to top

Spring? I’m not ready…..

Hi my loves! Although I was trying to recall spring so much, I was surrounding myself with bright and beautiful tulips, I was checking spring fashion proposals, but when finally weather turned really sunny and nice, I’m still choosing black clothes …. Feminine contrariness;)

We slowly forget about the winter, longer, spring days are just around the corner, but I have no energy or strength, everything annoys me, and I wish I could hibernate through the winter like bears. Spring is a beautiful time when everything around is no longer gray and becoming brighter (my favorite colors ). I think it’s time to put warm sweaters on forgotten shelf dedicated to “sweater weather” and “I’m_Michelin_puppet”. So what to leave or what to add to your wardrobe?

 

CześćKochani! Mimo, że tak bardzo starałam się przywołać wiosnę, otaczałam się jasnymi i wiosennymi tulipanami, przeglądałam wiosenne propozycje projektantów mody, to kiedy w końcu pogoda zrobiła się naprawdę słoneczna i całkiem wiosenna, ja nadal sięgam po czarne ciuchy…. Kobieca przewrotność;)

Zima powoli odchodzi w zapomnienie, w perspektywie coraz dłuższe, wiosenne dni, a mnie wszystko denerwuje, nie mam siły i energii i nadal wróciłabym do zimowego niedźwiedziego snu. Wiosna to ten piękny okres, kiedy wszystko dookoła przestaje być szare, nabiera coraz jaśniejszych (moich ukochanych) barw.  To chyba najwyższy czas żeby ciepłe swetry w końcu przenieść w głąb szafy na  zapomnianą półkę dedykowaną  okresowi „sweaterweather” oraz „jestem_ludzikiem_michelin”. Co zatem zostawić lub w co wyposażyć nowej garderobie?

27b 24a 11a-horz

sztuczne futerko/faux fur CLICK

spódnica ołówkowa/pencil skirt CLICK

choker Coccolla.pl

okulary/sunglasses Parfois

torebka/ bag Guess

buty/boots Dezee.pl

Frankly speaking, most of spring trends don’t convince me  ….

 • Kitten heels – 3-cm heel shoes. As a big fan of high heels, this heel seems simply ugly and in my opinion, it distorts figure and foot ….
 • Pink faux fur – For me it’s a little bit too colorful and eccentric;) Even if you combine it with simple white t-shirt and denim skinny jeans I still say no ;). But short, black faux fur has been one of my favorite piece of clothing for last few weeks
 • Authentic jeans from the past – no! If you still want to blindly follow trends, take a look at your (or your hated friend) trousers that you had in primary school. Do you really want to wear them ?!
 • Pins and badges – another relic from the 80s. They were already trendy last year, but I’ve never been a real fun of this trend. This year, it still doesn’t interest me…
 • Women’s mules and slides – I hate slides. I only like soft, cozy slippers or flip flops for a beach or swimming pool …. I don’t think I will change my mind this year.
 • Focus on shoulders – I really like bare shoulders, so Carmen neckline was my favorite trend. I don’t mind a small puff sleeve, but big shoulder pads are not for me. But for sure such big arms can nicely even proportions of your silhouette in case of pear shaped figures.
 • Polka Dot – I associate it with vintage style and it’s not my style …

Powiem Wam szczerze, że póki co większość trendów do mnie nie przemawia….

 • Buty na kaczuszce, 3-cm szpilki lub kitten hills. Jako wielka fanka wysokich obcasów, taki obcas wydaje mi się po prostu brzydki i zniekształcający sylwetkę i stopę….
 • Sztuczne różowe futro – trochę to dla mnie zbyt kolorowe i ekscentryczne;) Nawet jeśli połączy się je z takimi pewniakami jak prosty biały t-shirt i denimowi rurki. Ale za to krótkie sztuczne czarne futerko to jedno z moich ulubionych ubrań ostatnich tygodni.
 • Autentyczne jeansy sprzed lat – nie! Jeśli nadal rozważacie ślepe podążanie za trendami, zerknijcie na swoje (lub znienawidzonej koleżanki) z czasów podstawówki. Naprawdę chcesz nosić te spodnie?!
 • Piny i naszywki – kolejny relikt z lat 80. Były już w zeszłym roku, ale nigdy mnie nie kręciły. W tym roku nadal mnie nie kręcą…
 • Buty bez pięty – nie znoszę klapek w innym wydaniu niż mięciutkie papcie lub klapki na plażę czy na basen…. Nie sądzę też, aby w tym roku coś zmieniło się w tej kwestii.
 • Fokus na ramiona – lubię odsłonięte ramiona, dlatego trend na dekolt carmen był zdecydowanie moim ulubionym trendem. Nie mam też nic przeciwko lekkim bufkom, ale wielkie poduchy są nie dla mnie. Choć na pewno takie wielkie ramiona potrafią ładnie wyrównać proporcje sylwetki w przypadku figury typu gruszka.
 • Grochy – grochy kojarzą mi się ze stylem vintage i nie do końca wpisują się w mój styl…26a23a

Trends about which I don’t have an opinion yet:

 • Corset – I can’t say that I like this trend. I saw a lot of beautiful pictures presenting this trend on Pinterest . I’m not sure whether this trend would work everyday and would it fit into my conservative style. But who knows..?;)
 • Wide sleeves – there is a chance that I will like this trend in the summer so I don’t cross it out yet 😉
 • Colour: fuchsia – I love powder pink and the fact that fuchsia is going to takes its place this year is not optimistic news;) I’m not saying no … .especially fuchsia lips or jacket 😉

Trendy o do których nie mam jeszcze zdania:

 • Gorset – nie powiem, aby ten trend mi się nie podobał. Obejrzałam już naprawdę sporo pięknych zdjęć na pintereście prezentujących ten trend. Nie jestem jednak przekonana czy trend ten sprawdziłby się na co dzień i czy wpisałby się w mój zachowawczy styl. Ale kto wie..?;)
 • Szerokie rękawy – to trend, który ma u mnie szansę latem i nie skreślam go od razu;)
 • Kolor: fuksja – uwielbiam pudrowy róż i fakt, że w tym roku ma go zastąpić energetyczna fuksja nie jest najbardziej optymistyczny;) Nie mówię nie….zwłaszcza fuksjowym ustom oraz marynarce;)20ab 6a

Trends which I  likely to add to my wardrobe and on my blog:

 • Printed T-shirt – not necessarily with the hottest slogan “We should all be feminists “( I’m not a feminist and I don’t support it ;)), but I will add different printed t-shirt to my wardrobe.
 • Trench coat (best in XXL version) – I love trench coats, I‘ve been wearing them for many years. This year, the most popular are these oversized with shoulder pads. I don’t know whether I would decide for such wide trench coat ,but a bit larger, like stolen from man’s wardrobe , probably I will add to my wardrobe.
 • Delicate gold jewelry – I love discreet jewelry and I’m very glad that thin necklaces with delicate pendants still will be fashionable. My favorite necklace is THIS, and now I want to wear it with two others necklaces in varying lengths.
 • Neutral colors – I take whole palette of neutral, nude, and caramel shades! I love these warm, elegant, delicate shades which always look beautiful. In spring and summer with a tanned skin will look super sexy.
 • Black & white – contrasting and elegant colour combination. This sophisticated combination of black and white appeared on many runways (including Chanel, Dolce & Gabanna). This trend is perfect for every day, especially to the office.

Te trendy prawdopodobnie znajdą się w mojej szafie, jak i na moim blogu:

 • T-shirt z nadrukiem – niekoniecznie z najbardziej gorącym hasłem We should all be feminists” (jako, że nie jestem i nie popieram ;)), ale coś innego na pewno znajdzie się w mojej szafie.
 • Trencz (najlepiej w wersji XXL) – uwielbiam trencze, noszę je od wielu lat. W tym roku najpopularniejsze są te oversize, z wielkimi poduchami na ramionach. Nie wiem czy zdecyduję się na tak obszerny, ale nieco większy, jak podkradziony z szafy faceta, pewnie zagości w mojej szafie.
 • Złota delikatna biżuteria – uwielbiam dyskretną biżuterię i bardzo się cieszę, że nadal będą modne cieniutkie łańcuszki z delikatnymi zawieszkami. Mój ulubiony łańcuszek to TEN, i teraz pewnie będę łączyła go z dwoma innymi o różnej długości J
 • Neutralne kolory – biorę całą paletę neutralnych, nude, i karmelowych odcieni! Uwielbiam te ciepłe, eleganckie, delikatne odcienie, które zawsze wyglądają pięknie, a wiosną i latem, do opalonego ciała będą wyglądały ultra seksownie.
 • Black &white – kontrastowe i eleganckie połączenie. To wysmakowane zestawienie bieli i czerni pojawiło się na wielu wybiegach (m.in. Chanel, Dolce&Gabanna). Trend dla mnie idealny na co dzień, do biura.

I’m wondering whether you are going to follow these trends and add any of them to your wardrobe? Or maybe there are some trends which I didn’t mention? Let me know in your comments.

Jestem ciekawa czy Wy zamierzacie wdrożyć do swojej garderoby jakieś z proponowanych trendów. A może są jakieś trendy, których nie udało mi się wyłapać? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach.

pencil skirt5a

EvelineBison

 • Ewa Macherowska

  Pięknie Ci w tym futerku! 🙂

  13 marca 2017 at 15:34 Odpowiedz
 • mykotka

  Świetna stylizacja, wyglądasz super elegancko 🙂

  13 marca 2017 at 16:07 Odpowiedz
 • Alice

  Odnośnie klapek muszę się z Tobą zgodzić, kiedyś miałam jedną parę na obcasie i przejście przez miasto oznaczało torturę i plastry… Wyglądasz bardzo wytwornie w tej stylizacji 🙂

  13 marca 2017 at 17:28 Odpowiedz
 • Jagoda Kwiatkowska

  Torebka z Guessa…. piękna 😉

  13 marca 2017 at 18:36 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Pięknie wyglądasz i cieszę​się że wybrałaś sztuczne futerko :*

  13 marca 2017 at 19:16 Odpowiedz
 • AnetaO

  Wow! Wyglądasz cudownie 🙂

  13 marca 2017 at 19:18 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Mam takie zdanie jak Ty i podobny gust. Też lubię kobiecy styl, żadne piny i naszywki mnie nie kręcą, nigdy nic takiego nie nosiłam i nie mam zamiaru;) Do feminizmu też mi nie zbyt blisko. Ale fuksja tak, ja bardzo lubię, choć głównie na ustach, ale nie tylko;). Pięknie wyglądasz, jak zawsze:).

  13 marca 2017 at 19:18 Odpowiedz
 • style-of-secret

  Do mnie różowe futerka, szerokie rękawy i buty kaczuszki również nie przemawiają- jak szpilki to minumum 9 cm, nie niżej 😛 hehe

  super wyglądasz kochana! świetne botki i piękne masz te włosiska <3

  i widzę sesja robiona w tym miejscu, co ja ostatnio 🙂
  jesteś z Wrocławia kochana ? 🙂

  13 marca 2017 at 19:41 Odpowiedz
 • Tynka

  u mnie jeszcze do wiosny baaardzo daleko haha 😛
  co do trendów – zawsze mówię, że ja to modna w ogóle nie jestem haha.
  wyglądasz jak zwykle mega!

  13 marca 2017 at 19:43 Odpowiedz
 • malwina m

  Piękny elegancki zestaw!

  13 marca 2017 at 19:45 Odpowiedz
 • Nippi

  Ja już jakiś czas temu schowałam cieple swetry, ubieram się w jasne kolorki ale to jeszcze nie to. Mnie również brakuje energii ale myślę, że pojawi się jak tylko zacznie robić się zielono.
  Lubię Twoje stylizacje za tą nie wymuszoną elegancje 😉 pięknie jak zawsze

  13 marca 2017 at 20:42 Odpowiedz
 • dalenadaily

  fajne opisanie trendów, z niektórymi się zgadzam, z niektórymi mniej, ale podoba mi się forma, w jakiej to napisalas 🙂
  co do stylizacji to bardzo spodobaly mi sie buty, torebka i okulary <33

  http://dalenadaily.com

  13 marca 2017 at 20:46 Odpowiedz
 • Patrycja

  Chyba mam podobnie z tegorocznymi trendami… Wiele nie zachwyca. ?
  A jeśli chodzi o ubrania oversize – niskie osoby takie jak ja muszą uważać by nie przytoczyć sylwetki…
  Ciekawa jestem co myślisz o kwiatowych haftach na wszystkich elementach garderoby? Mnie osobiście kojarzą się za bardzo folkowo…
  Twoje czarne futerko jest piękne ❤
  Pozdrawiam ?

  13 marca 2017 at 22:06 Odpowiedz
 • Paint it blonde

  Klasa sama w sobie! Co do trendów.. do mnie też kompetnie nie przemawiają kaczuszki ale kto wie 😉 może znajdę swoją ulubioną parę.

  14 marca 2017 at 07:42 Odpowiedz
 • Eni Abeni

  I’m a lover of srping and I want spring immediately! I like very much this outfit Eveline. Fur is amazing and combo it’s very stylish!!! Kisses from Italy and thank you for your visit,
  Eni

  Eniwhere Fashion
  My last outfit of the day

  14 marca 2017 at 08:24 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  wyglądasz iście królewsko:)

  14 marca 2017 at 08:44 Odpowiedz
 • nancy chan

  A lovely outfit. Have a wonderful day!

  14 marca 2017 at 10:40 Odpowiedz
 • EwaR

  Trendy, które do Ciebie nie przemawiają, nie przemawiają też do mnie. Reszta do zastanowienia. Zresztą nigdy nie podążam ślepo za trendami. Zawsze wybieram to, co najlepiej mi pasuje.
  Twoja dzisiejsza stylizacja bardzo elegancka, futerko, spódnica, są super!!

  14 marca 2017 at 11:35 Odpowiedz
 • Annka

  Cudne to futerko i okulary. No i torebka 🙂

  14 marca 2017 at 13:36 Odpowiedz
 • fashion&makeup

  przepięknie wyglądasz:) cudowną masz spódnicę;)

  14 marca 2017 at 14:55 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  klasa sama w sobie <3

  15 marca 2017 at 14:22 Odpowiedz
 • Madziastylee

  Śliczna torebka 🙂

  15 marca 2017 at 18:03 Odpowiedz
 • Justyna

  Grochy, odkryte ramiona, trencze i neutralne kolory, to trendy, które do mnie przemawiają :)!!!
  Pięknie wyglądasz :)!!!

  15 marca 2017 at 18:29 Odpowiedz
 • Justyna

  Przepięknie wyglądasz :)!!!

  15 marca 2017 at 18:42 Odpowiedz
 • Justyna

  Grochy, odsłonięte ramiona, trencz i neutralne kolory to trendy, które podobają mi się w tym sezonie :).
  Pięknie wyglądasz :)!!!

  15 marca 2017 at 20:15 Odpowiedz
 • Rena

  But one thing is sure: you look fantastic and very elegant!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  http://www.dressedwithsoul.com

  16 marca 2017 at 11:40 Odpowiedz
 • Exality

  świetnie się prezentujesz! :*

  16 marca 2017 at 15:01 Odpowiedz
 • Rafal

  Rewelacyjna stylizacja na obcasach
  Pozdrawiam
  http://moda-na-obcasach.blogspot.com/

  17 marca 2017 at 15:01 Odpowiedz
 • Kinga K.

  Przepiękna,bardzo elegancka stylizacja <3

  17 marca 2017 at 17:53 Odpowiedz
 • Nada

  Great!
  NEW POST : THE COLORFUL THOUGHTS

  19 marca 2017 at 14:50 Odpowiedz
 • Eleine

  You look great dear

  http://iameleine.blogspot.com/

  24 marca 2017 at 14:50 Odpowiedz
 • elwinbenni

  Wow! Wyglądasz cudownie 🙂

  Read more info : https://www.best4bubs.net.au/

  30 marca 2017 at 11:06 Odpowiedz

Leave a Comment