to top

Long lasting tan in 10 minutes! Vita Liberata, Ten Minute Tan

vita liberata ten minutes tan

Just as winter surprises drivers every year, as high temperatures surprise me every year. Or rather my pale legs and shoulders that are not ready to be exposed. Then, in panic I reach for self tanning products. And since I’ve known Vita Liberata brand, I always choose something from their offer. I have already written about products by Vita Liberata in THIS and THIS, and THIS posts. This year, they have something great in their offer – you only need 10 minutes to get great tan!

Tak jak zima zaskakuje co roku drogowców, tak wysokie temperatury zaskakują co roku mnie. A raczej moje blade nogi i ramiona, które nie są gotowe, aby je odsłaniać. Zawsze wtedy w panice sięgam po produkty samoopalające. A od kiedy poznałam markę Vita Liberata, zawsze jest to coś z nich oferty. Produkty Vita Liberata opisywałam Wam już w m.in. w TYM i TYM i TYM wpisie. W tym roku do oferty wprowadzono prawdziwy hit – produkt, który opala w 10 minut!

7 4

What it is:

A rapid-performance tanning lotion that allows you to shower just ten minutes after application.
Ten Minute Tan is a rapid performance tanning lotion that allows you to shower just ten minutes after application.

This fast acting tan delivers a perfect, natural, golden tan within 4 – 6hrs, with absolutely no risk of transfer. The Advanced Organic Technology uses Matrixyl 3000 Peptide Complex to plump and condition skin, reducing fine lines and stimulating collagen production. Vitamin C from Neroli, and Omega Oils from Rosehip further lock in moisture for deep hydration and smoother, more radiant skin. The organic formula uses proprietary patented Odour Remove technology so there is no self tan odour at all..

 

Co to jest Ten Minute Tan Vita Liberata?

Ten Minute Tan to samoopalający lotion, który pozwala uzyskać opaleniznę w błyskawicznym czasie- można go zmyć już po 10 minutch po aplikacji.
Aktywne składniki nadają perfekcyjną złotą opaleniznę już po 4- 6 godzinach, bez ryzyka ubrudzenia ubrań. Unikalne składniki opóźniające proces starzenia się skóry jak Matrixyl 3000 Peptide kompleks, kwasy tłuszczowe, ekstrakt z dzikiej róży, witamina C z kwiatów pomarańczy wygładzają, nawilżają i rozświetlają skórę oraz stymulują produkcje kolagenu. Technologia Odour Remove gwarantuje brak nieprzyjemnego zapachu.

12-horz 10a 9

My opinion:

Like every Vita Liberata product, this one is also in an elegant package with golden inscriptions, in this case it’s a soft tube. Cosmetic has gel-cream consistency and it has  brown color. However, after application color oxidizes and doesn’t make skin darker.  Consistency is light and thanks to tanning mitt the application is easy. If you complain about stains or that you can’t apply self-tanner evenly, then you definitely must try the application with such tanning mitt. This tanning mitt of Vita Liberata is wonderful, it makes process of applying cosmetics much easier and faster. I’ve told you about it in THIS post.

What distinguishes this cosmetic from others is the fact that it is enough to leave it on the skin just for 10 minutes and next you can rinse it with water and gently dry the body with a towel. The tan will be progressing in 4-6 hours. And I confirm it. During second application I left the cosmetic for 20 minutes and I got really intense, very natural looking, and what is the most important – healthy tan. I would describe the intensity of tan as average – certainly it’s more intense than after applying tanning balsams, but not as dark as in case of intensive self tanner. That is why, I think it is a very versatile product suitable for both bright and medium skin types. I really like both effect and durability of the tan because skin is dark for few days. Another big plus for lack of stains or uneven abrasion – nothing like that happened. You can wear white clothes and underwear because this self tanner doesn’t stain.

The only minus is the smell, typical for self tanners, which is very delicate, but it is. However, taking into account fast action of this self-tanner, its effect and excellent durability, I can turn a blind eye to this;)

2aMoja opinia: Jak każdy produkt Vita Liberata, ten także jest w eleganckim opakowaniu ze złotymi napisami, w tym przypadku jest to miękka tuba. Kosmetyk ma konsystencję żelowo-kremową, w brązowym kolorze. Jednak po rozsmarowaniu kolor utlenia się i nie przyciemnia skóry. Konsystencja jest lekka i za pomocą rękawicy aplikuje się błyskawicznie. Jeśli narzekacie na zacieki lub na to, że nie potraficie nałożyć równomiernie samoopalacza, to koniecznie musicie spróbować aplikacji za pomocą takiej rękawicy. Ta marki Vita Liberata jest cudowna, niesamowicie ułatwia i skraca proces nakładania kosmetyków. Dokładnie opisywałam Wam ją już w TYM wpisie.

To co wyróżnia ten kosmetyk od innych to fakt, że kosmetyk wystarczy pozostawić na skórze na 10 min, a następnie można go spłukać wodą i delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem. Opalenizna będzie rozwijała się w ciągu 4-6 godzin. I potwierdzam, że faktycznie tak jest. Podczas drugiej aplikacji wydłużyłam ten czas do 20 minut i uzyskałam naprawdę intensywną, bardzo naturalnie wyglądającą, i co najważniejsze – zdrową, opaleniznę. Intensywność opalenizny określiłabym jako średnią – na pewno bardziej intensywną niż w przypadku balsamów brązujących, ale nie tak ciemną jak w przypadku intensywnych samoopalaczy. Dlatego też uważam, że jest to produkt bardzo uniwersalny, odpowiedni zarówno dla osób o jasnej, jak i średniej karnacji. Bardzo podoba mi się zarówno efekt, jak i trwałość opalenizny, bo skóra pozostaje przyciemniona przez kilka dni. Równie  duży plus za brak plam czy nierównego ścierania się – nic takiego nie wystąpiło. Można spokojnie nosić białe ubrania i bieliznę, ponieważ ten samoopalacz nie brudzi.

Jedyny minus za zapach, typowy dla samoopalaczy, który co prawda jest bardzo delikatny, ale jednak jest. Biorąc jednak pod uwagę ekspresowe tempo działania samoopalacza, efekt oraz świetną trwałość, jestem w stanie przymknąć na to oko;)

6 vita liberata

EvelineBison

 • Gingerhead

  Bardzo zaciekawiłaś mnie tym postem :) Chętnie wypróbowałabym ten produkt :)
  http://gingerheadlife.blogspot.com

  11 czerwca 2017 at 14:50 Odpowiedz
 • Carolina G. Ticala

  Very interesting post! Have a lovely Day!
  ???

  11 czerwca 2017 at 15:15 Odpowiedz
 • venswifestyle

  Ewelino,doskonale napisany post :) Z tego co czytam …produkt jest bardzo dobry i zasluguje na uwage :) Stosuje samoopalacze bo u mnie slonca jak na lekarstwo,wiec twoja recenzja jest bardzo pomocna :)pozdrawiam serdecznie Renata.

  https://venswifestyle.wordpress.com/

  11 czerwca 2017 at 17:24 Odpowiedz
 • Tembel Prenses

  Wow so nice and pure effect

  11 czerwca 2017 at 18:34 Odpowiedz
 • Emilia

  Przyznam, że produkt jest ciekawy, ale sama nie wyobrażam sobie go używać – jakoś przyzwyczaiłam się do bardzo bladej cery.

  11 czerwca 2017 at 20:59 Odpowiedz
 • OLJA

  Tak w sumie to ciężko powiedzieć czy widać jakąś zmianę, bo nałożyłaś filtr na zdjęcie, ale ciekawy produkt, sama ostatnio czegoś szukam, co trochę zmieni moje blade nogi 😀

  11 czerwca 2017 at 22:53 Odpowiedz
 • Tynka

  też miałam, ale jestem nieudolna w nakładaniu i dałam mamie 😛 7zdj od góry jest mega <3

  11 czerwca 2017 at 23:29 Odpowiedz
 • HARA

  I was always looking for the perfect tanning product! Thank you for sharing!
  Hara | http://www.fashion-and-thecity.com
  Instagram: @fashion_andthecity

  12 czerwca 2017 at 03:00 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Ja raczej nie używam takich produktów :) u mnie nogi są zawsze blade a tak to jestem dość ciemna :)

  12 czerwca 2017 at 05:48 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Ja raczej nie używam takich produktów :) u mnie nogi są zawsze blade a tak to jestem dość ciemna :) teraz mam wesele kuzynki może pomyślę o nim :)

  12 czerwca 2017 at 05:48 Odpowiedz
 • Kinga Bylina

  Uwielbiam ich kosmetyki :-). Są rewelacyjne :-)

  12 czerwca 2017 at 08:13 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Szukam własnie jakiegos sprawdzonego fajnego samoopalacza bo wygladam jak corka mlynarza! Takze prawdopodobnie sie skusze na ten tutaj, bo nie jestem zwolenniczka dlugiego czekania. 10 minut to max wytrzymalosci mojej cierpliwosci :)

  12 czerwca 2017 at 09:14 Odpowiedz
 • Marionetka Mody

  Piękna, naturalna opalenizna! Chyba też muszę niebawem sięgnąć po coś podobnego.

  12 czerwca 2017 at 09:51 Odpowiedz
 • Patricia

  Great post!
  Sounds like a god tan 😀
  Love your photographs!
  kiss
  xx

  https://thathappymess.com/

  12 czerwca 2017 at 11:07 Odpowiedz
 • Jagoda Kwiatkowska

  Ja także nie lubię pokazywać bladych nóg i staram się wspomagać się różnego rodzaju kosmetykami 😉

  12 czerwca 2017 at 15:16 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Brzmi kusząco! 😉

  12 czerwca 2017 at 16:02 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Ja mam w tym roku prawdziwy samoopalaczowi urodzaj;) Jednym z tych samoopalaczy, które mocno polubiłam jest właśnie Vita Liberata, jest świetny:) Mam ten w piance:) i faktycznie rękawica ułatwia bardzo aplikację.

  12 czerwca 2017 at 16:35 Odpowiedz
 • Sajjida

  Nie używam takich kosmetyków, bo po prostu nie przepadam za opalenizną :) Obłędne zdjęcia!

  12 czerwca 2017 at 16:37 Odpowiedz
 • minimalissmo

  Po raz pierwszy zaciekawił mnie samoopalacz. Kiedyś raz miałam , ale zupełnie nie spełnił moich oczekiwań. A, że nie przepadam za opalaniem na słońcu, to chyba w końcu się skuszę, bo 10 minut przy mojej cierpliwości to nie najgorzej;)
  Pozdrawiam!

  12 czerwca 2017 at 18:07 Odpowiedz
 • Tijana

  12 czerwca 2017 at 22:34 Odpowiedz
 • 30plus blog

  Dwa lata temu miałam ich piankę, świetny produkt 😉

  13 czerwca 2017 at 11:10 Odpowiedz

Leave a Comment