to top

Basics – my everlasting clothes

I’m curious if you have such clothes that are literally always in your wardrobe. Of course, I skip time  of my early childhood, because it had own rules  and it was time to wear clothes that you won’t have a chance to wear later;) I have many clothes that I just replace when they are worn – out, but they are still the same models. Today I want to show you what clothes are still worn by me for over 20 years now!

Jestem ciekawa czy posiadacie takie ubrania, które dosłownie zawsze, były w waszej szafie. Oczywiście pomijam okres wczesnego dzieciństwa, bo on rządzi się innymi prawami i to czas kiedy można nosić rzeczy, których już nigdy później nie będziemy mieli okazji założyć;)  Ja mam naprawdę wiele ubrań, które po prostu wymieniam na nowe, jak są już zniszczone, ale ciągle są to te same modele. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, co znajduje się i jest noszone przeze mnie ciągle od ponad 20 lat!

10a1.White trousers

I love white trousers, I think they can refresh each styling and you can wear them with all types of tops. I wear such trousers since my childhood and I don’t think I will ever remove them from my wardrobe J However, I have to admit that finding right white skinny jeans is not easy task. Many white trousers available in the shops are very transparent, which unfortunately instead of giving fresh and elegant effect, look simply – cheap and tacky. My favorite white trousers are from Mango, but they aren’t perfect either. I would prefer if they have higher waist. If you know shops where I can find white, not transparent skinny jeans with high waist, please let me know in your comments.

1.Białe spodnie

Uwielbiam białe spodnie, uważam, że są w stanie odświeżyć każdą stylizację i pasują chyba do każdej góry. Noszę takie spodnie od dziecka i nie sądzę, żebym kiedykolwiek wywaliła je z mojej garderoby;) Muszę jednak przyznać, że znalezienie odpowiednich białych rurek wcale nie jest łatwe. Wiele dostępnych w sieciówkach białych spodni jest bardzo prześwitujących, co niestety zamiast świeżego i eleganckiego efektu, daje najzwyczajniej w świecie – bazarowy i tandetny. Moje ulubione jeansowe rurki pochodzą z Mango, ale też nie są ideałem. Wolałabym, aby miały wyższy stan. Jeśli znacie sklepy w których znajdę białe, nieprześwitujące rurki z wyższym stanem, koniecznie dajcie mi znać w komentarzach.

8a

1ab

2.Striped Blouses
I have the entire collection of striped blouses in all possible combinations – white and black, black and white, dark blue, red, narrower, wider …. This is my next classic item, which I always had in my wardrobe. In each shop you will find such blouses, but if you like sailor stripes it is worth to invest in better quality blouse. My favorite white and navy blue t-shirt is by Ralph Lauren. I bought it during my studies (that was around 10 years ago) and I still don’t see signs of wearing it!

2.Bluzki w paski

Ja mam ich całą kolekcję we wszystkich chyba możliwych kombinacjach – białe na czarnym, czarne na białym, granatowe, czerwone, węższe, szersze …. To mój kolejny klasyk, który mam od zawsze w szafie. W każdej sieciówce znajdziecie takie bluzki, ale jeśli lubicie marynarskie paski to warto zainwestować w te lepszej jakości. Moją ulubioną biało-granatowa z krótkim rękawkiem marki Ralph Lauren kupiłam jeszcze na studiach (czyli jakieś 10 lat temu) i nadal nie widać na niej śladów użytkowania!
35b 5a 44a 32a3.White shirt I used to wear a white shirt just for special occasions or school galas, but today I combine it with black skinny jeans, ripped jeans or shorts. Additionally, white shirt always saves me when I don’t have an idea what to wear to work 😉 “You can wear them with anything. It’s the person and the way that they wear it that makes it different. I have been designing white shirts forever, but I don’t get tired of it.” (Carolina Herrera). It’s true. It’s amazing howversatile this pure but powerful at the same time shirt can be.

4.Jeans It doesn’t require any comment 😉 Each of us has at least one pair in wardrobe. The most I like my tailored jeans by GirlJeans.

5.Sneakers Another classic that is in my wardrobe since my childhood. Despite my great love for high heels, nothing will replace a comfortable pair of sneakers which can carry me for hundreds of kilometers.

3.Biała koszula

Kiedyś białą koszulę nosiłam tylko „od święta” czyli na wszelkie szkolne gale, a dziś zestawiam ją z czarnymi rurkami, poszarpanymi jeansami lub z szortami. No i  zawsze ratuje mnie kiedy nie mam się w co ubrać do pracy;)

„Możesz ją nosić ze wszystkim. To osoba i sposób jej noszenia sprawiają że jest inna. Od zawsze projektuję białe koszule, ale nie jestem tym zmęczona .” ( Carolina Herrera ). To prawda. To niesamowite jak uniwersalna może być ta niewinna a zarazem mocna koszula.

4.Jeansy

Chyba nie muszę tego komentować;) Każda z nas ma chociaż jedną parę w swojej szafie. Ja najbardziej lubię moje szyte na miarę jeansy GirlJeans.

5.Trampki

Kolejny klasyk, który króluje w mojej szafie od dzieciństwa. Pomimo mojej wielkiej miłości do szpilek nic nie zastąpi wygodnej pary trampeczek, w której można przechodzić długie kilometry.

16a4-horz3b

6.Little black dress (or other classic dress)
Each little girl has some “particular dress” for special occasions, which later usually turns into little black dress. I can’t imagine that in my wardrobe suddenly there is no little black dress – it saves me both at work with minimalist additives or combined with expressive accessories or make-up for elegant occasion. This outfit has many faces:)

7.Cardigan

Such simple sweater close to my body is non-stop in my wardrobe. During my teenage years I combined it with jeans and sports shoes, at college with skinny jeans and high heels, and nowadays I wear cardigans with pencil skirts or cigarette trousers to my work.

6.Mała czarna (lub inna klasyczna sukienka)

Już każda mała dziewczynka ma jakąś „wyjściową” sukienkę na specjalne okazje, którą później, zamienia zwykle na małą czarną. Nie wyobrażam sobie, aby w mojej szafie nagle mogło zabraknąć małej czarnej – ratuje mnie i na co dzień w pracy z minimalistycznymi dodatkami, i w połączeniu z wyrazistymi dodatkami lub makijażem na eleganckie wyjścia. To strój, który ma wiele twarzy 🙂

7.Sweterek typu cardigan

Taki prosty sweterek blisko ciała przewija się przez mają szafę non stop. Świetnie sprawdzał się w moich nastoletnich zestawach w połączeniu z jeansami i sportowymi butami, dobrze radził sobie na studiach w towarzystwie rurek i szpilek, a teraz w pracy łączę go z ołówkowymi spódnicami lub cygaretkami.

50a 13ab

bluza w paski/ striped blouse Answear.pl

białe spodnie/ white pants Mango

buty/shoes Nike

torebka/bag M.Kors

okulary/sunglasses Rayban

naszyjnik-choker/choker necklace Coccola.pl

 

I have to admit that although I have more fancy clothes in my wardrobe which are unique and which I like very much, I would definitely feel lack of my beloved “basics”. I can’t imagine my wardrobe without this classic base, because thanks to it I can create sets for every day and which are  comfortable. I’m curious whether you also have a base that has always been with you, or are you IT-girl and you prefer to choose trendy clothes? And if you have such everlasting clothes then definitely write me what are they in your comments.

Muszę Wam przyznać, że choć mam w szafie trochę bardziej fantazyjnych ubrań, które są wyjątkowe i które bardzo lubię, to zdecydowanie bardziej odczułabym brak moich ukochanych „basiców”. Nie wyobrażam sobie mojej szafy bez tej klasycznej podstawy, bo posiadając tylko tę bazę jestem w stanie stworzyć zestawy na co dzień, w których czuję się dobrze. Jestem ciekawa czy W także macie taką bazę, która towarzyszy Wam „od zawsze”, czy raczej ulegacie trendom i wolicie komponować swoje stroje z nowinek? A jeśli macie takie nieśmiertelne ubrania, to koniecznie napiszcie mi co to jest J

24abc

EvelineBison

 • Ewa Macherowska

  Świetna stylizacja 🙂

  9 sierpnia 2017 at 14:02 Odpowiedz
 • Diana

  Good pictures, have a good day

  https://elegant-e.blogspot.com/

  9 sierpnia 2017 at 17:51 Odpowiedz
 • Tynka

  jeeeeny jak cudnie! paseczki, ray bany..wszystko co kocham!piękny też makijaż,jakoś tak inaczej w nim wyglądasz. cudo!
  Ja nie wiem czy mam taką rzecz, ale klasyki pewnie od dawna przewijają się w mojej szafie.

  9 sierpnia 2017 at 21:58 Odpowiedz
 • malwina m

  Pięknie wyglądasz. Wygodnie i bardzo stylowo! Pozdrawiam (:

  9 sierpnia 2017 at 22:34 Odpowiedz
 • Tommy

  (…) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, co znajduje się i jest noszone przeze mnie ciągle od ponad 20 lat! (…) Ojej? Czy mam rozumieć że masz więcej niż 20 lat? :)))

  9 sierpnia 2017 at 23:22 Odpowiedz
 • aknezz

  U mnie również można znaleźć podobne rzeczy 🙂

  10 sierpnia 2017 at 00:02 Odpowiedz
 • Zoya

  cudownie wyglądasz! :*

  10 sierpnia 2017 at 00:46 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Bluzki w paski i jeansy to u mnie must have i też wymieniam 🙂 białe spodnie uwielbiam ale denerwuje mnie to że tak się brudzą szybko

  10 sierpnia 2017 at 18:13 Odpowiedz
 • Laura Alagöz

  This looks so cute everyday outfit x

  Laura
  Pink Frenzy

  11 sierpnia 2017 at 12:24 Odpowiedz
 • babaluccia

  I really love your style, striped pull is perfect whit White details
  kisses

  11 sierpnia 2017 at 19:45 Odpowiedz
 • carolina g.ticala

  you look great!!! ! Thank you for your comment on my blog!!! ??????

  12 sierpnia 2017 at 00:25 Odpowiedz
 • Angelika

  Uwielbiam takie połączenia, fakt, znaleźć białe rurki to ciężka sprawa 🙂

  12 sierpnia 2017 at 11:46 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Moje basic clothes to głównie ołówkowe spódnice, koszule – często błękitne, białe lub różowe – jasne;). Lubię też sportowe ubrania, ale białe rurki zastępuje u mnie biała spódnica – z białego jeansu;) i do niej też mi wszystko pasuje, to mój ulubiony letni zestaw. A poza tym lubię bluzeczki z dekoltem w łódkę i cardigany:)

  12 sierpnia 2017 at 20:53 Odpowiedz
 • Maria

  I adore white jeans and white sneakers, they are my must-haves for the last 15 years!! Nice post, you look amazing!!

  My Fashion BLOG by Maria

  13 sierpnia 2017 at 08:24 Odpowiedz
 • AnetaO

  W mojej szafie znajdziesz podobne rzeczy 🙂 Cudownie wyglądasz 🙂

  14 sierpnia 2017 at 14:19 Odpowiedz
 • MalwaO

  Ja sobie zawsze powtarzam na zakupach żeby iść w klasyki, zawsze na innych mi się to podoaba, ale ze sklepu wychodzę z czymś bardziej “fikuśnym”. Nie wiem kiedy w koncu się nauczę 😉

  14 sierpnia 2017 at 18:44 Odpowiedz
 • Anna

  pieknie wyglądasz, lubię taki styl 🙂

  15 sierpnia 2017 at 01:17 Odpowiedz
 • MintElegance

  lubię takie stylizacje, sama tak ubieram się na co dzień:)

  15 sierpnia 2017 at 08:56 Odpowiedz
 • Iwona

  Uwielbiam bluzki w paski. Mam ich wiele 🙂

  15 sierpnia 2017 at 12:22 Odpowiedz
 • Monika

  Super stylizacja. Bardzo lubię paski. 🙂
  Pozdrawiam!

  15 sierpnia 2017 at 22:58 Odpowiedz
 • Nippi

  Wyglądasz rewelacyjnie, uwielbiam paski i do tego białe spodnie jak dla mnie idealnie <3

  19 sierpnia 2017 at 11:53 Odpowiedz
 • Ewelina Gradzik

  Wygladasz super`!

  22 sierpnia 2017 at 01:11 Odpowiedz
 • ROKSI

  Prosta i bardzo fajna stylizacja 🙂

  22 sierpnia 2017 at 19:51 Odpowiedz
 • My way of...

  Idealnie!

  28 sierpnia 2017 at 22:14 Odpowiedz
 • gafas

  Piękna stylizacja. Bardzo mi się podoba. Wpada w oko. Wszystko idealnie do siebie dobrane. Najładniejsze jak dla mnie są okulary, które wyróżniają się na tle stylizacji. Pozdrawiam. 😉

  15 maja 2018 at 10:53 Odpowiedz

Leave a Comment