to top

8 Bad Habits Which I Have To Eliminate From My Daily Routine

ralph lauren

Each of us has some bad habits – whether you want to admit it or not;) You may not even be aware of some of them.  Sleeping in makeup, eating after 8 P.M., drinking coffee instead of water… the list is endless.  The most important thing is to realize that you have bad habits  and try to eliminate them. I know – it’s not easy, but if bad habits harm my efficiency or my health, then I want to get rid of them as quickly as possible;) Are you curious about my sins? Because I’m curious about yours: D

Każdy z nas ma  jakieś złe nawyki  – czy chcemy się do tego przyznawać czy nie;) Niektórych z nich może nawet nie jesteś świadom. Spanie w makijażu, jedzenie po 20:00, picie kawy zamiast wody, można wymieniać bez końca… Najważniejsze to uświadomić je sobie i starać się je wyeliminować. Wiadomo – nie jest to proste, ale skoro szkodą one mi i mojej efektywności czy zdrowiu, to chce się ich jak najszybciej pozbyć;)  Jesteście ciekawi moich grzeszków? Bo ja jestem ciekawa Waszych 😀

ralph lauren

76a

1.Skipping breakfast
Unfortunately – this is my biggest sin. I eat true breakfasts only during weekends and then I celebrate this meal. During the week I drink coffee before I leave home, next one I drink at work and later I eat small breakfast. And it is not as nutritionally valuable as I wish.

2.Scratching nail polish off my nails
Scratching nail polish off my nails is my obsession – I thought that when I have hybrid manicure, I cannot scratch off the nail polish. And yes for about 2 weeks I can enjoy my perfect manicure. But when a line of new growth appears – I begin to get rid of nail polish , by “peeling”, “scraping” brrrr … .. Such form of removing nail polish destroys the nail plate, but when I start doing it, I can’t stop it.

1.Pomijam śniadanie

Niestety – to mój największy grzech. Prawdziwe śniadania jadam tylko w weekendy i wtedy bardzo celebruję ten posiłek. W tygodniu wypijam przed wyjściem z domu kawę, kolejną wypijam w pracy i dopiero potem zjadam jakieś małe śniadanie. Nie jest ono też tak wartościowe jak bym sobie tego życzyła.

2.Zdrapywanie lakieru do paznokci

Zdrapywanie lakieru to moje natręctwo – myślałam, że kiedy będę nosiła hybrydy, uda mi się nie zdzierać lakieru z paznokci. I faktycznie, ok 2 tygodnie mogę cieszyć się perfekcyjnym manicurem. Później kiedy pojawia się odrost – zaczynam się pozbywać lakieru, właśnie poprzez „zdzieranie”, „zdrapywanie” brrrr….. Taka forma bardzo niszczy płytkę, a jak już zacznę to robić, nie mogę skończyć.

50a 32a 60a

3.Staying at your desk during lunch break
Although I have a lunch break, it often happens that I just stay at work, at my desk. I try to do few more things at that time. As a matter of fact , I neither eat nor work effectively, and I get tired more quickly.

4.Comparing myself to others
Times when I was comparing myself to beautiful, slim and successful people are fortunately past, but from time to time I noticed that I think I could do something better, faster etc. and then I think about people who can be my inspiration. Unless it isn’t intense, it can be motivating, otherwise it is very harmful.

3.Pozostawanie przy biurku podczas przerwy na lunch

Mimo, że mam przerwę na lunch, to często zdarza mi się po prostu zostawać w pracy, przy biurku. Próbuję w tym czasie zrobić jeszcze kilka rzeczy. W efekcie, ani nie jem w spokoju, ani nie pracuję efektywnie, no i szybciej jestem ponownie zmęczona.

4.Porównywanie się z innymi

Czasy, kiedy porównywałam się do pięknych, zgrabnych i osiągających sukces osób są już na szczęście za mną, ale od czasu do czasu łapię się na tym, że wyrzucam sobie, że coś mogłabym robić lepiej, szybciej etc i wtedy podsuwam sobie wzorce do naśladowania. O ile nie jest to natężone, to może działać motywująco, ale w nadmiarze bardzo szkodzi.

78abralp lauren 75a 10ab

5.Going late to bed
Unfortunately I’m a night owl, I have more power in the evenings, I can do a lot of things in the evenings. I also like to get up early so I can do more things during the day but the result is that I don’t sleep much
.  And lack of sleep doesn’t make you healthy or beautiful.

 

6.Eating late in the evening
Hunger attacks in the evening are the result of eating irregular meals, and if I don’t eat enough during the day, I usually eat twice more in the evening. And I don’t mean healthy, light dinner. At such moments I usually reach for a chocolate bar (whole!) or a large portion of chocolate ice cream. I guess everyone knows that this is the biggest crime if you take care of slim figure;)

5.Późne kładzenie się do łóżka

Niestety jestem nocnym markiem, wieczorami dostaję dodatkowej energii, potrafię wiele wtedy zdziałać. Lubię też wcześniej wstać, aby jak najwięcej skorzystać z dnia, co skutkuje tym, że po prostu za mało śpię. A brak snu nie wpływa dobrze na nasze zdrowie oraz urodę.

6.Jedzenie wieczorem

Napady głodu wieczorem są wynikiem zjadania nieregularnych posiłków, i jeśli w ciągu dnia zjem za mało, zwykle wieczorem i tak to nadrobię. I nie mam na myśli zdrowej, lekkiej kolacji. Zwykle w takich chwilach sięgam po tabliczkę (całą!) czekolady albo sporą porcję lodów czekoladowych. Chyba każdy wie, że to największa zbrodnia jeśli dbacie o szczupłą sylwetkę;)

93a 86a

bluzka/long sleeve Ralph Lauren (American Outlet)

szorty/shorts Reserveed

torebka/bag Buffalo

sandały/sandals Tommy Hilfiger

okulary/sunnies H&M

zegarek/watch Kodano

 

Mam dla Was niespodziankę! Przez cały lipiec w American Outlet otrzymacie -30% na cały asortyment! Wystarczy, że skorzystacie z kodu zniżkowego: SUMMERSALE. Akcja startuje 1 lipca i potrwa przez cały miesiąc :)

23ab

7.Sleeping with wet hair
I don’t like drying my hair with a hair – dryer, because it takes a lot of time. So after washing, I let my hair dry naturally. Unfortunately, it lasts longer and as a result I sometimes go to bed with wet hair. It made my hair flat and additionally it weakens my hair because wet hair is more prone to break.

8.Drinking coffee instead of water
Coffee rinses minerals out of the body, it stains teeth, dehydrates, but even though I sip coffee all day long. In addition, I drink strong black coffee. And I replace other drinks like water or tea with it . I work on it and I try to drink a glass of water after every cup of coffee.

7.Spanie w mokrych włosach

Nie lubię suszyć włosów suszarką, bo schną one opornie, i wysuszenie mojej czupryny zajmuje mi sporo czasu. Dlatego po umyciu pozostawiam włosy, aby wyschły naturalnie. Niestety, to trwa jeszcze dłużej i w rezultacie zdarza mi się wtedy kłaść spać w mokrych włosach. W rezultacie są one wtedy oklapnięte a notoryczne chodzenie spać w mokrych włosach osłabia je, bo mokre włosy są bardziej podatne na złamanie.

8.Picie litrów kawy zamiast wody

Kawa wypłukuje z organizmu minerały, pozostawia osad na zębach, odwadnia, a mimo tego, popijam ją cały dzień. W dodatku piję mocną, czarną kawę. I zastępuję nią inne napoje, w tym wodę, czy herbatę. Pracuję nad tym i staram się po każdej filiżance kawy wypijać szklankę wody.

81a

Somebody said: „ Bad habits are like a comfortable bed, easy to get into, but hard to get out of”. Whoever it was, he found great comparison and he was right but remember that it doesn’t mean you shouldn’t get rid of them 😉

I wonder if you have any bad habits? And do you do anything to get rid of them? Or maybe you have some great advice for me how to get rid of my bad habits faster? I’m waiting for your comments :)

 

Ktoś powiedział “ Złe nawyki są jak wygodne łóżko, łatwo się wchodzi trudniej jest wyjść” . Ktokolwiek to był, znalazł świetne porównanie i miał rację, ale pamiętajcie że to nie oznacza że nie powinniśmy się ich pozbyć 😉

Jestem ciekawa czy Wy macie swoje złe nawyki? I czy robicie coś , aby się ich pozbyć?  A może macie dla mnie jakieś super rady jak szybciej pozbyć się moich złych nawyków? Czekam na Wasze komentarze :)

102a 96a

EvelineBison

 • 30plus blog

  Ja bez śniadania nie dałabym rady funkcjonować. Nie budzę się głodna ale jeśli go nie zjem to potem boli mnie głowa. No i uwielbiam podjadać wieczorami bo w sumie wtedy mam czas dla siebie, a tak jest to ciągły pośpiech.

  30 czerwca 2017 at 10:31 Odpowiedz
 • Tommy

  Haha… no i złapałaś mnie… moim złym nawykiem jest PROKRASTYNACJA, czyli odkładanie ważnych rzeczy na później lub nierobienie tego, czego powinno się robić w danej chwili. Zamiast pisać teraz ważne e-maile to właśnie czytam i przeglądam twojego bloga. No i jak tu żyć… 😉

  30 czerwca 2017 at 12:06 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Idealna, letnia stylizacja :)

  30 czerwca 2017 at 14:11 Odpowiedz
 • chris

  Hello ! just an invitation to join us on “Directory Blogspot” to make your blog in 200 Countries
  Register in comments: blog name; blog address; and country
  All entries will receive awards for your blog
  cordially
  Chris
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Hello ! just an invitation to join for the community. This allows you to promote your website and publish articles
  https://plus.google.com/u/0/communities/109662684129677096983

  30 czerwca 2017 at 15:48 Odpowiedz
 • malwina m

  Piękny letni look idealnie pasujący do tła. Świetne buty. Pozdrawiam!

  30 czerwca 2017 at 18:50 Odpowiedz
 • Tynka

  jeny, jaki piękny dzisiejszy OOTD! :) Nosiłabym, w wersji pewnie z płaskimi espadrylami ale choć fanką tych na obcasie nie jestem musze przyznać że te są niezłe! co do nawyków kilka nam się zgadza – tez nie jem śniadania, a potrafię najeść się na noc i późno chodze spać (choć ja znów śpię do późna i z niczym nie zdążam). Zdarzy mi się też nie zmyć makijażu, piję nałogowo colę od której zniszczyłam sobie żołądek i czasem obgryzam paznokcie,ale ponoć perfekcjoniści tak mają :/ wyprzedaż w american brzmi kusząco,po co ja dziś byłam na szopingu..mmam jednak nadzieję, że nie zamykają działalności?

  1 lipca 2017 at 00:48 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Przecudownie wyglądasz w tym zestawie:)
  Ja też jem w pracy przy biurku, choć nie muszę;), ale jakoś tak czasem…. niedobrze, wiem;)
  A inne złe nawyki to jem masakrycznie dużo słodyczy, na szczęście nie widać tego po mnie, powinnam się już toczyć;) ale na pewno nie jest to zdrowe…
  Lakier tez kiedyś zdrapywałam, ale jakoś przestałam;)
  No i też za mało śpię a wstaję jednak wcześnie bardzo bo o 5:45;)
  I jeszcze jeden zły nawyk – czasem szarpię przy czesaniu moje biedne włosy… Ostatnio jednak staram się być dla nich milsza;)

  1 lipca 2017 at 21:27 Odpowiedz
 • Tijana

  1 lipca 2017 at 22:20 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Wspaniale wyglądasz, piękne czerwone akcenty połączone z beżowymi dodatkami <3

  ————————-
  http://fashionelja.pl

  2 lipca 2017 at 10:25 Odpowiedz
 • lukaszmakeup.pl

  Pięknie Ci w czerwonym :) Ps. nie kładź torby na podłoge bo … pieniadze uciekają 😛

  2 lipca 2017 at 10:33 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Też mam kilka złych nawyków nad którymi staram się pracować, przed snem nie jem ale np zawsze sobie obiecuje pójdę wcześniej spać.. chodzę po 22-23 wstaję o 4 z czego później wygląda to źle bo widać zmęczenie. Sporo tego u mnie :p

  2 lipca 2017 at 10:52 Odpowiedz
 • Diana

  2 lipca 2017 at 16:17 Odpowiedz
 • Pokularna

  Z tych nawyków oduczam się obdrapywania lakieru do paznokci i porównywania się do innych :)
  Piękna stylizacja <3

  2 lipca 2017 at 16:27 Odpowiedz
 • sandicious

  nie ma ludzi idealnych, więc każdy z nas ma jakiś mniejszy lub większy zły nawyk. Kochana wyglądasz przepięknie! A nogi to masz do samego nieba :)

  2 lipca 2017 at 18:49 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Prosto i niezwykle zmysłowo :)

  2 lipca 2017 at 20:04 Odpowiedz
 • Marionetka Mody

  Mam kilka złych nawyków, ale staram się co jakiś czas jeden eliminować. I tak krok po kroczku udaje mi się wchodzić na prostą.

  3 lipca 2017 at 10:15 Odpowiedz
 • Alice

  Ja mam podobnie ze zdrapywaniem lakieru :-) Bardzo ładny i wygodny zestawik :-)

  3 lipca 2017 at 16:18 Odpowiedz
 • Jagoda Kwiatkowska

  Wyglądasz wspaniale! Stylizacja mega! no i te nogi :) Super 😉

  3 lipca 2017 at 22:47 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  ja śniadanie zawsze zjem. ale kawy się nie wyrzekne;D

  4 lipca 2017 at 08:03 Odpowiedz
 • Miguel

  Thanks a lot 😀

  fantastic reflection and perfec outfit as usual. you look awesome

  NEW BLOGGERTIPS POST | How do I EDIT my IG PHOTOS: VSCO/FACETUNE/IG TOOLS.
  InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

  4 lipca 2017 at 08:53 Odpowiedz
 • Agnesssja

  PIĘKNIE! <3

  agnesssja.blogspot.com

  4 lipca 2017 at 10:41 Odpowiedz
 • Nippi

  Świetna prosta stylizacja, idealna na co dzień :) bardzo ładnie jest Ci w czerwieni

  4 lipca 2017 at 10:54 Odpowiedz
 • Paulina Bąk

  Ta bluzka jest świetna ożywiła stylizacje 😉 Pięknie wyglądasz ;*

  4 lipca 2017 at 12:23 Odpowiedz
 • Diane Fashion

  5. i 6. to zdecydowanie coś o mnie! Ojej! 😀
  Ślicznie wyglądasz, Kochana! I jesteś taaaka zgrabniutka! <3

  4 lipca 2017 at 21:24 Odpowiedz
 • konstylencja

  świetny wakacyjny look! 😉

  4 lipca 2017 at 23:48 Odpowiedz
 • minimalissmo

  4,5 i 8 to częściowo i moje nawyki. Natomiast jeśli wiem, że coś zdecydowanie mi przeszkadza w życiu, a szczególnie może mieć zły wpływ na moje zdrowie, to mam na tyle silną wolę, że właściwie z każdego nawyku mogę zrezygnować poza… spaniem – uwielbiam się wyspać:). Twój zestaw z czerwienią Ewelino jest wspaniały – po prostu ideał, na idealnej sylwetce i pięknej kobiecie. Pozdrawiam.

  4 lipca 2017 at 23:55 Odpowiedz
 • MalwaO

  Cudownie!!:)

  5 lipca 2017 at 08:49 Odpowiedz
 • Agnieszka

  Jednym z moich złych nawyków jest robienie wszystkiego na ostatnią chwilę, w rezultacie pojawia się dużo stresu, a mnie kosztuje to więcej niż jakbym sobie wszystko pomału rozplanowała… Wody też niestety pije duzo za malo! :(

  5 lipca 2017 at 10:35 Odpowiedz
 • Sakurakotoo

  Oj, mam masę złych nawyków jednak większości z nich jestem prawdopodobnie świadoma, ale nie mam siły ich zmieniać bo po prostu to część mnie – najbardziej irytującą rzeczą jest chyba fakt że mam chronotyp wieczorny i jestem sową – dopiero po 21 potrafię najlepiej się skupić i często siedzę do późna, a wstaję w południe. Przez to jestem wiecznie niewyspana no i oczywiście mam problem z utrzymaniem wagi bo lubię sobie wieczorem podjadać przy nauce 😀 Ale pocieszam się tym, że według badań większość osób młodych ma taki tryb wstawania i kładzenia się spać, a wraz z wiekiem zaczyna się to zmieniać.

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  5 lipca 2017 at 14:05 Odpowiedz
 • Carolina G. Ticala

  You look Amazing! Thanks for sharing! 👌👌👌

  5 lipca 2017 at 14:33 Odpowiedz
 • ROKSI

  Idealnie 😉

  6 lipca 2017 at 23:07 Odpowiedz
 • czerwonafilizanka

  ja też czasem pomijam śniadanie, choć staram się zjadać choć minimalne

  20 lipca 2017 at 01:28 Odpowiedz
 • Adriana Style

  Oj z tymi nawykami nie jest u Ciebie aż tak źle. Też zasypiam późno i mało śpię, pracuję w przerwie na lunch i zdzieram lakier z paznokci – przynajmniej jest powód aby częściej robić hybrydy :) Masz długie, zgrabne i piękne nogi więc dodatkowe centymetry Ci nie potrzebne, jest idealnie. Piękna stylówka i bardzo ładnie ci w czerwieni Mój Blog

  2 sierpnia 2017 at 19:58 Odpowiedz

Leave a Comment