to top

My favorite everyday uniform (and why is worth having your own signature uniform)

I admit that when I think back to my early adulthood, I see my wardrobe full of clothes in every color of the rainbow, in every possible cut and style. Of course, despite the enormous amount of clothes, I had the eternal “I have nothing to wear” problem. I think many of you have a similar problem;) Today, in my wardrobe there are less clothes, colors are more unified, it is also hard to see all possible cuts and it is much easier to choose what to wear. Although, there are days when I stand in front of my wardrobe and I totally have no idea what to wear . However, when it comes to the outfit, which I can wear on non-working days, when I can dress the way I like and how I feel comfortable, then I have my so-called uniform, which significantly improves the decision making process 🙂
Przyznaję, że gdy sięgam pamięcią do moich wczesno-dorosłych lat, to widzę szafę wypełnioną po brzegi ubraniami w każdym kolorze tęczy, w każdym możliwym fasonie i stylu. Oczywiście, pomimo ogromu ciuchów, na porządku dziennym był odwieczny problem “nie mam się w co ubrać”. Myślę, że podobny scenariusz może tyczyć się wielu z Was;) Dzisiaj moja szafa jest znacznie skromniejsza, kolorystyka bardziej ujednolicona, i też trudno szukać wszelkich fasonów i zdecydowanie łatwiej dokonać mi wyboru co na siebie włożyć. Choć, bywają dni kiedy stoję przed szafą i zastanawiam się wzdychając przy tym z braku pomysłu. Jeśli jednak chodzi o strój, na który mogę sobie pozwolić w dni wolne od pracy, kiedy mogę się ubrać tak jak lubię i jak mi wygodnie, to mam opracowany tzw uniform, który znacznie usprawnia proces podejmowania decyzji 🙂

2c 6b 18a

płaszcz/ coat MaxMara

bluza/sweatshirt NA-KD

spodnie/pants Noisy May

buty/sneakers Nike Roshe One

torebka/bag Fabiola

zegarek/watch Viceroy

WHAT IS A UNIFORM?
No, I don’t mean the official uniform that is required in some professions;) Uniform is our own set of clothes, which is simple and universal and fits most of the activities we do every day.
What’s important is that the uniform doesn’t require long preparation and rethinking the elements of the outfit and we feel in 100% great in it , and also we know that we look good in it. The uniform is not about particular clothes, but rather about the categories of clothes which create the outfit. Uniforms should consist of good-quality clothes ready to wear in five minutes and which allow you to leave the house in a good mood instead of unmatched clothes. :)Uniform should also fit us.
CO TO JEST UNIFORM?
Nie, nie mam na myśli służbowego mundurka jaki obowiązuje w niektorych zawodach;) Uniform to nasz własny zestaw ciuchów, który jest prosty i uniwersalny oraz pasuje do większości czynności, jakimi zajmujemy się na co dzień.
To co ważne, to to, że uniform nie wymaga długiego przygotowywania i przemyślenia elementów stroju, za to czujemy się w nim w 100% dobrze i wiemy, że wyglądamy w nim również dobrze. W uniformie nie chodzi o konkretne rzeczy, ale raczej o kategorie ubrań,z jakich go stworzymy. Uniform powinien być złożony z rzeczy dobrej jakości, gotowych do zarzucenia na siebie w pięć minut i wyjścia z domu z dobrym humorem, zamiast z niedopasowanymi do siebie ubraniami. 🙂 Powinien być również całkowicie dopasowany do nas samych.

11a 4c
MY UNIFORM
I wondered what my uniform is, so the set of clothes that I wear the most often , my signature look. It’s true that my tastes change depending on the season, and depending on my needs – whether I need a formal outfit good for work or everyday outfit , but my constant element of my daily choices are either cigarette pants and a loose top – a shirt, plain sweater or sweatshirt or just a pencil dress. How about outerwear? I choose a trench coat or simple coat. I always choose high heels to my work (they add me self-confidence;)), and sport footwear for every day – I love these by Nike.
As you can see, it is based on classic clothes, and this combination suits me best. In my uniform it is important that when I only change my shoes, I can transform it from a formal, office outfit (narrow pants, white shirt) into casual outfit.

MÓJ UNIFORM
Zastanawiałam się co jest moim uniformem, czyli takim zestawem ubrań, które najchętniej noszę, moim znakiem rozpoznawczym. Co prawda moje upodobania zmieniają się w zależności od sezonu, i w zależności od tego, czy potrzebuję formalnego stroju odpowiedniego do pracy czy na co dzień, ale stałym elementem moich codziennych wyborów są albo wąskie spodnie cygaretki i luźniejsza góra – koszula, gladki sweter lub bluza albo po prostu ołówkowa sukienka. Na wierzch najchętniej narzucam trencz lub prosty płaszcz. Do pracy zawsze wybieram szpilki (dodają pewności siebie;)), a na co dzień sportowe obuwie – uwielbiam te firmy Nike.
Jak widać bazuje on raczej na klasykach, i takie właśnie połączenie pasuje do mnie najbardziej. W moim uniformie ważne jest to, że zmieniając tylko buty mogę z formalnego biurowego stroju (wąskie spodnie, biała koszula) przeistoczyć go w casualowy.

3b 13b 20cWHY IS IT WORTH HAVING YOUR OWN UNIFORM?
It took me a long time to create my uniform, and it was because as a teenager I didn’t know what exactly I like. I wandered between a formal outfit good for work in the office, girly cute style, sexy image good for evening at the club. In my opinion, having my own uniform makes my life easier, because it eliminates the days when we wear anything in a hurry and we feel bad all day long. And that’s a good reason to try to create your own signature look.

DLACZEGO WARTO MIEĆ SWÓJ UNIFORM?
Wypracowanie mojego uniformu zajęło mi sporo czasu, a wynikało to z tego, że jako nastolatka nie do końca wiedziałam co tak w ogóle mi się podoba. Kluczyłam między formalnym strojem odpowiednim do pracy w biurze, dziewczęcą słodyczą, seksownym wizerunkiem odpowiednim na wieczór w klubie. Posiadanie własnego uniformu ułatwia moim zdaniem życie, bo eliminuje dni, w czasie których zakładamy na siebie w pośpiechu byle co i źle czujemy się przez cały dzień. A to już istotny powód do tego, aby spróbować stworzyć swój “signature look”.

15c
HOW TO CREATE YOUR OWN UNIFORM?
If you don’t have your uniform yet, try to create it. How? It can help you to write down clothes that you like to wear or make a collage of photos cut out from fashion magazines, or pick photos on the Pinterest and then try to catch repetitive elements.
We create our own uniform mainly because of the characteristic forms in which we feel best. I often choose narrow pants, but someone else can choose bell bottom pants or boyfriend pants or loose sweaters or dresses that emphasize the waist. It is also worth defining elements that we don’t like. For example, I don’t like straight and wide leg trousers , retro style, heavy jewelry. Creating such favorite set is very helpful in defining your own style.
Hara Estroff Marano said: “Our wardrobe is our visual vocabulary. Style is our distinctive pattern of speech, our individual poetry.”

To create a uniform, you should choose clothes that you feel best in, clothes that you often wear when you want to look good and feel good too. First of all, let’s choose the clothes that we feel best in, not the ones that are fashionable or which your friends choose. If you wear clothes that you feel good in, then others will appreciate it too. Remember, the outfit should be consistent with your personality, lifestyle, and not be dictated by fashion.
I haven’t get such state of clothing asceticism like Mark Zuckerberg yet – in my wardrobe there are more cuts than only black t-shirts and gray hooded sweatshirts;) . However, I have a fairly unified pieces of clothing and I admit that it hasn’t been planned. Just at some point I realized that I feel best in sets of clothes of the same cuts and in a specific colors.

JAK STWORZYĆ SWÓJ WŁASNY UNIFORM?
Jeśli nie macie jeszcze swojego uniformu, koniecznie spróbujcie go wypracować. Pomaga w tym spisanie sobie na kartce rzeczy, które lubicie nosić lub zrobienie kolażu ze zdjęć wyciętych z gazet lub wybranie zdjęć na tablicy na Pintereście i wyłapanie powtarzających się elementów.
Własny uniform tworzymy przede wszystkim ze względu na charakterystyczne formy, w których czujemy się najlepiej. Ja często wybieram wąskie spodnie, dla kogoś innego mogą to być spodnie dzwony lub boyfriendy czy luźne swetry albo sukienki podkreślające talię. Warto też zdefiniować elementy, których nie lubimy. Ja na przykład nie lubię prostych i szerokich nogawek spodni, stylistyki retro, ciężkiej biżuterii. Stworzenie takiego ulubionego zestawu, jest bardzo pomocne w określaniu własnego stylu.
Hara Estroff Marano powiedziała: “ Nasza szafa to nasze wizualne słownictwo. Styl to nasz charakterystyczny sposób mówienia, nasza indywidualna poezja.”

Aby stworzyć uniform należy wybrać to, w czym czujemy się najlepiej, ubrania, w które najchętniej wskakujemy, gdy chcemy dobrze wyglądać i też dobrze się czuć. Przede wszystkim wybierajmy te ubrania, w których czujemy się najlepiej, a nie te, które są modne czy które wybierają nasi znajomi. Jeśli będziemy nosić rzeczy, w któych dobrze się czujemy, wtedy inni także to docenią. Pamiętajcie, strój ma być spójny z naszą osobowością, stylem życia, a nie być podyktowane modą.
Nie doszłam jeszcze do takiego stanu ubraniowej ascezy jak np. Mark Zuckerberg – w mojej szafie króluje jednak więcej fasonów niż czarne t-shirty i szare bluzy z kapturem;) Posiadam jednak dość jednolitą garderobę i przyznam, że stało się to w nie do końca planowany sposób. Po prostu w pewnym momencie zorientowałam się, że najlepiej czuję się w zestawach z ubraniami o tym samym fasonie i w ściśle określonej kolorystyce.

17c 16c

I am curious if you can define your uniform. What is your favorite set, in which you feel not only comfortable, but also look great?

Jestem ciekawa czy Wy potraficie zdefiniować swój uniform. Jaki jest Wasz ulubiony zestaw, w którym czujecie się nie tylko komfortowo, ale także wyglądacie świetnie?

12b

EvelineBison

 • Agnieszka

  Masz rację co do tego uniformu, dobrze jest mieć coś sprawdzonego i “na szybko”
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  26 marca 2018 at 14:22 Odpowiedz
 • Tynka

  Mi ten problem dawno już zniknął. Jedynie wpadłam w szał pozbywania się rzeczy. Ilu bym nie wyrzuciła/oddała/sprzedała nadal czuję że jest ich za dużo 🙂
  stylizacja super, nosiłabym <3

  26 marca 2018 at 14:27 Odpowiedz
 • Aneczka

  mój taki własny uniform to właśnie połączenie brązów, czerni i beżu z jensami i to traki czysty klasyk który ja najbardziej lubię i najlepiej się w nim czuję 🙂 taki codzienny mundurek 🙂

  26 marca 2018 at 20:23 Odpowiedz
 • lilu

  Jakiego użyłaś rozświetlacza tutaj na kościach policzkowych? Pięknie to wygląda 🙂

  26 marca 2018 at 20:51 Odpowiedz
 • style-of-secret

  Kurczę, ależ mi się podoba takie połączenie klasyki, szyku i luzu <3
  Nie każdemu byłoby dobrze w takim zestawieniu, u Ciebie wygląda to fantastycznie kochana !! 🙂

  Dopiero w wyższej ciąży, zobaczysz co to znaczy prawdziwe "nie mam się w co ubrać" 😛 hehehe
  I jak później zaczyna się doceniać każdy ciuch, w który zaczynasz znowu się mieścić- ja się cieszyłam nimi jak murzyn blaszką 😉 hehe

  buziaki :*
  Daria

  26 marca 2018 at 21:04 Odpowiedz
 • Alice

  Zdecydowanie skomponowanie takiego uniformu to bardzo praktyczna opcja 🙂 Świetnie dobrałaś ze sobą wszystkie detale 🙂

  27 marca 2018 at 15:54 Odpowiedz
 • http://rzepaczki.pl/

  Moja córka ma takie same buty, ale zazwyczaj łączyłyśmy je z ciuchami sportowymi. Połączenie płaszcza i adidasów zdobył moje serce 🙂 Skopiujemy Twój look 🙂

  27 marca 2018 at 16:55 Odpowiedz
 • Malwina m

  Perfekcyjnie jak zawsze! Lubię taką sportową elegancję. Świetny płaszcz,buty, torebka….

  27 marca 2018 at 18:20 Odpowiedz
 • Bea

  Sprawdzone zestawy potrafią uratować życie 🙂

  27 marca 2018 at 19:03 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Ciekawy temat:). Ja np. mam określony styl, który najczęściej jest elegancki – tak przynajmniej inni mi mówią;). Najczęściej noszę ołówkowe spódnice, a właściwie to noszę je non stop;) a jeśli chodzi o górę to jakieś sweterki albo romantyczne bluzeczki, koszule. Tak najczęściej się ubieram do pracy. I właśnie uświadomiłam sobie, że nie mam takiego mojego uniformu na co dzień, na luzie…. Powinnam nad tym pomyśleć, bo czasem rzeczywiście “nie mam się w co ubrać”.

  27 marca 2018 at 19:26 Odpowiedz
 • pani-blondynka

  świetny płaszcz! 😀

  27 marca 2018 at 20:25 Odpowiedz
 • Vika

  Looks so interesting! Thanks for sharing)

  27 marca 2018 at 21:37 Odpowiedz
 • Monika

  Powiem Ci, że wcześniej nie zastanawiałam się nad swoim uniformem. 😀 Gdy się chwilę zastanowiłam, doszłam do wniosku, że dopasowane jegginsy lub spodnie rurki, to coś, co lubię i w czym się sobie podobam. Kolejną częścią garderoby, które często noszę i pasują mi do większości stylizacji to szare wdzianka. 🙂 Super torebka. 🙂

  27 marca 2018 at 22:18 Odpowiedz
 • Milena (One Cellar Door)

  Też już mam zestaw ubrań, w których czuję się najlepiej. Moj uniform też wykrystalizował się w całkiem naturalny sposób. Po prostu zaczęłam zracać uwagę na to, po jakie rzeczy sięgam najchętniej, kiedy rano w pośpiechu się szykuję. W ten sposób wiem, co lubię nosić najbardziej i jakie ubrania powinnam kupować. A te szalone, kolorowe , na które mam ochotę od święta, już nie okupują większości mojej szafy. 🙂 A beże i czernie też bardzo lubię. Genialy płaszcz! ?

  27 marca 2018 at 22:45 Odpowiedz
 • Justyna

  Jeszcze długa przede mną droga, nim wypracuję swój idealny uniform :)…
  … duża szansa, że nigdy to nie nastąpi ;)….
  Tym bardziej podziwiam Twój styl :)!!!

  28 marca 2018 at 06:03 Odpowiedz
 • Dyed Blonde

  piękne połączenie kolorystyczne 🙂 a płaszczyk cudo

  28 marca 2018 at 08:15 Odpowiedz
 • Martyna

  Ładne zestawienie na co dzień 🙂

  28 marca 2018 at 13:40 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Ale pięknie wyglądasz:) płaszcz jest boski:*

  28 marca 2018 at 14:39 Odpowiedz
 • totti

  Dziękuję bardzo

  29 marca 2018 at 04:58 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  Tego uczymy się chyba z czasem, by nie zagracać szafy, ale tworzyć bazę i do niej dobierać elementy, które po prostu pasują…

  29 marca 2018 at 14:50 Odpowiedz
 • Anula Pl

  Świetny post, super masz styl. 🙂

  9 kwietnia 2018 at 18:15 Odpowiedz
 • click here

  grea tand ncoajahpseuihjantkwwwwwwwwwwwdsvgecz

  22 czerwca 2018 at 07:43 Odpowiedz

Leave a Comment