to top

6 Ways to Pamper Yourself During Pregnancy

Even If you are experiencing pregnancy glow and everyone tells you that you look beautiful, and you have twice as much energy, there are also such days when pregnancy can take its toll and show its dark side. Fortunately, I don’t have many pregnancy ailments, and I hope that I will avoid them till the end;) But I would not be a real woman if I didn’t bury and despise: D Well, you have a great reason to do it, and above all, you deserve to pamper yourself. So here’s my list of ways how I pamper myself:
Nawet jeśli błogosławiony czas dodaje ciążowego blasku i z każdej strony słyszy się jak kwitnąco się wygląda, a poziom energii faktycznie odpowiada dwupakowi jakim aktualnie jesteś, to są też takie dni, kiedy ciąża może dać się we znaki i pokazać też swoją ciemniejszą stronę. Na całe szczęście ominęło mnie wiele ciążowych dolegliwości, i mam nadzieję, że oszczędzą mnie i do końca;) Ale nie byłabym prawdziwą kobietą, gdybym sobie nie ponarzekała i pomarudziła 😀 W końcu mamy świetny powód, i przede wszystkim, zasługujemy na to, aby się same porozpieszczać. Zatem, oto moja lista kobiecych “rozpieszczaczy”:

8b 1b
1. Mani and pedi 🙂
Feet during pregnancy are very loaded – firstly, they carry the growing tummy and there is a high possibility that they will be swollen by retaining water in the body. There is no more relief for them than a professional pedicure in the beauty salon (if you like, you can also do it yourself at home). And beautiful manicure – it’s the basis 🙂 Perhaps it’s the last moment that you don’t have to worry about extremely noticeable regrowth (if you have hybrid manicure) and pamper your hands with beautiful manicure. If you get your nails done in a beauty salon, it’s good opportunity to leave the house, wear something nice and highlight the tummy 🙂
2. Wear something nice …
I am not able to feel really well in worn-out tracksuit or a washed-up husband’s t-shirt. Totally different situation is with – stylish, fluffy, girls’ dressing gown – this I could wear all my life: D Ok, worn-out tracksuit is certainly a convenient option, but it will not help you improving the mood and awakening the inner goddess. I don’t mean wearing sexy dress or uncomfortable jeans. There is also a whole bunch of nice and inexpensive clothes (which you probably already have in your wardrobe) – comfortable leggings, super soft sweater or sweatshirt, cotton top.
1. Mani i pedi 🙂
“Ciężarne” stópki są bardzo obciążone – po pierwsze, wspierają rosnący brzuszek, jest spore prawdopodobieństwo, że są spuchnięte przez zatrzymanie wody w organizmie. Nie ma dla nich większej ulgi niż profesjonalny pedicure w salonie (jeśli lubisz, możesz też wykonać go sama w domu). No i piękne dłonie – to podstawa 🙂 Być może to ostatnie chwile, aby nie chodzić ze zbyt długim odrostem hybryd (o ile stosujesz taki manicure) i rozpieścić swoje dłonie pięknym manicurem. Jeśli robisz paznokcie w salonie kosmetycznym, to też dobra okazja do tego, aby wyjść z domu, ubrać coś ładnego i podkreślającego brzuszek 🙂
2. Ubierz coś ładnego …
Nie jestem w stanie czuć się prawdziwie dobrze w rozciągniętych dresach czy spranym t-shircie po moim mężu. Co innego – stylowy, puszysty, dziewczęcy szlafroczek – w tym mogłabym przechodzić całe życie 😀 Ok, rozciągnięte dresy są na pewno wygodną opcją, ale nie pomogą w podniesieniu nastroju i obudzeniu wewnętrznej bogini. Nie mam na myśli wskakiwanie w seksowną sukienkę czy niewygodne jeansy. Jest jeszcze cała masa ładnych i niedrogich ubrań (które pewnie masz w szafie)- wygodne legginsy, super miękki sweterek czy bluza, bawełniany top.

11b

5ab

sukienka/dress Mohito

sandały/ sandals GANT via Mivoshoes.pl

torebka/bag Fabiola

kurtka jeansowa/jeans jacket Only

biżuteria/jewelry Coccola.pl

zegarek/watch Lorus

4b
3) … and play with accessories.
Personally, I am not a fan of exchanging clothes for typical maternity clothes – you won’t be wearing maternity clothes for long time so it’s pointless to spend on them large amount of money. That’s why I limited myself to maternity pants, and for now I wear my old clothes and choose those which have oversized cuts. My strategy is to have basic clothes that will cover growing tummy and wear them non-stop, but it’s good to stylize them! To the simple t-shirt and jeans you can add stylish cardigan, coat, jacket that will completely change the look of your outfit. The same happens when you add a stylish cape or cardigan to an ordinary knitted dress. I don’t have to mentioned that a nice handbag or stylish shoes, sunglasses or jewellery can change the whole outfit . And of course, you can wear them after pregnancy for many years.
4) Cheers! – drink in a beautiful china / chalice
During pregnancy, I finally learned to drink a lot of mineral water and to make this task easier I bought a special chalice, to which I can pour almost half liter of water. Drinking from such a beautiful chalice makes this activity nicer. At the beginning I had to force myself to do it;) Additionally, when I add seasonal fruits to the water, my drink looks like a professional drink prepared by bartender;)
3)… i pobaw się dodatkami.
Osobiście nie jestem zwolenniczką wymiany garderoby na taką typowo ciążową – uważam, że ciążowe ubrania służą nam zbyt krótko, aby wydawać na nie duże sumy. Dlatego sama ograniczyłam się tylko do ciążowych spodni, i póki co, korzystam z moich starych ubrań, i wybieram te o bardziej oversizowych fasonach. Moja strategia to posiadanie bazowych ubrań, które pomieszczą rosnący brzuszek i nosić je non stop, ale dobrze je wystylizować! Do prostego t-shirtu i jeansów można dodać stylowe kardigany, narzutki, marynarki, które zupełnie odmieniają wygląd naszego stroju. Podobnie dzieje się kiedy do zwykłej dzianinowej sukienki dodamy stylową narzutkę czy kardigan. Nie muszę chyba wspominać jak mocno podkręca cały strój dobra torebka czy stylowe buty, okulary przeciwsłoneczne czy biżuteria. No i przecież możemy je nosić przez kolejne długie lata, po okresie ciąży.
4) Na zdrowie! – w pięknej porcelanie/szklance
W ciąży w końcu nauczyłam się pić spore ilości wody mineralnej, i żeby ułatwić sobie to zadanie kupiłam specjalnie wielki kielich, w którym mieszczę prawie pół litra wody. Picie z takiej pięknej zastawy zdecydowanie umila tę czynność, do której musiałam się początkowo zmuszać;) Dodatkowo, kiedy wrzucam do wody sezonowe owoce, mój napój wygląda jak profesjonalny drink przygotowany przez barmana;)

37b 2ab
5) Reading for pleasure, not for gaining knowledge
I think that every future mother reached for either books or newspapers, or materials on the Internet regarding either the development of pregnancy stages or baby care. I bought some books for moms- to- be and read them from cover to cover, absorbing every piece of information, but nothing gave me such relaxation as a moment with a book … for pleasure – criminal riddle, fast action or romantic story. Such break from “mommy” themes is really good 🙂
6) Evening film marathon
Many of my friends who are already mums advised me to sleep as much as possible now and enjoy the last moments of freedom, that is, going with my husband for dates, to the cinema or arranging an evening or movie marathon, because after birth of a baby such carefree moments won’t happen quickly;)

I am curious, if Moms that follow my blog have any advice on how to use time during pregnancy to please yourself? Let me know your opinions and advice 🙂
5) Poczytaj dla przyjemności, nie dla zdobywania wiedzy
Myślę, że każda przyszła mama sięgała czy to po książki, czy po gazety, czy po materiały w internecie dotyczące albo rozwoju i przebiegu ciąży, albo pielęgnacji maluszka. Sama zaopatrzyłam się w kilka opasłych tomisk książek skierowanych do przyszłych mam i przeczytałam je od deski do deski chłonąc każdą informację, ale nic nie dawało mi takiego relaksu jak chwila z książką…dla przyjemności – kryminalna zagadka, wartka akcja czy romantyczna historia. Taka przerwa od “mamusiowych” tematów robi naprawdę dobrze 🙂
6) Wieczorny maraton filmowy
Wiele moich znajomych, które już są mamami radziło mi, abym już teraz na zapas postarała się wyspać i korzystać z chwil wolności, czyli chodzić z mężem na randki, do kina, urządzić sobie wieczór lub maraton filmowy, bo po narodzinach maleństwa takie beztroskie chwile nie nastąpią szybko;)

Jestem ciekawa, czy Mamusie, które zaglądają na mojego bloga mają jakieś swoje rady na to jak wykorzystać czas ciąży, aby sobie dogodzić? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii i porad:)

7a 23ab

EvelineBison

 • Ewa Macherowska

  Tak jest Kochana! Rozpieszczaj samą siebie jak tylko możesz. Prawda jest taka, że niezależnie od tego jak kochanych i opiekuńczych mężczyzn przy sobie mamy to i tak same zawsze najlepiej wiemy czego w danej chwili nam potrzeba ;D

  4 czerwca 2018 at 12:23 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  codzienność tworzą szczegóły, o których piszesz…a warto się rozpieszczać niezależnie od aktualnego stanu. Ciąża jest na pewno dobrym pretekstem 😉 Pięknie jak zwykle

  4 czerwca 2018 at 12:36 Odpowiedz
 • ANECZKA

  Muszę przyznać że w ciąży wyglądasz pięknie naprawdę ci służy ten stan. Zresztą ty zawsze wyglądałaś pięknie. Bardzo mi się podoba to że umiesz tak perfekcyjnie dobrać do siebie dodatki i całą stylizację że wyglądasz cały czas delikatnie a zarazem bardzo kobieco!

  4 czerwca 2018 at 14:47 Odpowiedz
 • Izabela Majkut

  Świetne wskazówki i na prawde piękna sukienka!

  Pozdrawiam – http://izabiela.pl/

  4 czerwca 2018 at 17:33 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Fajne, przydatne porady. Bardzo się cieszę, że natura jest dla Ciebie łaskawa w ciąży, dla mnie niestety nie była;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  4 czerwca 2018 at 17:55 Odpowiedz
 • Kasia L

  Bardzo ładna stylizacja. Serdecznie pozdrawiam 🙂

  5 czerwca 2018 at 10:19 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Pięknie Ci w tej sukience:). Fajne masz sposoby na dobre samopoczucie w ciąży:). Widać, że działają, bo jesteś taka promienna;).

  5 czerwca 2018 at 18:24 Odpowiedz
 • Vika

  Looks really interesting) thanks for the post, dear)

  5 czerwca 2018 at 21:56 Odpowiedz
 • Kinga K.

  Wyglądasz kwitnąco,super post <3

  6 czerwca 2018 at 00:47 Odpowiedz
 • jointyicroissanty

  Pięknie i kwitnąco wyglądasz, ciąża Ci służy! Fajnie, że masz takie sposoby na umilanie sobie tego czasu, ja się trochę obawiam, że gdy już będę w ciąży, to zamęczę siebie i męża, swoimi nastrojami;)

  6 czerwca 2018 at 20:40 Odpowiedz
 • Gil Zetbase

  So stunning outfit!
  Have a nice week!
  Gil Zetbase

  7 czerwca 2018 at 10:50 Odpowiedz
 • Sandra

  Bardzo podobają mi się Twoje obcasy 😉

  7 czerwca 2018 at 11:31 Odpowiedz
 • Bea

  Post jest super i myślę, że da się go odnieść do każdej kobiety, nie tylko w ciąży 🙂

  10 czerwca 2018 at 10:47 Odpowiedz
 • Justyna

  Ten czas, gdy byłam w pierwszej ciąży, wspominam z wielką nostalgią. Rozpieszczałam się wtedy na maxa i nie żałuję, bo już nigdy potem nie czułam się tak beztrosko :).
  Prześlicznie wyglądasz w tej białej sukience :)!!!

  12 czerwca 2018 at 18:10 Odpowiedz
 • Róża

  Wyglądasz pięknie!
  http://the-rose-style.blogspot.com
  ig;rozadryzner

  6 lipca 2018 at 12:57 Odpowiedz

Leave a Comment