to top

Co się zmienia w ciąży?

The fact that two lines on a pregnancy test cause a lot of positive emotions you probably know;) I did the test twice because I couldn’t believe and despite the result of the test was positive, only visit to the gynecologist was able to assure me that it was true.
 I don’t have to mention the fact that the news about the child under your heart totally changes your life. Anyway, I haven’t experienced the changes that take place after giving a birth and I think that my blog is not a good place for such serious and philosophical arguments;) However, with this news, thousands of questions arise and you don’t know the answers. And probably no one will be able to answer them. How do you handle with being a parent? How will your body react to pregnancy changes? One thing is sure – positive result on a pregnancy test will change your life!
Fakt, że dwie kreski na teście ciążowym powodują niesamowite emocje wie chyba każda z nas;) Sama wykonałam test dwukrotnie, bo nie mogłam uwierzyć, i pomimo bardzo wyraźnego wyniku, dopiero wizyta u lekarza była w stanie mnie zapewnić, że to prawda.
O tym, że wiadomość o rozwijającym się pod naszym sercem dziecku odmienia nasze życie o 180 stopni nie muszę wspominać. Zresztą, sama jeszcze nie doświadczyłam zmian jakie następują po narodzinach maleństwa, i uważam, że mój blog to nie miejsce na tak poważne i filozoficzne wywody;) Jednak wraz z tą nowiną, pojawiają się tysiące pytań, na które w większości nie znamy odpowiedzi. I chyba nikt tak naprawdę nie będzie w stanie udzielić nam na nie odpowiedzi. Jak poradzimy sobie w roli rodzica? Jak zareaguje nasz organizm na ciążowe zmiany? Jedno jest pewne – ten pozytywny wynik na teście ciążowym odmieni nasze życie!

23bb 7a
What changes will appear in your life? This probably can’t be predicted in 100%. For sure, it will be different;) Be ready for hormonal storm that can cause losing control of your emotions (crying while chocolate advertising, mood swings) or your body (stomach is getting bigger, leg swelling , nausea). Of course, pregnant women aren’t the same. Each of us is different and this period is completely different for each woman.
I must admit that before this wonderful news I was looking for a lot of information, I was visiting internet forums and knew all complaints that women get during pregnancy and as a result I started to see this waiting time as a time of terrible torment, eternal fatigue, vomiting, illnesses and heaviness. And this is just one of the possible scenarios. I haven’t experienced nearly any of pregnancy ailments. Therefore, if you are not a mother yet, don’t be worry by the stories of others! Don’t read strange stories on Internet forums, because EVERY PREGNANCY IS DIFFERENT. Even each pregnancy of a woman who has more children is different. And your will probably be different too 🙂
Jakie zmiany pojawią się w naszym życiu? Tego chyba nie możemy przewidzieć ze 100% pewnością. Na pewno będzie inaczej;) Należy przygotować się na burzę hormonalną, która może sprawić, że nie będziemy mogły już tak dobrze panować nad swoimi emocjami (płacz w trakcie reklamy czekoladek, huśtawki nastrojów) czy ciałem ( powiększający się brzuch lub puchnące nogi, nudności wymioty). Oczywiście kobiet ciężarnych, absolutnie „nie wrzuca się do jednego worka”. Każda z nas jest inna i zupełnie inaczej przechodzi ten okres.
Przyznam szczerze, że jeszcze przed tą cudowną wiadomością poszukiwałam wielu informacji, czytałam fora internetowe i znałam wszystkie bolączki opisywane przez ciężarne i w rezultacie okres oczekiwania na maleństwo zaczął jawić mi się jako czas okropnej męczarni, wiecznego zmęczenia, wymiotów, bolączek i ociężałości. A to jest tylko jeden z możliwych scenariuszy. Sama nie doświadczyłam prawie żadnej ciążowej dolegliwości. Dlatego, jeśli jeszcze nie jesteście Mamami – nie sugerujcie się opowieściami innych! Nie czytajcie dziwnych historii na forach internetowych, bo KAŻDA CIĄŻA JEST INNA. Nawet każda ciąża wielodzietnej kobiety różni się od siebie. I Twoja pewnie też będzie inna 🙂

16b 3a
Fortunately, I feel great being pregnant and most of these discouraging symptoms don’t concern me. Therefore, instead of stressing and having bad attitude, I think it is worth thinking that it is a really beautiful period that can sometimes be difficult, because as I wrote above – each of you is different and pregnancy will be different. But don’t presuppose it will be bad. I had many fears, I was very stressed, but I decided not to surround myself with these black scenarios and set them aside. In my case – it worked! Therefore, keep smiling , think about taking care of yourself, your health and good condition because you care for a baby, who is defenseless and will not take care of himself/ herself. Remember – happy mum- to- be is a happy child.
Moja na szczęście przebiega bardzo lekko, i większość tych zniechęcających objawów w ogóle mnie nie dotknęło. Dlatego, zamiast stresować się za wczasu i źle nastawiać, myślę, że warto założyć, że to naprawdę piękny okres, który możliwe, że czasami będzie trudny, bo tak jak pisałam – każda z nas jest inna i ciążę przeżyje inaczej. Ale nie zakładajcie z góry, że będzie źle. Ja miałam wiele obaw, byłam bardzo zestresowana, ale postanowiłam nie otaczać się tymi czarnymi scenariuszami i odstawiłam je na bok. W moim przypadku – zadziałało! Dlatego uśmiechnij się, pomyśl o tym, że dbając o siebie, swoje zdrowie i dobrą kondycję, dbasz o rozwijające się maleństwo, które jest bezbronne i samo o siebie nie zadba. Pamiętaj – szczęśliwa przyszła mama to szczęśliwe dziecko.

18a DSC_0730a 4a

EvelineBison

 • Ewa Macherowska

  Jaka piękna sukienka <3

  9 lipca 2018 at 17:35 Odpowiedz
 • Monika

  Spodobał mi się naszyjnik z jaskółką. 🙂

  9 lipca 2018 at 21:02 Odpowiedz
 • Eni Abeni

  So amazing dress Eveline….you are really beautiful in these photos!!!
  Have a nice day and don’t miss my latest post, now on my blog! Kisses from Italy,
  Eni

  Eniwhere Fashion
  #Kidswear: Alice and Catimini

  9 lipca 2018 at 23:59 Odpowiedz
 • Aneczka

  Jeszcze trochę i będziecie wszyscy razem 🙂 teraz przy końcówce mogę życzyć ci szczęśliwego rozwiązania 🙂

  10 lipca 2018 at 05:30 Odpowiedz
 • pirelka

  Piękne zdjęcia !
  Moja ciąża też przebiegała prawidłowo i bez większych dolegliwości, ale jednak ten czas nie uważam za magiczny, a raczej stresujący 🙂 cieszę się, że dzieci już są po drugiej stronie choć nieźle dają w kość od niemal 2 lat.

  10 lipca 2018 at 12:49 Odpowiedz
 • Adriana Style

  Moja ciąża była praktycznie bezobjawowa, za wyjątkiem rosnącego brzuszka, ale pisałyśmy już chyba o tym. Kilka obcych mi osób próbowało m wmówić że w 3 trymestrze to dopiero będzie sie działo, będę narzekać na różne dolegliwości itd. a jedyne co mnie spotkało to zgaga (pikuś) i lekka zadyszka, nawet nie spuchłam. Więc po co straszyć, scenariusze pisać jak tak jak mówisz każda kobieta jest inna i każda ciąża też jest inna. Życzę pomyślnego rozwiązania o dużo zdróweczka Adriana Style

  10 lipca 2018 at 13:18 Odpowiedz
 • Kinga

  Wyglądasz bajecznie jak zawsze ??? zgadzam się,każda ciąża jest inna,ale zawsze to duża zmiana w życiu ? Miłego dnia piękna ❤

  10 lipca 2018 at 13:31 Odpowiedz
 • Tynka

  w ciazy zmienia sie cos jeszcze – magiczne zdjecia na blogu sie pojawiaja 🙂 sa cudne

  10 lipca 2018 at 21:11 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Masz rację – każda ciąża jest inna – każdy organizm reaguje inaczej. Jednak…u wszystkich kobiet zmienia bardzo dużo. Ile zmieniła u mnie? Właściwie wszystko…
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  10 lipca 2018 at 22:36 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  Moja ciąża przebiegała prawidłowo, jedna i druga, nie cierpiałam z powodu wymiotów, generalnie było ok czułam się dobrze, ale plecy bolały, nogi i ręce puchły, nie wyglądałam tak dobrze jak TY 🙂 Służy Ci ten stan :*

  16 lipca 2018 at 22:39 Odpowiedz
 • Vika

  Sounds really interesting) Thanks a lot for sharing!

  22 lipca 2018 at 20:43 Odpowiedz

Leave a Comment