to top

4 ways to have a great Monday

6a

I know it may seem weird, but even though I love Friday afternoons, when I can say: hello weekend !, my Mondays are not so terrible … Ok, my favorite day of the week is still Friday, but Monday is right behind it. Why?

Mainly because I like to operate and on Mondays I feel excited about what I can achieve during the new week. I know that you can do as much, for example on Wednesday or Tuesday, but Monday has for me the magical power of planning and starting everything again. After the  weekend of rest and relaxation I enjoy the evening when I can prepare everything I will need to “conquer the world” on the next day 😉

Wiem, że może się to wydać dziwne, i mimo, że uwielbiam piątkowe popołudnia, kiedy mogę śmiało powiedzieć: witaj  weekendzie!, to moje poniedziałki wcale nie są takie tragiczne…Ok, moim ulubionym dniem tygodnia nadal jest piątek, ale poniedziałek stawiam na drugim miejscu. Dlaczego?

Głównie dlatego, że ja lubię działać, a w poniedziałki czuję się podekscytowana tym co mogę osiągnąć wraz z nowym tygodniem. Wiem, że równie dużo można zdziałać np. w środę czy wtorek, ale poniedziałek ma dla mnie tę magiczną moc planowania i zaczynania wszystkiego na nowo. Po weekendowym odpoczynku lubię wieczorem przygotować wszystko czego będę potrzebowała następnego dnia, aby „podbić świat”;)

3a Thinking how much time left to the weekend was something normal for me. Unfortunately, such thinking was killing my productivity, because all my energy was focused on the countdown to the weekend. And on Monday, before I started work, I was already tired.

Since I began thinking differently about Mondays, the level of my effectiveness and satisfaction has changed. If you are curious how I turned Mondays into something good, then  you can read about it below.

 

Myślenie o tym ile czasu pozostało do weekendu było u mnie na porządku dziennym.  Niestety dzięki takiemu myśleniu zabijałam moją produktywność, bo całą energię skupiałam na odliczaniu do weekendu. I już w poniedziałek, zanim na dobre zaczęłam pracę, już byłam zmęczona.

Od czasu kiedy zmieniłam moje podejście do poniedziałków, zmieniło się także mój poziom wydajności i ogólnego zadowolenia. Jeśli jesteście ciekawi jak przełamałam mój opór do poniedziałków, poniżej możecie o tym przeczytać.21aRest
I learned that I have to rest during the weekend. I work really hard during the week and I don’t have much time to rest, so weekends are sacred for me. I don’t take work home, I don’t do any activities typical for working week. It includes checking emails – I simply don’t check them. Thanks to that I have a chance to miss my work, fast pace of work and overwhelming tasks. On weekends I catch up on some reading, watching movies on youtube or watching tv series – episode after episode or doing manicure, pedicure or home spa.

Odpoczynek

Nauczyłam się, że w weekend trzeba wypocząć. Mam naprawdę niezłe tempo w trakcie tygodnia pracy, niewiele czasu zostaje mi na odpoczynek, więc weekend jest dla mnie świętością. Nie zabieram pracy do domu, nie zajmuję się aktywnościami typowymi dla tygodnia pracy. To również tyczy się  poczty mailowej – nie sprawdzam jej po prostu. Dzięki temu mam też okazję stęsknić się za moją pracą, szybkim tempem i przytłaczającą ilością zadań. W weekendy nadrabiam zaległości w czytaniu, oglądaniu filmów na youtube czy seriali odcinek za odcinkiem, robię manicure i pedicure, urządzam sobie domowe spa.

2ab 7aEarly rising

Mornings in a rush when I’m looking for clothes, drinking coffee and  eating breakfast on the way to my car are my biggest nightmare. I hate such unorganized mornings and it’s hard for me to start new week with a smile in such conditions. Therefore, I try to get up as early as possible to eat breakfast, drink a cup of coffee, and do perfect makeup, because good appearance improves your mood;) Especially on Mondays!

Wczesna pobudka

Poranki kiedy biegam jak oparzona w poszukiwaniu części garderoby, pijąc w pośpiechu kawę czy jedząc śniadanie w drodze do auta to mój największy koszmar. Nie znoszę takich niezorganizowanych poranków i trudno mi po takim początku pozbierać się i zacząć z uśmiechem na ustach nowy tydzień. Dlatego staram się wstać możliwie najwcześniej, aby zdążyć zjeść śniadanie, wypić spokojnie kawę, a także wykonać staranny makijaż, bo w końcu na pewno dobry wygląd w dużej mierze przekłada się na dobry nastrój;) Tym bardziej w poniedziałki!

8ab

sweter/sweater Ralph Lauren (American Outlet)

spodnie/pants Medicne

torebka/bag Guess (American Outlet)

buty/shoes Renee.pl

okulary/ sunglasses Ivanka Trump

zegarek/watch Lorus

naszyjnik/necklace Perlove

Make a list

I’m a  type of woman who loves when everything is clean and organized . That’s why I make a list of things to do during the week and on particular days, shopping lists, etc. By writing down all activities that need to be done during the week, it is easier to split responsibilities into individual days. And that feeling of satisfaction when you can crossed out things that you have already done – priceless:)

Zrób listę

Jestem typem kobiety, która uwielbia porządek i zorganizowanie. Dlatego też robię listy spraw do załatwienia w ciągu tygodnia, w poszczególne dni, listy zakupów etc. Dzięki wypisaniu wszystkich czynności z którymi należy się uporać w ciągu tygodnia, łatwo jest rozdzielić obowiązki na poszczególne dni. No i to uczucie satysfakcji kiedy można wykreślić rzeczy, które już udało się nam zrealizować :)24aTake a break

Especially if you know how many tasks you have to do on a given day, it is easier for you to schedule breaks in advance. It is not enough to minimize the window of the file you are currently working on  and surf  the internet. This will give you the opposite effect – feeling of sitting in one place. When you finish the task, it is good to shut down the computer, leave your desk and go for a short walk . I guarantee you that you will be full of energy after that :)

Rób sobie przerwy

Zwłaszcza jeśli wiemy ile zadań musimy wykonać danego dnia, łatwiej jest nam zaplanować przerwy. Nie wystarczy zminimalizować okna z plikiem na którym aktualnie pracujemy i pobuszować po sieci. To da wręcz odwrotny skutek – uczucie ciągłego siedzenia w jednym miejscu. Kiedy skończysz dane zadanie, warto jest zamknąć komputer, odejść od biurka, przejść się na chwilę. Gwarantuję Wam, że wrócicie pełniejsi energii :)

I’m curious if you like Mondays? And do you have any ways to make them more enjoyable? Please let me know in your comments :)

Jestem ciekawa czy Wy lubicie poniedziałki? I czy macie jakieś swoje sposoby na to, aby stały się one przyjemniejsze? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach :)

4a 17a

EvelineBison

 • Tynka

  bo ponoć to nie poniedziałku wina, tylko tego jakie życie masz haha ;P u mnie wraz z końcem szkoły piątki przestały być magiczne. Właściwie są gorsze, bo wtedy nie leci mój ulubiony serial 😀 haha

  oddawaj sweterek i szpile <3

  9 czerwca 2017 at 01:34 Odpowiedz
 • MalwaO

  Tak prosto, a taki efekt! Zachwyciło mnie to połączenie granatu z tym szaro-beżem 😉

  9 czerwca 2017 at 08:47 Odpowiedz
 • Madziastylee

  Pięknie ! ostatnio bardzo polubiłam granat :)

  9 czerwca 2017 at 12:20 Odpowiedz
 • Adriana Style

  U mnie i poniedziałki i piątki są najcięższymi dniami w tygodniu i mam tak od lat, taka praca. Ale fajne porady zamieściłaś, warto z nich korzystać. Szczególnie spodobała mi się opcja z listą zadań, w końcu co jak co najbardziej poprawia nastrój właśnie sense of achievement :) http://www.adriana-style.com

  9 czerwca 2017 at 12:49 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Świetne zestawienie! :)

  9 czerwca 2017 at 15:19 Odpowiedz
 • Alice

  Gdy byłam młodsza -nie lubiłam niedzieli i uważałam, że rodzinne obiadki to najnudniejsza część :-) I chyba rzuciłam przekleństwo sama na siebie ,gdyż od paru lat pracuję w zawodzie ,który wymaga również pracy w weekendy. Wyglądasz fantastycznie w tym klasycznym zestawie, na szpilki kliknęłam ale mi sie nie wyświetlają -za to widzę promocje 22% na wszystko :-)

  9 czerwca 2017 at 15:50 Odpowiedz
 • Meri Wild

  Świetny zestaw, śliczna torebka i szpiki! <3

  http://www.meriwild.com

  9 czerwca 2017 at 16:53 Odpowiedz
 • ilijacfashion

  Great post, I like it :) fantastic outfit, you look amazing :)

  new post
  http://mensfashionobsession.com/

  10 czerwca 2017 at 00:26 Odpowiedz
 • fashion blogger

  my dear this look is simply but stylish, you are so beautiful
  new review on my blog Oily skin: remedies and products
  have an happy day, kisses

  10 czerwca 2017 at 03:38 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Ja nie lubię poniedziałku bo wiem że wtedy zaczynam Maraton po 11 godzin a wolne mam tylko w niedzielę i właśnie jestem w drodze do pracy heh

  10 czerwca 2017 at 05:19 Odpowiedz
 • lukaszmakeup.pl

  Boska torebka :)

  10 czerwca 2017 at 09:10 Odpowiedz
 • Miguel

  Thanks a lot 😀

  you look absolutelly amazing my dear 😀 love your bag and the colors that you chose 😀

  NEW YOUTUBE POST | My Vanity TOUR 😀
  InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

  10 czerwca 2017 at 09:40 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  Ty powinnaś być modelką;)

  10 czerwca 2017 at 09:50 Odpowiedz
 • beautypediapatt

  Muszę Ci napisać, że nogi masz jak marzenie :)

  10 czerwca 2017 at 10:27 Odpowiedz
 • Paula

  Twoja uroda jest zjawiskowa :)
  Przepiękne zdjęcia :)

  10 czerwca 2017 at 11:15 Odpowiedz
 • sandicious

  Myślenie o tym, kiedy będzie weekend w poniedziałek zabija produktywnośc, tak jak napisałaś. I nie ma sensu tym myśleć tylko skupić się na tym, co mamy do zrobienia. Weekend i tak przyjdzie :)Piękni wyglądasz!

  10 czerwca 2017 at 15:09 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Ale cudowna torba :) zazdroszczę !

  10 czerwca 2017 at 18:26 Odpowiedz
 • Natassia Crystal

  You are rocking those skinnies! :)

  Hmmm.. making a list and resting.. those two I’m already doing. However, getting up early has never been my strong point! 😛

  YouTube | Blog: Geekette in High Heels | Instagram

  10 czerwca 2017 at 18:41 Odpowiedz
 • Emilia

  Świetna stylizacja :) Oj u mnie z listami się nie da – miałam plan na cały weekend i nagle bum koleżanka z pracy na zwolnieniu bierz wszystkie jej obowiązki na siebie, na szczęście się zespołem podzieliliśmy obowiązkami bo pracować dzień w dzień przez 2 tygodnie to bym ducha wyzionęła.

  10 czerwca 2017 at 23:16 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Wspaniały zestaw, lubię takie klasyki <3

  ————————-
  http://fashionelja.pl

  11 czerwca 2017 at 00:02 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  Pani Businesswoman <3 Rewelacja ! :*

  11 czerwca 2017 at 01:44 Odpowiedz
 • Angelika

  Ja na szczęście poniedziałki mam wolne więc rzeczywiście nie są takie straszne :) tak to jest na studiach dziennych. Ale masz rację, takie odliczanie byle do weekendu zmniejsza produktywność w tygodniu :)

  11 czerwca 2017 at 14:03 Odpowiedz
 • minimalissmo

  Oj jak wspaniale się czytało! Najbardziej brakuje mi właśnie takiego czasu tylko “dla siebie” czyli czytanie, filmy, domowe spa…Niestety u mnie pracy nie da się zamknąć w ściśle wytyczonych ramach czasowych, praca wdarła się już wszędzie (a nie jestem żadną pracoholiczką), niestety ograniczają mnie deadliny i jeśli inni już wszystko zrobią wtedy to ja mam “przechlapane” bo termin oddania materiałów do druku jest ostateczny, można go oczywiście przesunąć, ale byłyby tego konsekwencje, więc siedzę i robię, często po nocach też. Staram się nie robić w weekendy, ale raz – dwa razy w miesiącu niestety nie da się inaczej (wczoraj właśnie tak miałam). Poza tym niestety nie jestem zorganizowana, choć bardzo lubię organizację, segregację i porządek, to wszystko w ułamku sekundy się u mnie sypie. Myślę, że coś zajmie mi 1dzień a zajmuje 3, myślę, że zrobię projekt w godzinę, a zajmuje 4, czasem jest odwrotnie, ale raczej rzadziej. Pozycje z moich list zazwyczaj wykreślam z dużym opóźnieniem. A jak już z czegoś się wykopię, to zwala się na mnie kolejna fala. Pomimo iż mojej pracy nie da się zamknąć w ramach czasowych (bo często nie da się czegoś wymyślić na zawołanie) to jednak wiem, że gdzieś robię błąd w “zarządzaniu czasem”, ale nie do końca wiem gdzie…No a Ty wyglądasz – perfekcyjnie!

  12 czerwca 2017 at 15:49 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Bardzo podoba mi się Twój wpis i to, że do wszystkiego podchodzisz z optymizmem. Wszystko da się wypracować, nawet poniedziałki można dzięki takiemu podejściu polubić:). Ja nie narzekam na poniedziałki, ale to zależy jeszcze co mnie czeka w danym tygodniu. Czasem od razu wiadomo, że nie będzie lekko;). Dobry wygląd i spokojny poranek na pewno pomagają przetrwać;) i mieć lepszy dzień:).

  12 czerwca 2017 at 16:47 Odpowiedz
 • AnetaO

  Doskonale Cię rozumiem, że lubisz notować co jest do zrobienia/załatwienia. Też tak mam :)))
  Pięknie wyglądasz :)

  12 czerwca 2017 at 18:56 Odpowiedz

Leave a Comment