Tea – starannie wyselekcjonowane młode listki zielonej herbaty, które zawierają 100x więcej antyoksydantów niż zwykła zielona herbata. Krem idealnie sprawdza sie latem, pod makijaż, zachowuje świeżą skórę i dodaje jej blasku.
Biotaniqe, Antioxidant Matting Cream/Gel, Green Detox – Moisturizing and detox, 50 ML
In the summer I really like reaching for cosmetics which have gel and sorbet consistency. I have my favorite for hot days – this is Dior Hydraction cream. The price, however, is not kind of wallet – friendly price. When I saw this green jar with gel and green cream, I thought it could be a good alternative to my much more expensive favorite one. And actually – this cream has a very nice consistency reminiscent of a cool gel sorbet with a green color and a pleasant aroma. Thanks to this light formula, cream absorbs right away, thanks to which we can quickly apply makeup. Although it’s a matting cream, I noticed that it gives a really good hydration, without load and shiny skin. The composition includes vitamin E, probiotic water pro.aQua, Pure Matcha Tea – carefully selected young green tea leaves that contain 100x more antioxidants than regular green tea. Cream works perfectly in the summer, under the make-up, keeps the skin fresh and gives it radiance.

maseczka weglowa
Biotaniqe, Węglowa Czarna Maska Peel-Off, Pure detox – Detoks skóry, 50 ML
Linia PURE DETOX skupia się na błyskawicznym i dogłębnym oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń i toksyn, absorbuje sebum, wygładza skórę i zapobiega niedoskonałościom. Aktywny Węgiel z Drzewa Ubame wyciąga zanieczyszczenia niczym magnes.
Maseczka ma czarny kolor i bardzo gęstą konsystencję, dobrze nakłada się na skórę i nie ścieka z niej. Należy jednak pamiętać, że to zastygająca maseczka typu peel – off, dlatego należy uważać na wrażliwe miejsca, jak okolice oczu czy miejsca przy brwiach i włosach. Maseczka świetnie radzi sobie z usunięciem sebum i zanieczyszczeń i do tego nie podrażnia mocno skóry (co miało u mnie miejsce po stosowaniu czarnej maski Pilaten). Bardzo lubię efekt odświeżenia i lekkiego napięcia skóry jaki daje ta maseczka.
Biotaniqe, charcoal Black Peel-Off Mask, Pure detox – Skin detox, 50 ML
The PURE DETOX line designed to instantly and deeply cleanse the skin of impurities and toxins, absorbs sebum, smoothes the skin and prevents imperfections. Active Charcoal from Ubame Oak Tree extracts contaminants impurities like a magnet.
The mask has a black color and very thick consistency, it is easy to apply it to the skin and it doesn’t drip off. However, it should be remembered that it’s a congealing peel – off mask, therefore, be careful of sensitive places, such as eye area or the eyebrow area and hair. Mask deals well with the removal of sebum and impurities, and it doesn’t irritate the skin (which I experienced after application of black Pilaten mask). I really like the effect of refreshing and little skin tension that gives this mask.

9a

EvelineBison

 • Monika

  O żelach micelarnych słyszałam, ale nie stosowałam. Wybieram tradycyjny płyn micelarny. 😉 Krem/ żel wydaje się być całkiem fajny. 🙂

  1 września 2018 at 13:22 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Ciekawe produkty 😉

  1 września 2018 at 16:01 Odpowiedz
 • nelliax

  Myślę że najbardziej przemawia do mnie żel oczyszczający, zważywszy na to że mam suchą skórę i częsty problem z tym aby dobrać kosmetyk do twarzy.
  Pozdrawiam 😉

  2 września 2018 at 22:51 Odpowiedz
 • Bea

  Lubię Biotaniqe, muszę sprawdzić te ich nowości 🙂

  a tak przy okazji – było już rozwiązanie konkursu? bo scrolluję sobie Twojego bloga i jakoś mi się przypomniało 😀

  3 września 2018 at 09:29 Odpowiedz
 • il bello di essere donna

  Non conoscevo tutti questi prodotti *_*

  3 września 2018 at 11:12 Odpowiedz
 • My Strawberry Fields

  Najbardziej zaciekawiła mnie Węglowa Czarna Maska Peel-Off. Jej działanie mogłoby przypaść mi do gustu 🙂

  3 września 2018 at 11:47 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Uwielbiam kosmetyki z aktywnym węglem więc ta maseczka musi być moja:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  3 września 2018 at 12:25 Odpowiedz
 • style-of-secret

  Kochana Ty na prawdę masz czas na te wszystkie pielęgnacje ? :O aaaaaaaaaaaaaaa mega zazdro !
  Chociaż Twój maluszek jest teraz jeszcze na etapie, gdy często sobie smacznie śpi, gorzej jest przy moim harpaganie i etapie zaczynania chodzenia aaaaaaaaaa nalata się matka teraz jak głupia :O hehe

  4 września 2018 at 00:14 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Cudownie wyglądasz! Kosmetyki tej marki polubiłam i planuję jeszcze wypruwać jakieś w przyszłości.

  5 września 2018 at 18:30 Odpowiedz
 • Wielbicielka Noble Lashes

  Lubię wracać do tego, co dobrze się u mnie sprawdza, ale jeszcze bardziej uwielbiam testować nowości 😉 Ostatnimi czasy testuje same kosmetyki z aktywnym węglem więc ta maseczka musi być moja :D. Myślę, że przetestuje również proponowane przez Ciebie kosmetyki. Pozdrawiam ciepło.

  8 stycznia 2019 at 12:19 Odpowiedz
 • Joanna

  Nie znałam wcześniej tej marki, muszę koniecznie wypróbować te kosmetyki! 🙂

  18 października 2019 at 18:01 Odpowiedz

Leave a Comment