to top

Summer is here! 8 reasons why life is easier in the summer

Do you also feel that everything comes easier during the summer? From such trivial things like mornings, which in the summer are not as heavy as winter, more beautiful skin, and ending on healthy diet. It’s true that the cooler seasons also have their charm, but for me summer is the best !!
Below you can find some of my reasons why life is easier in the summer:

Czy Wy także  macie wrażenie, że latem wszystko przychodzi łatwiej? Poczynając od tak błahych rzeczy jak poranki, które latem wcale nie są tak ciężkie jak zimą, przez piękniejszą  skórę, a na zdrowszej diecie kończąc. To prawda, że chłodniejsze pory roku też mają swoje uroki, ale dla mnie lato rządzi!

Kilka moich powodów dlaczego uważam, że latem żyje się łatwiej:

25a 41a

1.In the summer it’s easier to maintain healthy diet and be physically active
I love the fact that in the summer thanks to big amount of fresh fruit and vegetables you have a great field to show off in the kitchen, even if you are all fingers and thumbs and you usually eat takeaway food. Summer dish recipes are very easy so everyone will find something for themselves. Additionally, summer dishes are usually easy to digest and are low- calorie. And that is extra plus – kilograms go down;) As soon as it’s getting warm, I look forward to asparagus, young beet leaves, green beans and a whole bunch of summer fruit. If we talk about diet, then summer is a great time for physical activity (especially for those who are refractory and lazy) It’s easier than in winter. If you are bored at the gym, then you can replace you boring workout with cycling, swimming, jogging, mountain climbing on warm days – there are plenty of possibilities.

1.Latem łatwiej trzymać zdrową dietę oraz być aktywnym fizycznie

Uwielbiam to, że latem ilość świeżych warzyw i owoców daje wielkie pole do popisu w kuchni, nawet jeśli macie dwie lewe ręce i zwykle jecie na mieście. Przepisy na letnie smakołyki są tak proste, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Letnie dania mają też to do siebie, że są zwykle lekkostrawne i niskokaloryczne. A to dodatkowy plus  – kilogramy same lecą w dół;) Gdy tylko zaczyna robić się ciepło, z utęsknieniem czekam na pojawienie się szparagów, botwinki, fasolki szparagowej i całej masy letnich owoców.  Jeśli mówimy o diecie, to lato jest czasem, kiedy włączenie aktywności fizycznej (zwłaszcza dla opornych i leniuchów) jest łatwiejsze niż zimą. Jeśli nudzą Was zajęcia na siłowni, to w ciepłe dni można zastąpić je jazdą na rowerze, pływaniem, bieganiem na świeżym powietrzu, wspinaczką górską – możliwości jest mnóstwo.

12a  marynarka/jacket Vila

szorty/shorts VeroModa

body/body Gatta

torebka/bag Fabiola

buty/shoes Renee

apaszka/scarf AlaxAggestyle

9b 21a

2.Our skin looks better in the summer
I don’t mean to burn your skin off . In summer, even though I love sunbathing, I try to do it as rarely as possible and I always use filter cream. I also choose “fake tan”, thanks to which I have golden tan all summer , without health harm 😉 And without wrinkles. My favorite self- tanning products are these in THIS and THIS post. Golden skin looks healthy and sexy. Something magical happens with hair too – in the sun hair shines with all its strength and it gives an impression of sun – kissed highlights. In the summer, my skin looks better because it is better oxygenated and  not dry like during the heating season in winter. The healthier diet which I use in the summer also effects on  better condition of my skin.

3.Early bird
I’m still working on getting up earlier. I have some ways to do it, but it’s much easier for me to implement them in the summer. When it comes to intensity of light, summer dawn is almost noon in comparison to winter. Besides, in winter, closeness of warm duvet seems to be the only emergency in the morning for me 😉 In the summer I don’t have a problem with that.

2.Latem nasza skóra wygląda lepiej

Nie mam tu na myśli spalenia się na raka na słońcu. Latem, mimo, że uwielbiam opalanie, staram się robić to jak najrzadziej i zawsze nakładam krem z filtrem. Wybieram też „sztuczną opaleniznę” , dzięki której całe lato mam złocistą opaleniznę, bez uszczerbku na zdrowiu;) I bez zmarszczek. Moje ulubione produkty samoopalające to te, o których pisałam w TYM i TYM poście. Złocista skóra wygląda zdrowo i seksownie. Coś magicznego dzieje się też z włosami – gdy prześwietlają je promyki, lśnią ze wszystkich sił, jakby słońce fundowało im wspaniały balejaż. Moja skóra latem zwykle lepiej się prezentuje, bo jest też lepiej dotleniona, nie wysusza się tak jak zimą w czasie okresu grzewczego. Zdrowsza dieta, jaką stosuję latem także odbija się na lepszym wyglądzie mojej skóry.

3. Ranny ptaszek

Ciągle pracuję nad tym, aby wcześniej wstawać. Mam na to kilka swoich sposobów, ale zacznie łatwiej jest mi je wdrażać w życie właśnie  latem. Letni świt to prawie południe w porównaniu z okresem zimowym, jeśli chodzi o natężenie ilości światła. Poza tym zimą bliskość ciepłej kołdry wydaje się jedynym ratunkiem o poranku;) Latem nie ma tego problemu.

8b 34a

4.There are no “what to wear? ” dilemmas
In winter I always stand in front of my wardrobe wondering if a particular outfit will be warm enough, comfortable enough and whether it will be appropriate to work . Oh, and I almost forget the most important thing – I must like the result –  it’s important:-) Generally,  winter outfits are  either comfortable and warm, or nice and only  some outfits meet both criteria. In the summer combining  appropriate outfit , even to work is much easier. We don’t have to worry about cold feet or wet shoes;) Not to mention casual sets – here dress is enough or shorts , top and flip flops and you are ready to go.  And holiday packing is so easy: actually, if you choose warm weather vacations then it’s enough  to take  a few bikinis and travel outfit;) and maybe a dress for the evening;)

5.In the summer everyone is cheerful
Have you noticed this? Do you also have the impression that when the temperature rises, so does the level of satisfaction increases as well and people are nice to each other? Even standing in traffic jams is not so stressful when drivers smile to each other;)

 

6.Charge your battery
I think that someone has installed me some kind of solar battery, because in the summer when I spend a lot of time in the sun I have a lot of energy, the sun makes me happy and positive. It must be because of solar batteries 😉

 

7.City is not so crowded
I like spending summer in the city because it is not so busy. For the same reason, I usually go for holidays before and after holiday season to avoid thousands of holiday makers. In the summer I am happy that my route to work is faster. I’m also happy about the fact that city is deserted and all parks and squares are not so crowded.

 

8.Outdoor cafes
I love cafes with outdoor seating , even if it means only one tiny table on sidewalk edge. You can sit under umbrella and lazy sipping chilled cocktail or drink and observing the surroundings.

4.Nie ma dylematów w co się w co ubrać

Zimą zawsze długo stoję przed szafą zastanawiając się czy dany strój będzie wystarczająco ciepły, wygodny i do tego, czy wpisze się w obowiązujący mnie dress code. Aha, i zapomiałabym o najważniejszym – ważne, żeby jeszcze rezultat mi się spodobał;) Generalnie – zimowe outfity mają to do siebie, że albo są wygodne i ciepłe, albo są ładne, a tylko nieliczne zestawy spełniają oba kryteria. Latem skomponowanie odpowiedniego, nawet do pracy, outfitu jest znacznie łatwiejsze. Nie musimy martwić się tym, że zmarzniemy lub, że przemoczą się nam buty;) Nie mówiąc już o casualowych zestawach – tutaj wystarczy sukienka lub szorty i top i japonki i gotowe J A jak łatwo jest spakowanie się na wczasy:  właściwie, to jeśli wybieramy się w ciepłe klimaty, to wystarczyłoby nam wrzucić do walizki kilka sztuk bikini i strój na podróż;) No, i może sukienkę na wieczór;)

5.Latem wszyscy są pogodniejsi
Zauważyliście to? Też macie takie wrażenie, że gdy podnosi się temperatura, tak samo podnosi się poziom zadowolenia i ludzie są dla siebie milsi? Nawet stanie w korkach nie jest aż tak stresujące, kiedy kierowcy się do siebie uśmiechają;)

 

6.Ładowanie baterii

Podejrzewam, że mam zainstalowana jakąś baterię słoneczną, ponieważ latem, kiedy spędzam dużo czasu na słońcu mam mnóstwo energii, słońce nakręca mnie pozytywnie, tak jakbym działała właśnie na baterie słoneczne.

 

7.W mieście nie jest tak tłoczno

Lubię spędzać lato w mieście, bo  nie jest wtedy tak tłoczno. Z  tego samego też względu wyjeżdżam zwykle na urlop przed i po sezonie, aby uniknąć tabunów innych wczasowiczów. Latem cieszę się tym, że droga do pracy zajmuje mi połowę mniej czasu. Korzystam  też z tego, że miasto jest opustoszałe i wszelkie parki czy skwery nie są tak oblężone.

 

8.Kawiarenki wychodzą na ulice

Uwielbiam kiedy kawiarenki przenoszą się na dwór, nawet jeśli to  oznacza tylko jeden maleńki stolik na skrawku chodnika. Można usiąść w cieniu parasola, leniwie popijać schłodzony koktajl lub drink i obserwować otoczenie.

49a

“Everything good, everything magical happens between the months of June and August.” —Jenny Han. I totally agree. Such good and magical moments you can even feel in the city :). How about you? Do you feel magic in the city during the summer or you experience it only during your holidays? 🙂 . Let me know in your comments 🙂

“Wszystko co dobre, wszystko co magiczne zdarza się między czerwcem a sierpniem” – Jenny Han. Całkowicie się zgadzam. Takie dobre i magiczne momenty możesz poczuć nawet w mieście :). Jak jest u Was? Czujecie magię w mieście podczas lata czy doświadczacie jej tylko w czasie urlopu ? 🙂 Dajcie mi znać w Waszych komentarzach :).

55a

EvelineBison

 • aknezz

  Przez tą apaszkę skojarzyłaś mi się ze stewardessą 🙂

  14 lipca 2017 at 23:41 Odpowiedz
 • Madziastylee

  strasznie ale to strasznie podobają mi się takie krawaciki zawiązane u kobiet na szyi 😀 bosko wyglądasz!!!

  15 lipca 2017 at 12:40 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Piękna ;*

  15 lipca 2017 at 16:02 Odpowiedz
 • ROKSI

  Lubie pudrowy róż 🙂

  Odpowiedziałam na Twój komentarz u mnie na blogu – zapraszam <3

  15 lipca 2017 at 18:44 Odpowiedz
 • Tynka

  Ja mam tym razem zupełnie odwrotnie. Aktywność fizyczna latem – tragedia. Wybór owoców i warzyw na tak,ale w ten upał (25st. to juz za duzo) ćwiczyć to męczarnia. Z ubieraniem też..latem mi zawsze jest za gorąco, najlepiej nago bym chodziła a i tak źle. Zimą nie ma problemu – sweter lub dwa i jest ok. Lubię wiosnę i jesień – ale jesień najbardziej. Dla mnie to jesień jest najlepszą porą roku.

  look śliczny 🙂

  16 lipca 2017 at 01:15 Odpowiedz
 • MalwaO

  Ale nogi długie!

  16 lipca 2017 at 10:15 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Ja tak naprawdę podczas weekendu i urlopu odczuwam lato tak to siedzę w zimnie cały czas. Co nie zmienia faktu że tą porę roku uwielbiam najbardziej 🙂

  16 lipca 2017 at 13:27 Odpowiedz
 • Dorota

  Niestety mi latem wszystko przychodzi gorzej , bo jak nie chodzę do szkoły to się rozleniwiam i robię co chce, a w ciągu roku mam wszystko rozplanowane…
  Piękna, schludna stylizacja, bardzo mi się podoba 🙂
  Pozdrawiam !

  16 lipca 2017 at 19:07 Odpowiedz
 • Katies

  No i kto tutaj ma długie nogi?:)
  wyglądasz rewelacyjnie! i moje kolorki<3

  16 lipca 2017 at 20:31 Odpowiedz
 • Justyna

  Uwielbiam lato :)!!! Dla mnie mogłoby trwać przez cały rok :)!!!
  Przepięknie wyglądasz :)!!!

  16 lipca 2017 at 20:41 Odpowiedz
 • Anya Dryagina

  You look wonderful! I love your style!
  http://www.recklessdiary.ru

  17 lipca 2017 at 00:19 Odpowiedz
 • Agnieszka

  No szkoda tylko, ze pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza. Ja latem tez mam wiekszy problem z trzymaniem diety bo nie moge oprzec sie lodom, ktore uwielbiam! 😉

  17 lipca 2017 at 10:11 Odpowiedz
 • Kinga K.

  Wyglądasz przepięknie ,świetny wpis.Też uważam,że latem żyje się łatwiej i lepiej 😉 ❤

  17 lipca 2017 at 12:18 Odpowiedz
 • Tijana

  17 lipca 2017 at 22:53 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  Twe włosy są cudowne:) jakoś je specjanie układasz? czy one tak same się falują?:)

  18 lipca 2017 at 07:41 Odpowiedz
 • 30plus blog

  Lato uwielbiam za jasne i ciepłe poranki, za kawy i desery ze znajomymi w plenerze, wszystkie dostępne owoce oraz warzywa a szczególnie za długie trasy rowerowe;) Pięknie wyglądasz 🙂

  18 lipca 2017 at 16:55 Odpowiedz
 • Silveris Blog

  Niezwykle elegancka – wspaniała stylizacja. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Serdecznie pozdrawiam 😉

  20 lipca 2017 at 18:26 Odpowiedz
 • minimalissmo

  Wspaniale wyglądasz! Lato uwielbiam, jeśli jest ciepło to zupełnie inaczej się czuję i jestem po prostu szczęśliwsza. Pozdrawiam!

  20 lipca 2017 at 22:38 Odpowiedz
 • jadegown

  only truly beautiful dresses allure bridesmaids are meant for a beautiful lady like you almost white wedding dresses!
  http://www.jadegown.com.au
  jadegown.com.au@gmail.com

  21 lipca 2017 at 10:58 Odpowiedz
 • Alice

  W sumie to racja ale to zależy od kraju. Ja mieszkam we Francji i lato tutaj jest nieznośnie gorące a że jest sezon turystyczny to mam również dodatkowo więcej pracy ;-/ Więc narzekam (i nie tylko ja). Piękny zestawik , kolorystyka bardzo Ci pasuje a apaszka stanowi bardzo ciekawy detal 🙂 Udanej niedzieli 🙂

  23 lipca 2017 at 07:17 Odpowiedz
 • ewabien

  Bardzo ładna stylizacja. Wszystko do siebie idealnie pasuje, dobrane pięknie kolorystycznie. Najładniejsze są jednak buty. Sztos. Pozdrawiam. 😉

  18 kwietnia 2018 at 13:31 Odpowiedz

Leave a Comment