to top

My September Favorities

Hello! Since I decided to post my favorites of the month, I noticed that these posts are the most visited so it encourages me to continue sharing with you my discoveries.
In September, despite the fact that temperatures weren’t the highest, I tried to enjoy last warm days and smuggle as much summer clothes as possible. I usually  try to reach for boots or warm sweaters only when fall is in the air. The fall-winter period often lasts long, so there will be a lot of opportunities to wrap up in warm sweaters and high boots;)
So today I am showing you  still a summer set, but its two elements: silk shirt and small handbag I often wore in September and I rather don’t plan to forget about them next months;) So what I like the most this month?

Cześć! Od czasu kiedy postanowiłam wstawiać posty z moimi ulubieńcami miesiąca, zauważyłam, że są to posty, które mają najwięcej odsłon, więc zachęca mnie to do dalszego dzielenia się z Wami moimi odkryciami.

We wrześniu, mimo, że temperatury nie należały do najwyższych, próbowałam korzystać z ostatnich w miarę ciepłych dni i przemycać jak najwięcej letnich elementów garderoby. Zwykle staram się sięgać po botki czy ciepłe swetry dopiero wtedy, kiedy naprawdę jest już jesiennie. Jesienno-zimowy okres ma to do siebie, że zwykle dłuży się, więc okazji do otulenia się ciepłymi swetrami i wysokimi butami będzie jeszcze sporo;)

Dlatego dziś pokazuję Wam jeszcze letni zestaw, ale dwa jego elementy: jedwabną koszulę oraz torebkę nosiłam często we wrześniu i raczej nie planuję rozstawać się z nimi w kolejnych miesiącach;) Więc co najbardziej polubiłam w tym miesiącu?

26a 45a 55a1.Silk shirt by Lily Silk CLICK

White shirt is one of the basic elements in my wardrobe – I wear it both with office sets and with casual sets in combination with sneakers and also for night out – necessarily with high heels and red lips. Today’s shirt is made of silk that shines, but thanks to simple cut it is still very classic. When I got it , days were hot so I wore it with shorts, at the beginning of September I combined it with powder rose trousers and high heels and on cold days I ‘m going to combine it with bright, thick and warm sweater. I love combining seemingly non-matching fabrics and I think wool and silk are one of the coolest combinations.

Good news! This is the 16% off coupon: evelinebison , valid on the whole collection of Lily Silk Womens Clothing

2.Jedwabna koszula Lily Silk KLIK

Biała koszula to jeden z podstawowych elementów w mojej garderobie – noszę ją zarówno do biurowych zestawów, jak i do takich casualowych w połączeniu z trampkami, a także wyjściowo – koniecznie z zabójczymi szpilkami i czerwienią na ustach. Ta z dzisiejszego wpisu wykonana jest z jedwabiu, który połyskuje, ale dzięki prostemu fasonowi nadal jest bardzo klasyczna. Kiedy wpadła w moje ręce było naprawdę ciepło i zestawiałam ją z szortami, na początku września łączyłam ją z pudrowymi spodniami i szpilkami, a w chłodne dni zamierzam narzucać na nią jasny, gruby i ciepły sweter. Uwielbiam łączyć pozornie nie pasujące do siebie tkaniny , uważam, że gruba wełna i jedwab to jedno z najciekawszych połączeń.

Dobra wiadomość! Z kodem: evelinebison otrzymacie 16% zniżki na zakupy całej damskiej kolekcji w LilySilk 🙂

49ab 44ab

19a2.Fabiola handbag
My love to Fabioletki is still ongoing. I love this model of bag, because despite its small size, the bag can hold all the necessary gadgets. To my collection of Fabiola bags joined a classic black bag with silver chain. In the summer I rarely reach for black and black additions , but in autumn such dark colors are mainly in my wardrobe. I’m sure you will see this handbag on my blog again: D

2.Torebka Fabiola

Moja sympatia do Fabioletek trwa w najlepsze. Uwielbiam ten model torebki, bo pomimo niewielkich rozmiarów, torebka mieści wszystkie najpotrzebniejsze gadżety. Do mojej kolekcji Fabioletek dołączyła klasyczna, czarna, na srebrnym łańcuszku. Latem rzadko kiedy sięgam po czerń i czarne dodatki, ale jesienią to właśnie te ciemniejsze kolory wychodzą na pierwszy plan w mojej szafie.  Jestem pewna, że zobaczycie ją na moim blogu jeszcze nie raz 😀

18a

33a3.Houzz app

I love beautiful interiors and I love to take a look at interior inspirations even if I don’t plan any renovations. I just needed a little hint and  this app came across and I was gone. You can find here innumerable inspirations, ideas and small tricks that will show you how to for example : manage a small niche, how to hide wires, ways to organize small items. If you like home decorating themes or you need an idea then I recommend you this application 🙂

3.Aplikacja Houzz

Kocham piękne wnętrza i uwielbiam oglądać inspiracje wnętrzarskie, nawet jeśli nie planuję żadnego remontu. Niedawno potrzebowałam małej podpowiedzi i natknęłam się na tę aplikację i od razu przepadłam. Znajdziemy w niej niezliczoną ilość propozycji, pomysłów, a także małe triki, które podpowiedzą nam jak np. zagospodarować małą wnękę, jak schować kable, jak uporządkować drobne przedmioty. Jeśli lubicie tematykę dekoracji wnętrz, lub potrzebujecie pomysłu to polecam Wam tę aplikację:)

69a 71a-horz

81a

4.Book – Chemist written by Stephanie Meyer

This book drew me into its story from the very first pages, but the burden of duty made me read it slower. But the beginning of September and rainy weather were my friends in this case my J.  I ‘m not going to tell you details of the plot, but I can tell you that the main character is a female version of Jason Bourne;) Fans of the action should be delighted J

4.Książka – Chemik Stephanie Meyer

Książka ta wciągnęła mnie w swoją fabułę od pierwszych stron, jednak natłok obowiązków sprawił, że czytanie jej szło mi opornie. Ale początek września i plucha były w tym wypadku moimi sprzymierzeńcami J Nie będę zdradzała Wam szczegółów fabuły, ale napiszę tylko, że główna bohaterka to taka żeńska wersja Jason Bourne’a 😉 Fani wartkiej akcji powinni być zachwyceni 🙂

78b 70c

lanvinlanvin edp5.Fragrance – Marry Me! Lanvin

This is a very delicate flower and fruit composition and although the name would suggest it’s a perfect perfume for the wedding day, I personally think it’s too light and too common for such special day. Or maybe it’s not my signature scent. For me, this fragrance is quite safe for every day, to work. It is a good  when you want to smell, but do not impose, where your fragrance is supposed to be pleasant, but not to be in the foreground. The composition opens refreshing orange with tones of jasmine tea and enchanting freesia. In the heart of essence there is sweet and sexy peach and delicate tones of magnolia and rose. Base of the fragrance is very feminine – you can find there white cedar, sensual musk and exotic amber. In my opinion, this is a great compromise between freshness of jasmine and stuffy of musk. If you like romantic fragrances, then I recommend you to check out this fragrance. The bottle is charming, though quite simple. The glass bottle is adorned with a girly ribbon 🙂

5.Zapach – Marry Me Lanvin

Jest to bardzo delikatna kompozycja kwiatowo – owocowa, i mimo, iż nazwa mogłaby wskazywać na perfumy idealne na dzień ślubu, to osobiście uważam, że są zbyt lekkie i zbyt pospolite jak na tak wyjątkowy dzień. Albo po prostu nie jest to mój signature scent. Dla mnie są to dość bezpieczne perfumy na co dzień, do pracy. To dobry zapach gdy chcemy pachnieć, ale się nie narzucać, gdzie nasz zapach ma być przyjemny, ale nie wybijać się na pierwszy plan. Kompozycję otwiera orzeźwiająca pomarańcza wraz z tonami herbaty jaśminowej i urzekającej frezji. Serce esencji skrywa słodką i seksowną brzoskwinię i delikatne tony magnolii i róży. Podstawa zapachu jest natomiast bardzo kobieca – znajdziemy w niej biały cedr, zmysłowe piżmo i egzotyczną ambrę. Moim zdaniem to świetny kompromis między świeżością jaśminu a dusznością piżma. Jeśli lubicie romantyczne zapachy, to polecam sprawdzić ten zapach. Flakon jest uroczy, choć dość prosty. Prostą szklaną butelkę zdobi jedynie dziewczęca wstążeczka 🙂

14a

coccola

 1. Fringe earrings Coccola.pl

As a big fan of classics and minimalism, I like delicate gold or silver jewelry. However, sometimes I’m delighted with something totally different. This time I’m delighted with very impressive, large , fringe earrings from online store Coccola.pl. They are amazing. They look great with boho sets and they are also a great addition to very simple sets and they can add character to simple sweater or simple dress. We do not need to add anything more. My favorite is this model in agray shade which  will look great with my warm sweaters. I also hunt for such earrings in  beige or powder  pink shade.

 1. Kolczyki z chwostami Coccola.pl

Jako zwolenniczka klasyki i minimalizmu zwykle mój zachwyt kieruję w stronę delikatnej złotej lub srebrnej biżuterii. Jednak czasami zachwyci mnie coś zupełnie innego. Tym razem są to bardzo efektowne, duże kolczyki z chwostami ze sklepu Coccola.pl. Są niesamowite. Przepięknie prezentują się w towarzystwie boho kreacji, ale są także wspaniałym dodatkiem do bardzo prostych zestawów i potrafią nadać charakteru zwykłemu sweterkowi czy najprostszej sukience. Nie potrzebujemy dodawać już nic więcej. Moim faworytem jest ten model w szarym odcieniu, który będzie pasował do moich ciepłych swetrów. Poluję także na takie kolczyki w beżowym lub pudrowym odcieniu.

40a 3a

These are all my favorites. I am curious if you know things that I mentioned above. Or maybe something interested you? Please let me know in your comments!

To już wszyscy moi ulubieńcy. Jestem ciekawa czy znacie rzeczy o których wspominała. A może coś Was zainteresowało? Dajcie mi znać w komentarzach!

23a

EvelineBison

 • Laura Alagöz

  I really like your outfit in this post! You look beautiful as always x

  Laura
  https://pinkfrenzymissl.blogspot.be/

  10 października 2017 at 08:34 Odpowiedz
 • Iwona Gold

  Ewelinko, pokazałaś w tym wpisie jeden z ulubionych zapachów mojej siostry;).
  Ja, szczerze mówiąc, nie pamiętam już jak pachnie Marry me, ale na pewno odświeżę sobie pamięć jak tylko wpadnę do perfumerii;).
  W tych kolczykach wyglądasz fantastycznie! 🙂 No i jeszcze dopasowałaś do ich koloru odpowiedni makijaż *_*.
  Moimi ulubieńcami września są mi.in. perfumy marki Narciso Rodriguez Narciso edp (to był właśnie mój zapach ślubny;)).

  10 października 2017 at 11:22 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Fantastyczne są te szorty <3

  10 października 2017 at 15:24 Odpowiedz
 • Alice

  Widząc Twoje zdjęcie na G+ plus zastanawiałam się z jakiego materiału jest tak koszula bo wygląda fenomenalnie. Z tej firmy nic nie miałam i koniecznie muszę ją sprawdzić. Kolekcja kolczyków również zachwyca 🙂

  10 października 2017 at 15:27 Odpowiedz
 • karyn.pl

  Nie wiem kto ci robi zdjecia ale ma świetne oko 🙂 Cudowna jak zawsze:*

  Buziaki:*
  http://WWW.KARYN.PL

  10 października 2017 at 18:54 Odpowiedz
  • oba77

   Prawda! Zdjęcia jedne z ładniejszych w blogosferze.
   Właścicielka bloga ma świetny styl , czasem jak dla mnie za krótkie rzeczy nosi, ale i tak uważam, że zawsze ładnie zestawione, kolorystycznie i widać, że lubi to co robi, podoba mi się niezwykle ten minimalizm. Brawo, ja nie lubię przebierańców, a tu widać klasę.
   Jedyne co mnie, może nie razi, bo to za dużo powiedziane….to makijaże, nie gniewaj się…. a może też dlatego, że jest już moja” bajka”, może kiedyś w końcu też założę bloga, na razie brak mi odwagi:-) pozdrawiam.

   11 października 2017 at 22:32 Odpowiedz
 • Lamodalena

  Nie ma co, biała koszula zawsze doda szyku stylizacji 🙂 bardzo mi sie podoba ta Twoja, prosta ale bardzo elegancka 🙂 a książka mnie bardzo zaciekawiła, mam ja na liście 🙂 Pozdrawiam 🙂

  10 października 2017 at 19:41 Odpowiedz
 • Ellie

  LOVE this look. Those shorts are so perfect to transition into the new season!

  xx
  Ellie
  http://www.citybrewed.com

  10 października 2017 at 21:02 Odpowiedz
 • Tynka

  oj, jak cudnie! ale dawaj już jesienne fotki 🙂

  10 października 2017 at 22:38 Odpowiedz
 • booksmyname

  Muszę mieć tę piękną białą koszulę oraz sprawdzić zapach perfum ? Wspaniałe inspiracje 🙂

  11 października 2017 at 00:00 Odpowiedz
 • style-of-secret

  Te szorty są na prawdę mega !! <3
  choker również bardzo mi się podoba.

  Świetnie wyglądasz kochana – oby taka ładna pogoda jeszcze wróciła 🙂 na grube swetrzyska jeszcze przyjdzie czas 😛 hehe

  buziaki :*
  Daria

  11 października 2017 at 11:17 Odpowiedz
 • Anna piekneperfumy

  Dzięki Tobie odkryłam torebki Fabiola, bardzo mi się spodobały i niedawno kupiłam pierwszą:) Mam szarą i pewnie niebawem pokażę na IG, bo jest śliczna:).
  A teraz kolczyki mi wpadły w oko:)

  11 października 2017 at 15:54 Odpowiedz
 • ROKSI

  Fajne spodenki <3 Jak ja tęsknię za latem 🙁
  Kolczyki świetne!
  Odpowiedziałam na Twój komentarz u mnie na blogu – zapraszam <3

  11 października 2017 at 19:54 Odpowiedz
 • Vika

  As usual amazing post! Thanks a lot for sharing)

  11 października 2017 at 20:51 Odpowiedz
 • Malwina m

  Ach,jak ja kocham twoje wpisy, są takie dopracowane, zdjęcia świetne,a Ty zawsze piękna. Cieszę się, że wrzucasz jeszcze letnie zdjęcia, przyjemnie się je ogląda. Bo te lato było takie krótkie i tak jak piszesz, czekają nas długie miesiące i dzień w dzień będziemy chodzić w swetrach, więc nie ma co się spieszyć. Pozdrawiam (:

  11 października 2017 at 22:17 Odpowiedz
 • Karolina

  Hej! Świetny post,wyglądasz cudownie 🙂

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  milentry-blog.blogspot.com

  11 października 2017 at 22:21 Odpowiedz
 • Sabrinay

  Przepięknie wyglądasz!

  12 października 2017 at 00:21 Odpowiedz
 • kris

  Co za nogi ! Ile masz wzrostu jeśli mogę spytać?

  12 października 2017 at 10:26 Odpowiedz
 • Nippi

  Wyglądasz rewelacyjnie, szorty bardzo podobają mi się, ja już początkiem września schowalam letnie rzeczy bo ze mnie jest niezły zmarzluch 😉

  12 października 2017 at 10:54 Odpowiedz
 • AnetaO

  Wyglądasz obłędnie 🙂 Świetna koszula i spodenki 🙂 Pozdrawiam

  12 października 2017 at 15:59 Odpowiedz
 • Kashayas

  That white shirt is perfection and the Marry Me! perfume sounds wonderful. 🙂

  12 października 2017 at 17:40 Odpowiedz
 • Monika

  Stylizacja bardzo mi się podoba. Biała koszula świetnie prezentuje się w towarzystwie beżowych spodenek i do tego to wiązanie na kokardkę. <3

  12 października 2017 at 20:07 Odpowiedz
 • Emmi

  I recently purchased the Calvin Klein Reveal perfume, which was your last perfume recommendation. I absolutely love it! Thank you for recommendation, I would’ve probably not even thought about this perfume without finding out about it through your blog 🙂

  15 października 2017 at 10:03 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Świetna stylizacja! Jak zawsze olśniewasz!

  15 października 2017 at 16:31 Odpowiedz
 • Ilya Trifonenkov

  So beautiful. This outfit suits you very well.

  http://instagram.com/trifonenkov
  http://www.trifonenkov.com

  16 października 2017 at 09:26 Odpowiedz

Leave a Comment