to top

Mincer Pharma, VitaC Infusion, Brightening Eye Cream

Currently, shelves in drugstores and pharmacies are full of cosmetics and you can choose among countless products in various prices and which give different effects. Manufacturers  outrage in providing us new cosmetics. In this case  it is really hard to be faithful to one brand or one cosmetic. I admit that I often change cosmetics, especially skin care cosmetics, for example face and body cleansers or these to moisturize body and hands. I am faithful only to more specialized products, which are  difficult to replace with something else. Eye cream is one of the most important steps in my face care, so I choose it carefully and I have high demands. Some time ago, one of my favorite under eyes cream (Clinique) finished and I reached for  Mincer cream with vitamin C. Today you can read the review of this cream. This is second tube I have used. The fact that I reached for  this product again is the best proof that it  is worth recommending.

Obecnie półki w drogeriach i aptekach uginają się pod ciężarem kosmetyków i możemy wybierać w niezliczonej ilości produktów w różnym zakresie cenowym, o różnym działaniu. Producenci wręcz prześcigają się w dostarczaniu nam nowinek. W tym gąszczu naprawdę trudno jest być wiernym jednej marce czy jednemu kosmetykowi. Przyznaję, że często zmieniam kosmetyki, zwłaszcza te podstawowe np. do oczyszczania ciała i twarzy, do nawilżania dłoni i ciała. Jedynie jestem wierna takim bardziej specjalistycznym produktom, które trudno jest zastąpić czymś innym. Krem pod oczy to jeden z ważniejszych w mojej pielęgnacji etapów, więc wybieram go dość uważnie i mam wysokie wymagania. Jakiś czas temu skończył się jeden z moich ulubieńców pod oczy (Clinique) i na szybko sięgnęłam po krem z witaminą C Mincer. I dzisiaj przedstawiam Wam recenzje drugiej już tubki tego kremu:) Fakt, że sięgnęłam po niego ponownie  jest najlepszym dowodem na to, że produkt ten jest wart polecenia.

4a 13ab

Mincer Pharma, VitaC Infusion, Brightening eye cream, 15 ml
VitaC Infusion Mincer Pharma energy boost for the skin.
Results:  instantly moisturised, silky smooth, fresh, illuminated skin. Dark circles brightened up.

1aCream consists of, among others:

 • Camu-camu extract – source of highly concentrated, natural vitamin C. It moisturizes, tones, brightens skin and prevents skin aging.
 • Sea buckthorn oil – rich in vitamin C and beta carotene improves and evens the skin tone and helps protect it against UVA and UVB rays.
 • Illuminating complex.

New line of Mincer Pharma products has been developed by specialists and can be used throughout the year, also on sunny days. The main goals why vitamin C is used in cosmetics are anti-aging and UV prevention properties. VITA-C-INFUSION cosmetics help protect the skin against UV rays. Of course we have to remember about  standard sun protection such as avoiding too much exposure to the sun and using protective filters, even these in makeup foundations.

 

 

Mincer Pharma, VitaC Infusion, Rozświetlający krem pod oczy, 15 ml

Rozświetlający krem pod oczy VitaC Infusion Mincer Pharma, to zastrzyk energii dla skóry.

Rezultatem stosowania kremu jest natychmiastowo nawilżona, jedwabiście gładka, wypoczęta i rozświetlona skóra wokół oczu, a cienie pod oczami zniwelowane.

W skład kremu wchodzą m.in.:

 • ekstrakt z jagód camu-camu – źródło wysoko stężonej, naturalnej witaminy C. Nawilża, tonizuje, rozjaśnia oraz zapobiega starzeniu się skóry.
 • olej z rokitnika – bogaty w witaminę C i beta karoten poprawia i wyrównuje koloryt skóry oraz pomaga ją chronić przed promieniowaniem UVA i UVB
 • kompleks rozświetlający.

Nowa linia preparatów Mincer Pharma ma tak opracowane przez specjalistów receptury, aby mogła być używana przez cały rok, również podczas słonecznych dni. Główne cele, w jakich witamina C stosowana jest w kosmetykach, to działanie przeciwstarzeniowe oraz tłumienie promieniowania UV. Dlatego kosmetyki VITA-C-INFUSION wręcz pomagają wzmacniać ochronę skóry przed promieniami UV. Oczywiście przy zachowaniu standardowych zasad ochrony przed słońcem, np. unikanie zbyt długiej ekspozycji na słońce oraz używanie filtrów ochronnych, choćby zawartych w dobrym podkładzie do twarzy.

6b 2a 10a

My review: Package of  eye cream is very simple, minimalistic ,it doesn’t stand out, but  above all it is very comfortable and hygienic. End of the  tube doses proper amount of the product. Thanks to the fact that the tube is made of soft plastic, you can use the cosmetic to the very end. The consistency of the cream is not watery or leaking, but also it’s not a heavy cream. It’s  something in between. Cream has a light yellow color and delicate lightening particles (therefore, it is recommended as day cream). Cream has a very subtle, barely perceptible scent. Consistency of the cream is so subtle that it is absorbed very quickly and it leaves skin under the eyes brightened, illuminated and moisturized. I don’t have big problems with dark shades under my eyes, so for my needs this cream works very well. I have very dry skin around my eyes so I need very moisturizing products and I have to admit that this cream works perfectly in this role. After application my  skin is elastic and well hydrated. I like the formula of this cream, it is neither too light (as in case of gels under the eyes) nor too rich – so it absorbs well and  it doesn’t roll  under the concealer or make-up foundation. I also like the effect of gentle lightening because skin is so radiant. Cosmetic  doesn’t  migrate into eyes, doesn’t cause irritation (I wear contact lenses and I have sensitive eyes). In the future I’ll  reach again for this product  with  pleasure.

Moja opinia: opakowanie kremu jest bardzo proste, minimalistyczne, nie wyróżnia się jakoś specjalnie, ale jest przede wszystkim bardzo wygodne i higieniczne. Precyzyjnie zakończona tubka dozuje odpowiednią ilość produktu. Dzięki temu, że tubka została wykonana  z miękkiego tworzywa, bez problemu wydobędziemy kosmetyk do samego końca.  Konsystencja kremu nie jest wodnista ani lejąca, ale nie jest to także ciężki zbity krem, raczej coś pomiędzy. Krem ma jasno żółty kolor  i delikatne rozświetlające drobinki (dlatego też jest to krem polecany na dzień). Krem ma bardzo subtelny, ledwie wyczuwalny zapach.  Konsystencja kremu jest na tyle delikatna, że błyskawicznie wchłania się pozostawiając skórę pod oczami rozjaśnioną, rozświetloną  i nawilżoną. Nie mam za dużych problemów z cieniami pod oczami, więc na moje potrzeby krem sprawdza się bardzo dobrze. Mam za to bardzo suchą skórę wokół oczu i potrzebuję naprawdę solidnie nawilżających produktów i muszę przyznać, że ten krem sprawdza się idealnie w tej roli. Po aplikacji skóra staje się elastyczna, dobrze nawilżona. Bardzo odpowiada mi formuła tego kremu, nie jest ani za lekka (jak w przypadku żeli pod oczy) ani zbyt bogata – dzięki czemu świetnie się wchłania i nie roluje się pod korektorem czy makijażem. Podoba mi się też efekt delikatnego rozświetlenia, skóra staje się taka promienna. Kosmetyk nie migruje do wnętrza oka, nie powoduje podrażnień (noszę soczewki i mam wrażliwe oczy). Z przyjemnością sięgnę po niego kolejny raz 🙂

13ab

EvelineBison

 • Ewa Macherowska

  Bardzo lubię te Twoje kosmetyczne wpisy 🙂

  4 listopada 2017 at 16:43 Odpowiedz
 • Meri Wild

  Super recenzja 🙂 Ja też potrzebuję intensywnego nawilżania okolicy oczu, także chętnie przetestuje ten krem 🙂

  http://www.meriwild.com

  4 listopada 2017 at 19:28 Odpowiedz
 • Aneczka

  Na zimę wolę coś mocniejszego ale na lato będzie super 🙂 rano nie stosuję bo wstając o 4 nie mam czasu na to 🙂 ale będę o nim pamiętała 🙂

  4 listopada 2017 at 20:42 Odpowiedz
 • Malwina m

  Lubię twoje posty kosmetyczne. Zawsze są ładne zdjęcia i mogę poznać jakiś nowy produkt. A tego akurat nie znam,a mógłby być dla mnie dobry!

  5 listopada 2017 at 19:45 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Muszę się poważnie zastanowić nad zakupem tego produktu, przez tą jesień moja skóra jest zupełnie bez …blasku. Tak, to chyba najlepsze określenie;)
  pozdrawiam serdecznie!

  6 listopada 2017 at 14:06 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Ciekawy ten krem:) nie znana mi jak dotąd firma:)

  6 listopada 2017 at 14:19 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Ja też używałam Clinique i bardzo lubiłam. Skoro sięgasz po ten krem po raz drugi to musi być fajny i to mnie przekonuje najbardziej, bo wiem z własnego doświadczenia, że jak się prowadzi bloga to czasem trudno sięgać ponownie po ten sam kosmetyk;) A jeśli się tak dzieje to mocno świadczy na jego korzyść. Opakowanie mi się podoba, lubię taką kolorystykę bieli w połączeniu z energetyczną pomarańczą:). Miłego wieczoru ***

  6 listopada 2017 at 17:05 Odpowiedz
 • Alice

  Wygląda bardzo obiecująco 🙂 Ja muszę już przeciwzmarszczkowe stosować, chętnie sprawdzę co ta firma ma do zaoferowania 😉

  6 listopada 2017 at 17:13 Odpowiedz
 • Ania

  Chętnie bym przetestowała 🙂

  6 listopada 2017 at 18:12 Odpowiedz
 • jointyicroissanty

  Ja też mam suchą skórę wokół oczu, więc podejrzewam, że ten krem sprawdziłby się również u mnie.
  Bardzo fajna recenzja i zdjęcia piękne:)

  6 listopada 2017 at 19:24 Odpowiedz
 • Monika

  Fajny kremik. 🙂 Dzięki za polecenie go. 🙂

  6 listopada 2017 at 19:56 Odpowiedz
 • best wp template

  Great post, thanks for sharing! I really like the sound of this product, thanks for the sharing
  https://wpthemesfree.website best wordpress premium themes

  7 listopada 2017 at 06:50 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  Fajny produkt i plus za efekt rozświetlenia 🙂

  7 listopada 2017 at 09:29 Odpowiedz
 • Ptysia

  Nigdy nie miałam kosmetyków tej marki 🙁

  7 listopada 2017 at 20:23 Odpowiedz

Leave a Comment