to top

One thing that can change everything

You all know the fact that the devil is in the details. But I have the impression that we sometimes forget about it and we don’t really believe that it is true. “These are only insignificant details” – we think.

To, że diabeł tkwi w szczegółach wiemy wszyscy. Mam jednak wrażenie, że czasami zapominamy o tym i nie do końca wierzymy, że jest tak naprawdę. „To tylko nieistotne szczegóły” – myślimy.

28a24a

And I don’t mean that changing one piece of clothing can totally change the look ( but actually  such situation is in case of my today’s outfit), but even discrete behavioral changes can be received in a completely different way. How? Imagine that you are doing shopping and you hear from the salesman: 15,20 PLN. And now just add “15,20 PLN, please”. Not to mention that we can also add a  nice smile. The message is identical in both cases. In both cases we will pay 15,20PLN for our purchase , but in second case we also receive a little pleasure and a smile that can really brighten all day.

I nie mam na myśli tylko tego, że zmiana jednego elementu garderoby potrafi zmienić wygląd (choć akurat tak jest w przypadku mojego dzisiejszego outfitu), ale także dyskretne zmiany w zachowaniu są w stanie sprawić, że nasze zachowanie może być odbierane w zupełnie inny sposób. Jaki? Wyobraźcie sobie, że robicie zakupy i słyszycie od ekspedientki : 15,20zł. Wystarczy dodać „15,20, proszę”. Nie mówiąc już o tym, że możemy to okrasić miłym uśmiechem. Przekaz jest identyczny w obu przypadkach. W obu przypadkach za zakupy zapłacimy 15,20zł, jednak w drugim przypadku oprócz zakupów otrzymujemy także odrobinę przyjemności i uśmiech, który naprawdę potrafi rozjaśnić cały dzień.

13a 14ab

It is known that each of you is focused on achieving the goal and all additions such as politeness, good manners, being tactful , all the little gestures that show your personality are things without which theoretically you could also achieve the same goal and in addition, you wouldn’t waste time on such “lap of luxury “. I think that such approach would work only in theory, because practice shows that these small details can totally change the assessment of a given situation. Imagine that you are  interviewing an applicant  and his/ her answers are perfect, but he/ she omits all forms of courtesy, doesn’t smile while talking about  funny situations which happened  in his/ her previous job, doesn’t respond to “good morning”. Is this candidate  better than the one who complemented the décor of the office? Even if he/ she gave rash answers few times?

Wiadomo, że każdy z nas nastawiony jest na zrealizowanie celu, a te wszystkie dodatki w stylu form grzecznościowych, dobrych manier, taktownego zachowania, te wszystkie drobne gesty, które zdradzają naszą osobowość, to dodatki, bez których teoretycznie też moglibyśmy osiągnąć ten sam cel, i w dodatku nie tracilibyśmy czasu na takie „zbytki”. Myślę, że takie podejście sprawdziłoby się tylko w teorii, bo praktyka pokazuje, że to właśnie te drobne detale potrafią zmienić totalnie ocenę danej sytuacji. Wyobraź sobie, że prowadzisz rozmowę rekrutacyjną i kandydat, z którym rozmawiasz udziela idealnych odpowiedzi, ale pomija wszelkie formy grzecznościowe, nie uśmiecha się, gdy mówi o zabawnej sytuacji, która miała miejsce w poprzednim miejscu pracy, nie odpowiada na „dzień dobry”, którym go powitałeś. Czy ten kandydat jest bardziej skuteczny aniżeli ten, który na wstępie skomplementuje wystrój biura? Nawet jeśli kilka razy zająka się lub udzieli nie do końca przemyślanej odpowiedzi?

27a 22a 26a

I think there are a lot of such examples . Similarly is in fashion, because fashion is not just clothes – without context, without any messages. I don’t see  fashion as “clothes” that go together or not. For me, clothes can tell a lot about a person who wears them and you can also say or express  a lot  with clothes. And  details often  decide about the specific message. Do you agree with me that little black dress with high heels will give  completely different effect than when you combine it with  comfortable sneakers or ballet flats? Today I present you an outfit that is almost a copy of THIS one, but details (beanie, trousers, different shoes)give a totally different effect .

Sanford I. Weill said: “Details create the big picture”.  It’s true. Details are small but can create something big and unique 🙂

Myślę, że przykłady można mnożyć w nieskończoność i podobnie jest w modzie, bo moda, to nie tylko ubrania – pozbawione kontekstu, nie niosące żadnego komunikatu. Ja w każdym bądź razie nigdy nie postrzegałam mody jako „ciuchów”, które do siebie pasują bądź nie. Dla mnie ubrania mogą wiele powiedzieć i o osobie, która je nosi i za pomocą ubrań możemy sporo zakomunikować. I często właśnie o konkretnym przekazie decydują szczegóły. Chyba zgodzicie się ze mną, że ta sama mała czarna zestawiona ze szpilkami wywrze zupełnie inny efekt niż kiedy dodamy do niej wygodne trampki lub baletki? Ja dzisiaj prezentuję Was outfit, który jest niemal kopią TEGO stroju, różni się detalami (czapka, spodnie, inny obcas kozaków) a wydźwięk jest zupełnie inny.

Sanford I. Weill powiedział: “Szczegóły tworzą duży obraz” . To prawda. Szczegóły są małe ale mogą stworzyć coś dużego i wyjątkowego 🙂

23a 17a

futrzak/faux fur west Lightinthebox

golf/turtleneck Mango

jeansy/pants H&M

kozaki za kolano/overtheknee boots Butosklep.pl

torebka/bag Guess via www.americanoutlet.pl 

czapka/beanie woolk czapki

zegarek/watch Viceroy

20

I am curious whether details are important to you? Do you pay attention to such small gestures, small behavior details? or maybe the form of behavior doesn’t matter to you? I am very curious about your approach, so please let me know in your comments.

Jestem ciekawa czy dla Was szczegóły mają znaczenie? Czy zwracacie uwagę na takie drobne gesty, małe detale w zachowaniu, czy może forma zachowania nie ma dla Was większego znaczenia? Jestem bardzo ciekawa Waszego podejścia, więc dajcie mi proszę znać w komentarzach.

3ac

EvelineBison

 • Ewa Macherowska

  Jakie piękne szarości <3

  6 grudnia 2017 at 19:50 Odpowiedz
 • Tynka

  ten look przypomina mi moje jak tak nad życie kochałam pastele :)ładnie Ci!

  6 grudnia 2017 at 23:16 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Zdecydowanie zwracam uwagę na detale i szczegóły – tak jak piszesz, to w nich tkwi to w jaki sposób jesteśmy odbierani, jak jesteśmy nastawieni do świata i ludzi…
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  7 grudnia 2017 at 13:48 Odpowiedz
 • Gil Zetbase

  Stunning photos!
  Have a nice evening!
  Gil Zetbase

  7 grudnia 2017 at 14:58 Odpowiedz
 • carolina g. ticala

  Unas botas preciosas! Estas guapísima! ???

  7 grudnia 2017 at 18:14 Odpowiedz
 • AnetaO

  Cudowne szarości a Ty Ewelinko wyglądasz w nich pięknie 🙂

  7 grudnia 2017 at 20:55 Odpowiedz
 • Emmi

  Absolutely beautiful as always <3

  9 grudnia 2017 at 17:23 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Ja zwracam uwagę na szczegóły, więc tak – dla mnie one mają znaczenie. Sama staram się być miła i przyjazna w kontaktach z ludźmi i nie ukrywam, że oczekuję tego samego z drugiej strony;). Nie lubię nieuprzejmości i takie zachowania bardzo mnie potrafią zrazić…

  10 grudnia 2017 at 21:56 Odpowiedz
 • Monika

  Podoba mi się taki all grey look. 🙂 Zgadzam się z tobą, że takie drobne gesty jak proszę, dziękuję są ważne i potrafią umilić cały dzień. 🙂 To jak się ubieramy, zdradza bardzo wiele o nas, trzeba tylko umieć to odczytać. 🙂

  11 grudnia 2017 at 13:17 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Szarość to zdecydowanie Twój kolor 🙂

  12 grudnia 2017 at 11:40 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  Tak, szczegóły są dla mnie istotne. U Ciebie to każdy szczegół zawsze świetnie dobrany

  18 grudnia 2017 at 20:00 Odpowiedz
 • Cleo

  Kochana, oczywiście, że mają znaczenie! Tak samo jak znaki interpunkcyjne w zdaniu:D
  Takie szczegóły są bardzo ważne, i nie powinno się ich pomijać! To jak meble w nowym mieszkaniu- bez tych wszystkich drobnych bibelotów, dodatków będą wyglądać nijak, nie będzie tam duszy i charakteru!
  Buziaki:**

  27 grudnia 2017 at 11:10 Odpowiedz
 • xuping

  Proste, a zarazem eleganckie stylizacje są najlepsze. Zgadzam się w 100% ze wpisem. Bardzo ładnie to opisałaś. Jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam cieplutko 🙂

  29 maja 2018 at 13:13 Odpowiedz
 • Sandra But

  Buty Piękne. Gdzie można takie nabyć?

  Ostatnio natknęłam się na bardzo fajny sklep z butami damskimi. Najlepsze możliwe damskie buty sklep, botki ocieplane sznurowane bądź inne. Wybór jest ogromny a wysyłka szybka. Sprawdź botki płaskie damskie

  6 stycznia 2020 at 18:31 Odpowiedz

Leave a Comment