to top

Magic of snow

Gray, gloomy day, dark clouds which bring rain. Another gray and depressing day. Even though it’s Friday, friyay… … finally the weekend but I didn’t enjoy it at all. I was feeling cold while I was getting into the car and I dreamed about  warm blanket and hot tea. And then, suddenly drops began falling on the windscreen … but it wasn’t rain. White, openwork snowflakes. One after another fell on the windscreen, then turned into drops of water. I wanted to take one of them with me, but it immediately escaped while touching the glass. I stared at these snowflakes as hypnotized. Magic – suddenly gray day changed into magical day as if by magic.

Szary ponury dzień, ciemne chmury zwiastujące opady. Kolejny szary i przygnębiający dzień. Mimo, że piątek, piąteczek, piątunio….wyczekany weekend w końcu, to wcale nie cieszyłam się. Trzęsąc się z zimna wsiadłam do auta i marzyłam o ciepłym kocyku oraz parującej herbacie. I nagle na szybie auta zaczęły opadać krople…ale to nie deszcz. Białe, ażurowe płatki śniegu. Jedna za drugą opadały na szybę, po czym zamieniały się w krople wody. Chciałam jedną z nich zabrać ze sobą, ale one ulatniały się tuż po zetknięciu z szybą. Wpatrywałam się w te wirujące śnieżynki jak zahipnotyzowana. Magia – nagle szary dzień zmienił się w magiczny, jak za dotknięciem magicznej różdżki.

7b 37a 58

Snowflake – frozen water in the form of cube, or hexander, which eventually turns into a six-pointed star. The shape of snowflakes is influenced by the temperature and humidity of the atmosphere. Side-branches are randomly positioned on the each of the branches and each branch grows independently of the others. Plus each branch grows rapidly (compared to other snowflake types), sending out side-branches at irregular intervals. Such  process can occur even several times until snowflake will  touch the ground. This is why snowflakes have very complex and symmetrical shapes. Snowflake is like a tree trunk. History of both can be analyzed by individual layers in a cross-section. And just as there are no two identical trees, there are no two identical snowflakes. However, regardless of the differences in shape, which in some cases are visible immediately, and in some only after careful measurements, all falling snowflakes have one thing in common – six-fold symmetrical structure. What does it mean? That there is no way to find a snowflake that will be a star with a different number of arms than six, or a “snowflake column” with different base than hexagonal-base.

Śnieżynka – zamarznięta woda, która tworzy sześcian foremny, czyli heksander, który ostatecznie zamienia się w sześcioramienną gwiazdę. W czasie podróży płatka śniegu w kierunku powierzchni ziemi zmienia się zarówno wilgotność, jak i temperatura otoczenia. Na czubku każdego ramienia gwiazdki może rozwinąć się znowu sześcian, a z każdego z jego rogów może znowu “wyrosnąć” szpikulec. Taki proces może zajść nawet kilka razy od chwili powstania płatka śniegu do momentu, w którym dotknie on gruntu, dlatego płatki śniegu mogą mieć bardzo złożone i symetryczne kształty. Płatek śniegowy jest jak pień drzewa. Historię obydwu można odczytać, analizując poszczególne warstwy w przekroju poprzeczny. I tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. Niezależnie jednak od różnic w kształcie, które dla niektórych rodzajów kryształków widoczne są od razu, a dla innych dopiero po dokładnych pomiarach, wszystkie spadające z nieba płatki śniegu mają jedną cechę wspólną – strukturę o tzw. sześciokrotnej osi symetrii. Co to oznacza? Tylko tyle, że nie sposób znaleźć śnieżynki, która będzie gwiazdką o innej liczbie ramion niż sześć, albo “śnieżynkę słupek” o podstawie innej niż sześciokąt.

55a 70a-horz 72a 14ab

 

 

The next day, I woke up in a completely different world – instead of gray, I was blinded by the white snow. I ran out to feel this fluff – boots sank into the snow over ankles. I was as happy as a child, I received a boost of energy, I felt something nice inside of me, I had the impression that I’m in a magical world. The first fall of show definitely has a magical factor.

On the Internet I found beautiful quote” We are all like snowflakes – unique and one of a kind” . Do you agree? 🙂

Następnego dnia obudziłam się w zupełnie innym świecie – zamiast szarugi, oślepiła mnie biel śniegu. Wybiegłam na zewnątrz, żeby poczuć ten puch – buty po kostki zatopiły się w śnieżnym dywanie. Cieszyłam się jak dziecko, dostałam zastrzyk energii, poczułam jakby coś mnie od wewnątrz rozpierało, miałam wrażenie, że znajduję się w magicznej krainie. Dzień, w którym spada pierwszy śnieg ma w sobie zdecydowanie jakiś magiczny czynnik.

W Internecie znalazłam piękny cytat: „Wszyscy jesteśmy jak płatki śniegu – wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju”. Zgadzacie się? 🙂

8a 2b

kożuszek/coat z szafy mamy/from my mommy’s closet

kozaki za kolano/overtheknee boots Monashe

spódnica jeansowa/jeans skirt Ralph Lauren www.americanoutlet.pl

sweter/jumper Mohito

torebka/bag Paulina Schaedel

47b 3a 4b

 

EvelineBison

 • Paulina

  Piękna stylizacja i piękna ty 😉

  14 grudnia 2017 at 14:11 Odpowiedz
 • Aneczka

  Bardzo ładnie wyglądasz i ten płaszczyk jest śliczny. Cudowna magicznie zimowa aura 🙂

  14 grudnia 2017 at 14:45 Odpowiedz
 • Alice

  Piękne zdjęcia, marzy mi się taki śnieg na sesje fotograficzną 🙂 Wyglądasz cudownie w tym płaszczyku-jak Anna Karenina XXI wieku 🙂

  14 grudnia 2017 at 16:13 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Magicznie <3

  14 grudnia 2017 at 17:59 Odpowiedz
 • Vika

  Looks really interesting) Thanks a lot for sharing!

  14 grudnia 2017 at 20:37 Odpowiedz
 • Tynka

  jak bajkowo! cudownie 🙂 <3

  14 grudnia 2017 at 20:59 Odpowiedz
 • Iza

  Piękne zimowe zdjęcia i elegancka stylizacja 🙂

  Pozdrawiam – http://izabiela.pl/

  14 grudnia 2017 at 21:18 Odpowiedz
 • Ewelina Bauer

  piękne zdjęcia 🙂 sceneria iście magiczna 🙂

  14 grudnia 2017 at 21:34 Odpowiedz
 • Malwina m

  Cudownie wyglądasz,a zdjęcia bajka!

  14 grudnia 2017 at 22:09 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Świetny kożuszek:) śliczne, klimatyczne zdjęcia:)

  15 grudnia 2017 at 11:41 Odpowiedz
 • AnetaO

  Magiczne zdjęcia i piękna TY 🙂

  15 grudnia 2017 at 14:32 Odpowiedz
 • jointyicroissanty

  Jakie piękne zdjęcia! Kożuszek świetny, wyglądasz bardzo stylowo!:)

  15 grudnia 2017 at 18:17 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Świetna stylizacja i cudna sceneria… szkoda, że u nas nie ma już śniegu…
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  15 grudnia 2017 at 23:15 Odpowiedz
 • Tommy

  Pięknie, bajkowo… a ty wyglądasz jak królewna “Śnieżka”… tzn. hmm… zaraz.. czyżbym pomylił bajki? Tak czy inaczej wszystkie zdjęcia i cala sesja są naprawdę “COOOOOL” 🙂

  16 grudnia 2017 at 00:47 Odpowiedz
 • Milena

  U mnie niestety śniegu nie widać. :/ Przepiękny kożuszek!

  17 grudnia 2017 at 20:24 Odpowiedz
 • Vika

  Thanks for the interesting post! Have a nice day)

  17 grudnia 2017 at 20:30 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Ja śnieg lubię tylko przez okno i na Twoich zdjęciach;). Ale opis śniegu i śnieżynek zrobiłaś pierwszorzędny, to prawda, że jest tu jakaś magia:).

  17 grudnia 2017 at 23:07 Odpowiedz
 • jagoda

  Sesja jest naprawdę niesamowita! a Ty wyglądasz niczym Bella z bajki Disneya 😉 Pięknie 😉
  Pozdrawiam

  18 grudnia 2017 at 00:08 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  Kożuszek piękny….szkoda, że u nas jeszcze nie było tyle śniegu, przydałoby się

  18 grudnia 2017 at 19:58 Odpowiedz
 • Kinga K.

  Cudowna zimowa sesja,bosko wyglądasz ❤

  20 grudnia 2017 at 10:46 Odpowiedz
 • Adriana Style

  Jaka piękna zima, sceneria i Ty pośród natury. Stylizacja bardzo trafiona, pozdrawiam Adriana Style

  20 grudnia 2017 at 18:32 Odpowiedz
 • Ptysia

  Spódniczka jest naprawdę świetna 🙂 Cała stylizacja bardzo mi się podoba 🙂

  20 grudnia 2017 at 21:34 Odpowiedz
 • Monika

  Piękny cytat. Oczywiście, że się z nim zgadzam. 🙂 Ślicznie wyglądasz. 🙂 U mnie niestety śniegu już nie ma. 🙁

  22 grudnia 2017 at 22:49 Odpowiedz
 • Malwina m

  Wesołych Świąt kochana!

  25 grudnia 2017 at 13:43 Odpowiedz
 • Cleo

  Bo to prawda- wszyscy jesteśmy wyjątkowi..:)
  A co do śniegu- nie mogę się doczekać aż spadnie i w końcu zostanie na dłużej!
  Brakuje mi tego puchu..;/

  27 grudnia 2017 at 11:14 Odpowiedz
 • Transport

  Look of the day – płaszczyk bardzo szykowny, w prawdzie nie przepadam za takimi spódnicami, ale ta jest fajna. Zima to czas kiedy okrywamy się płaszczykami, najchętniej z futerkiem.

  20 kwietnia 2018 at 11:18 Odpowiedz

Leave a Comment