to top

5 reasons why podcasts are great way to dream bigger

Recently, I’m obsessed with podcasts!  I can confidently say that podcasts have become my new favorite ritual. I love listening to them when I am getting ready to work. It helps me to start my day productively and positively. I reach for it when I’m on my way to and from work (traffic jams!!) and while I’m cooking, ironing or relaxing in the bathJ My adventure with podcasts began relatively recently, but before that I was “eavesdropping” podcasts that my husband was listening while  we were traveling by car.

Ostatnio totalnie wkręciłam się w podcasty! Mogę śmiało powiedzieć, że podcasty stały się moim  nowym ulubionym rytuałem. Uwielbiam słuchać ich kiedy rano przygotowuję się do wyjścia do pracy, pomaga mi to rozpocząć dzień produktywnie i pozytywnie. Sięgam też po nie w drodze do i z pracy (korki!!), a także kiedy gotuję, prasuję czy relaksuję się w wannieJMoja przygoda z podcastami rozpoczęła się stosunkowo niedawno, ale wcześniej „podsłuchiwałam” podcastów, których słuchał mój mąż, kiedy np. jechaliśmy razem autem.

62a 59a-horz 49a

What ,exactly, is a podcast?
A podcast is a kind of radio program available on the Internet, which you can listen whenever you want. These are usually short sections emitted more or less regularly. You can listen to podcasts through phone application, computer or iPod. Podcast topics are related to all areas of life – from business, personal development, investment, health to automotive industry. They are like blog posts but you listen to them, sometimes they are interviews with guests, they are always in the audio form that you can take with you and listen anywhere in  so-called “meantime”.

Co to właściwie jest podcast?

Podcast to coś na kształt audycji radiowej dostępnej przez internet, której możesz słuchać kiedy chcesz i gdzie chcesz. Zwykle są to krótkie odcinki ukazujące się mniej lub bardziej regularnie. Podcastów możesz słuchać w przez aplikację w telefonie czy iPodzie, a także na komputerze, a tematyka audycji obejmuje chyba wszystkie dziedziny życia – od biznesu, rozwoju osobistego, inwestycji, zdrowia po motoryzację. To trochę posty blogowe do słuchania, czasami są to wywiady z gośćmi, zawsze są to treści w formie audio, które możesz ze sobą zabrać i słuchać wszędzie, w tak zwanym „międzyczasie”.

17b-horzwhite shirt

5 reasons why you should listen to podcasts?

1.Effective use of your “meantime”

I’m not a fan of procrastination and I always try to use my time as good as possible. Multitasking is not always effective, but e.g. listening something valuable while cooking or cleaning has a lot of benefits – house shines like new and your head is full of wonderful inspiring thoughtsJ Thanks to podcasts I’m not getting angry in long traffic jams any more  . I have no remorse when I spend  several dozens of minutes in a bath with a podcast 🙂

2.A mine of informationPodcasts cover a wide range of topics so almost everyone can find something interesting. You can improve your professional skills, hobby or even retrain. Podcast can be also used for language learning.

3.Podcasts are for free
Learning and online course – everything is for free  … .It’s something like post-graduate studies or course, but completely free of charge. End of excuses that you don’t have enough money to pay a course 😉

6 powodów dlaczego warto słuchać podcastów?

1.Efektywne wykorzystanie „międzyczasu”

Nie jestem zwolenniczką prokrastynacji i zawsze staram się wykorzystywać czas jak najlepiej. Nie zawsze wielozadaniowość jest efektywna, ale np. słuchanie wartościowych treści podczas gotowania czy sprzątania to same korzyści – dom lśni niczym po wizycie perfekcyjnej pani domu, a nasza głowa pełna jest inspirujących myśliJ Dzięki podcastom przestałam denerwować się stojąc długie minuty w korku. Nie mam też wyrzutów sumienia kiedy spędzę w wannie z podcastem kilkadziesiąt minut;)

2.Kopalnia wiedzy

Przekrój tematyczny podcastów jest niesamowicie szeroki i w bibliotece podcastów niemal każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Dzięki temu można podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, rozwijać swoje hobby czy nawet przekwalifikować się. Podcast może być traktowany nawet jako kurs online.

3.Podcasty są darmowe

Zdobywanie wiedzy i kurs online i to wszystko jest za darmo….To coś jak studia podyplomowe albo kurs, ale kompletnie bezpłatnie. Koniec więc z wymówkami, że nie masz pieniędzy na poszerzanie swojej wiedzy;)

4.Zastrzyk motywacji i energii do działania

Jestem molem książkowym i mogłabym zalegać na kanapie z książką całe dnie i noce. Podobnie jest z czytaniem blogów czy materiałów rozwojowych/edukacyjnych. Dzięki podcastom mogę zdobywać wiedzę i inspirację i jednocześnie ruszać się! Próbowaliście czytać książkę na bieżni…..;) Ja próbowałam, ale dodam tylko, że był to niewypał 😀 Trening, szybki spacer czy jogging, a nawet sprzątanie z inspirującą rozmową w tle to z kolei strzał w dziesiątkę! Dodatkowo, słuchanie osób, które pomimo trudności osiągnęły swój cel bardzo motywuje J

5. Lekcje języka obcego

Moje ulubione podcasty są w języku angielskim. Jest to dla mnie duża lekcja języka obcego,  słuchanie pozwala mi poszerzyć słownictwo czy osłuchać się z konkretnymi wyrażeniami.

72a12s

bluzka/blouse Atelier Edith

ramiączka/ bra straps Promess

spodnie/pants Vero Moda

buty/shoes Cocomoda

torebka/bag similar here CLICK

okulary/ sunnies RayBan

zegarek/ watch Daniel Wellington

 

 

 

How to learn something new with podcast?

Properly selected podcasts allow me to use my time in a productive way and I feel that even while performing seemingly boring tasks (like ironing, doing crunches or sit-ups) I can develop myself and I get a motivational kick!

I decided that I will learn something new and interesting every time I listen to podcasts and I will implement it in my life or on my blog.

If you want to get a positive effect, you have to remember that it’s not enough to play podcasts in the meantime. I would not be able to listen them as I listen to the music while for example I’m writing a post on the blog or I’m reading a book. I recommend listening to podcasts when you don’t focus on other activities, e.g. running or sorting laundry;)

Jak coś wynieść z podcastu?

Odpowiednio dobrane podcasty pozwalają mi pożytecznie wykorzystać czas i czuję, że nawet podczas wykonywania z pozoru nudnych czynności(jak prasowanie, robienie brzuszków czy przysiadów) mogę się rozwijać i ciągle dostaję jakiegoś kopa motywacyjnego!

Postanowiłam sobie, że z każdego wysłuchanego podcastu wyniosę chociaż jedną, maleńką lekcję i wdrożę ją w swoim życiu albo na swoim blogu.

Aby podcasty wniosły coś pozytywnego, musimy także pamiętać, że nie wystarczy je puścić w międzyczasie. Nie byłabym w stanie słuchać ich tak jak muzyki,  kiedy np. piszę post na blog czy czytam książki. Polecam podcasty słuchać wtedy kiedy nie skupiacie się na drugiej czynności jak np. bieganie czy sortowanie prania;)

13b 30a 1a

What do I listen to? My favorite podcasts

It’s time to share with you my favorite podcast! Most  podcasts that I like are in English, but there is also one Polish podcast;).

Topics of these podcasts are related to building a brand on the internet, blogging, motivation, self-development and business – if you are also interested in these topics then I highly recommend you these podcasts!

ProBlogger Podcast

One of the mandatory podcasts for bloggers – both new and experienced. It’s huge amount of blogging knowledge given to you on a tray! Definitely my favorite one J

The Smart PassiveIncome Podcast

I don’t like podcasts strictly related to monetization, but the podcast of Pat Flynn is a compendium of knowledge and best practice for these who want to work independently, build the brand and get to know mechanisms of efficient online marketing. In the podcast you can listen for example how to gain more Instagram followers CLICK.

TEDTalks

I’m sure that you watched a video of the TED Talks at least once. TED Podcast is a powerful dose of inspiration from various fields- it helps to broaden your horizons and opens up for new issues and topics. It’s perfect for beginners, because it covers wide range of subjects.

Po Nitce Ariadny

It’s the only one Polish (but not entirely, because some of the interviews are in English) podcast that I listen. Ariadna helps to understand the complexities of online business, shares her experiences and invites to her episodes interesting guests.

Katherine Mackenzie-Smith: The League of Extraordinary introverts

It’s one of the podcasts that  I like to listen when I relax with face and hair mask in the bath. Katherine’s voice is incredibly soothing (many voices irritates me;)) and pleasant to listen to. Besides, like the author of a podcast, I’m an introvert (seriously!). 

37aa

Czego słuchać? Moje ulubione podcasty

Pora podzielić się z Wami moimi ulubionymi podcastam! Większość podcastów, których słucham jest po angielsku, ale znalazł się też polski rodzynek;).

Tematyka tych podcastów najczęściej związana jest z budowaniem marki w sieci, z blogowaniem, motywacją, rozwojem i biznesem – jeśli to też Wasze zainteresowania polecam gorąco!

ProBlogger Podcast

Jeden z obowiązkowych podcastów bloggerów – zarówno tych raczkujących, jak i doświadczonych. Ogrom blogowej wiedzy podany na tacy! Zdecydowanie mój ulubieniecJ

The Smart Passive Income Podcast
Nie przepadam za treściami związanymi stricte z monetyzacją ,ale podcast Pata Flynna to kompendium wiedzy i sprawdzonych rozwiązań dla osób chcących pracować zdalnie, budować markę i poznać mechanizmy sprawnego marketingu online. W podcastach możecie posłuchać jak np. zyskać followersów na Instagramie KLIK.

TEDTalks

Na pewno choć raz oglądaliście nagrania z TED Talks. Podcast TED to potężna dawka inspiracji z najróżniejszych dziedzin– pomaga poszerzyć horyzonty i otwierać się na nowe sprawy i tematy. Idealna na początek, bo tematyka jest naprawdę szeroka.

Po Nitce Ariadny

To jedyny polski(choć nie do końca, bo niektóre wywiady są w j.angielskim) podcast, którego słucham. Ariadna pomaga zrozumieć zawiłości biznesu online, dzieli się swoimi doświadczeniami i zaprasza do swoich odcinków ciekawych gości.

Katherine Mackenzie-Smith: The League of Extraordinary introverts

Jeden z tych podcastów, które lubię słuchać kiedy relaksuję się w wannie z maseczką na twarzy i włosach. Głos Katherine jest niesamowicie kojący (a wiele głosów mnie irytuje;)) i przyjemnie się go słucha. Poza tym podobnie jak autorka podcastu jestem introwertyczką (serio!).

 

I am really glad that I discovered the world of podcasts, because they totally revolutionized the way how I use so-called “meantime”. I wonder if you also listen to podcasts?  If so – what are your favorites? What do you recommend? I am waiting for your comments 🙂

Cieszę się, że odkryłam świat podcastów, bo totalnie zrewolucjonizowały sposób w jaki wykorzystuję tzw „międzyczas”. Jestem ciekawa czy Wy także słuchacie podcastów. Jeśli tak – jakie są Wasze ulubione? Co mi polecacie? Czekam na Wasze typy 🙂

5ab 3a

EvelineBison

 • Kathy Leonia

  te włosy to marzenie:)

  5 kwietnia 2017 at 09:49 Odpowiedz
 • beautypediapatt

  wow świetne zdjęcia, piękna figura, a ubrania takie, że sama z chęcią bym je założyła 🙂 super 🙂

  5 kwietnia 2017 at 11:51 Odpowiedz
 • malwina m

  Podcasty to świetny sposób na produktywne wykorzystanie czasu. Wyglądasz pięknie, śliczne buty i super kolory. Genialnie wyglądają te ramiączka wystające spod klasycznej koszuli!

  5 kwietnia 2017 at 12:18 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Kochana, wyglądasz kwitnąco! 🙂

  5 kwietnia 2017 at 12:57 Odpowiedz
 • Madziastylee

  bardzo seksownie 🙂

  5 kwietnia 2017 at 17:23 Odpowiedz
 • Tijana

  Great post,
  Love your blog 🙂

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  5 kwietnia 2017 at 17:54 Odpowiedz
 • Angelika

  Świetna sprawa w tymi podcastami, z chęcią wysłuchałabym ten ProBlogger

  5 kwietnia 2017 at 20:23 Odpowiedz
 • Lilly Marlenne

  Ja to jednak nie potrafię się rozdwajać ani roztrajać ;P nie umiem interesować się kilkoma rzeczami jednocześnie i z racji tego, że od paru miesięcy mam naprawdę mało czasu na siedzenie w internecie/korzystanie z niego, to gdybym miała poświęcać swój czas na coś więcej niż przeglądanie tych blogów, które i tak odwiedzam, to chyba bym zwariowała ;P
  W czasie gotowania czy prasowania najczęściej rozmawiam przez telefon, bo i na to brakuje mi w ciągu dnia czasu, także kurde – ja sobie nie wyobrażam tego 😀

  Ale cieszę się, że ktoś to potrafi ;P

  Inna kwestia, że ja słabo skupiam się na treściach słuchanych, jeśli nie zajmuję się wyłącznie słuchaniem ich ;P

  P.S. pisałaś ostatnio coś o tym, że Tobie sporo czasu zajmuje opatrzenie się z jakimiś trendami, żeby wdrożyć je do swojej szafy – nie ma sensu, żebyś traciła na to opatrywanie się czas: Tobie nawet najprostsza klasyka służy! gdybym ja miała tak fajnie, to bym nie kombinowała ;P

  5 kwietnia 2017 at 22:57 Odpowiedz
 • Tynka

  co tam podcasty, jak ładnie wyglądasz! 🙂 i jak pięknie wiosennie i jakie tło cudowne!

  6 kwietnia 2017 at 01:09 Odpowiedz
 • Annka

  O, jak pięknie! Ja też zgadzam się z LilyMarlene, że nie musisz kombinować z trendami, masz taką urodę i coś w sobie, że najzwyklejszy t-shirt jest najlepszym tłem dla Twojej urody 🙂

  6 kwietnia 2017 at 09:07 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Te spodnie świetnie podkreślają twoją figurę 🙂 buty i bluzka ekstra, całość jak zawsze świetnie dobrana ;*

  6 kwietnia 2017 at 09:24 Odpowiedz
 • sandicious

  podcastów jeszcze nie słuchałam, ale zachęciłaś mnie 🙂 Zachwycam się Twoim lookiem – wyglądasz idealnie!

  6 kwietnia 2017 at 09:53 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Wspaniale, bardzo mi się podoba taki minimalizm <3

  6 kwietnia 2017 at 10:02 Odpowiedz
 • lukaszmakeup.pl

  figura na 10 😀

  6 kwietnia 2017 at 10:03 Odpowiedz
 • Diana

  Jak pięknie wyglądasz, Kochana! ♥ Koszula i te ramiączka – MEGA!
  Słonecznego dnia! :*

  6 kwietnia 2017 at 11:59 Odpowiedz
 • Justyna Lis

  Podcastów nie zwykłam słuchać, ale pamiętam jak nieraz gotując obiad, czy sprzątając włączałam sobie filmiki na YT, między innymi Polimaty Radka Kotarskiego i słuchałam – super sprawa! 🙂

  6 kwietnia 2017 at 17:44 Odpowiedz
 • magda-domowy klimacik

  Pięknie wyglądasz 🙂
  Przepiękne zdjęcia 🙂

  6 kwietnia 2017 at 20:26 Odpowiedz
 • tr3ndygirl fashion & beauty blog

  great fitting this pants, also love the shoes
  NEW REVIEW ON MY BLOG <<< fashion trend alert: Pearls >>>
  have an happy day
  kisses

  7 kwietnia 2017 at 01:16 Odpowiedz
 • AntonK

  Bardzo sexy …

  7 kwietnia 2017 at 08:32 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Genialny zestaw! Bardzo elegancki i klasyczny 🙂 Wszystko idealnie do siebie pasuje 🙂
  http://gingerheadlife.blogspot.com

  7 kwietnia 2017 at 10:46 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Genialny zestaw! Bardzo elegancki i klasyczny 🙂 Wszystko idealnie do siebie pasuje 🙂
  Gingerheadlife.blogspot.com

  7 kwietnia 2017 at 10:47 Odpowiedz
 • style-of-secret

  Skoro tak dobrze nastrajają na początek dnia, to sama muszę zacząć sluchać tych podcast’ów, bo u mnie ostetnimi czasy ciężko z pozytywną energią na caly dzien
  super masz portaski kochana i ta bluzka z ramiączkami rownież szrpnęla mnie za serducho- jest mOooc ! 😀

  buziaki :*
  Daria

  P.S. może niedlugo pokażę na blogu co złowiłam w SH 🙂

  7 kwietnia 2017 at 12:35 Odpowiedz
 • Nippi

  Proste połączenie kolorystyczne ale wygląda genialnie ! Koszula i te dopinki są boski 🙂

  7 kwietnia 2017 at 21:30 Odpowiedz
 • mila2322

  Kochana co tu dużo mówić! igura nienaganna, stylizacja bardzo mi się podoba- w szczególności spodnie oraz buty. Z tymi podcasts’ami miałam wcześniej bardzo mało do czynienia, ale nie wpadłam na pomysł, aby słuchać ich np podczas sprzątania. Bardzo fajny pomysł! Pozdrawiam ciepło 🙂

  9 kwietnia 2017 at 01:08 Odpowiedz
 • Julia

  Great post dear! You are beautiful) nice outfit)

  https://twinklelittlstar.wordpress.com/

  9 kwietnia 2017 at 12:54 Odpowiedz
 • minimalissmo

  Fantastycznie wyglądasz w tym zestawie, elegancko, z klasą ale i młodzieżowo. Podoba mi się koszula i te wystające ramiączka!Zresztą spodnie i buty też klasa! Ty jak już Mar napisała nie musisz przejmować się trendami, bo czy z nimi czy bez wyglądasz fantastycznie. Co do podcastów, nigdy nie słuchałam, jakoś chyba nie mam akurat takiej luki podczas dnia, którą mogłyby mi wypełnić., jak odpoczywam, to wolę ciszę, a jak pracuję to by mnie rozpraszały, ale w momentach, które opisujesz mogą sprawdzić się znakomicie, bez zbędnego rozpraszania się.

  10 kwietnia 2017 at 19:30 Odpowiedz
 • MagdalenaN.

  Pięknie wyglądasz 🙂 Podcasty zaczęłam słuchać jakieś 8 lat temu, ale były to głównie koncerty oraz wywiady 🙂

  12 kwietnia 2017 at 09:40 Odpowiedz
 • odszewca

  Uwielbiamy tego typu przewiewne koszulki. Idealnie nadają się do łączenia z innymi elementami garderoby. Na zdjęciu jedno z moich szczególnie ulubionych zestawień kolorystycznych.

  12 kwietnia 2017 at 14:02 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Ale cudowny zestaw ! Ta koszula jest taka kobieca 😉

  15 kwietnia 2017 at 18:09 Odpowiedz
 • Kobieta po 30

  wyglądasz super 🙂

  20 kwietnia 2017 at 10:43 Odpowiedz
 • Eleine

  21 kwietnia 2017 at 17:19 Odpowiedz

Leave a Comment