to top

Modern Cinderella

I think if Cinderella had ball in 2017 then she would certainly wear crystallized fishnet tights (fishnet tights are available HERE) instead of glass high heels. I think that modern princess wouldn’t choose  long, ballroom dress with tulle and lace but she would choose  something more versatile, or simply little black dress;) I wonder if only fashion trends have changed since Brothers Grimm’s Cinderella or the concept of  princess has also evolved ? Would Cinderella still be gentle and fragile young lady today who dutifully carries out the orders or would she be militant feminist who fights for her rights?

Myślę, że gdyby Kopciuszek wybierał się na bal w 2017 zamiast szklanych pantofelków, na pewno miałby kabaretki zdobione na całej długości mieniącymi się cyrkoniami (kabaretki są dostępne TU).Myślę, że współczesna księżniczka nie przebierałaby w długich, balowych sukniach, tiulach i koronkach, a sięgnęłaby po coś  bardziej uniwersalnego, albo postawiła po prostu na małą czarną;) Ciekawa jestem czy od czasów Kopciuszka z baśni braci Grimm zmieniły się tylko trendy w modzie wieczorowej czy także ewoluowało pojęcie księżniczki? Czy dzisiaj Kopciuszek byłby nadal łagodną i kruchą panienką, ulegle wykonującą polecenia czy może wojowniczą feministką, walczącą o swoje prawa?

42ab 17c 6abc-horz

sukienka/little black dress Livia Clue

futerko/faux fur CLICK

kabaretki z kryształkami/ diamond fishnet Beli.pl

torebka/ bag CLICK

buty/shoes Deezee.pl

 

Slogans like : “being awoman is harder, women have to fight for everything, men have more privileges” are bombarding us everywhere  I don’t know in what world people who shoutsuch slogans live , but they certainly don’t live in my world.  The fact that I’m a woman makes my life easier and more enjoyable: I don’t have to carry heavy things, men open the door for me or let me go first in line. I can buy a lot of clothes, shoes, bags or other accessories and it’s normal ;).  I am a woman … and I’m really happy! Cinderella was a princess. Princess is a woman who is delicate, who can be weak and it’s nothing wrong with that and who allows men to adore her .           I think that men have more difficult lifethey must be strong, more resourceful and  fearless.

Bombardują nas zewsząd hasłami: „kobietom jest trudniej, muszą o wszystko walczyć, faceci mają więcej przywilejów”. Nie wiem w jakim świecie żyją osoby, które wykrzykują takie hasła, ale w moim na pewno tak nie jest. Bo fakt, że jestem kobietą co najwyżej ułatwia i uprzyjemnia mi życie: nie muszę nosić ciężkich rzeczy, mężczyźni puszczają mnie przodem i ustępują miejsca w kolejce. Mogę kupować dużo ubrań, butów, torebek czy innych akcesoriów i jest to normalne ;).Jestem kobietą…i bardzo mnie to cieszy! Kopciuszek był księżniczką. A księżniczka w kobiecie to delikatność, przyzwolenie sobie na słabość i zgoda na adorację. Cały czas uważam, że to faceci mają trudniej – muszą być silni, bardziej zaradni, nieustraszeni.

9ab-horz 15b-horz26b-horz31a-horz

Even if society enforces me to have masculine features, I don’t fit into this model . And no, I’m not a housewife – I have a professional career, I have ambitions to achieve. Of course the fact that I want to achieve success, for me doesn’t mean that I will incorporate into predator and I will pretend that I’m like a man. And that I’m self-sufficient. No ! I prefer when man changes tire or hammers nails. He does  It better than me. At that time I’ll iron his shirts, because women do it much better than men;) Or I will talk with his mom when they argued. Because we – women are more emotional and thanks to that we understand emotions felt by others. Source of great strength for all women is femininity and not attempt to be strong woman. I know that soon you will write that you are sick and tired of  princesses who love lying on the sofa and expect that someone will bring them everything  . Such behavior has nothing to do with princess who should be adored, because in this case there is nothing to adore. I think that today’s Cinderella would enjoy her femininity and social skills and use them for example in some areas – figure skating , making the best dumplings or speaking 6 languages. And this is what knights like.

Nawet jeśli społeczeństwo wymusza poniekąd ode mnie, abym używała męskich cech, to nie bardzo się w ten schemat wpisuję. I nie, nie jestem kurą domową – spełniam się zawodowo, mam ambicje, które realizuję. Oczywiście, że pragnę sukcesu, ale nie oznacza to dla mnie wcielania się w drapieżną rolę i udawania, że jestem taka sama jak facet. I samowystarczalna. Nie, wolę kiedy to mężczyzna zmienia mi koło w aucie i przybija gwoździe. Zrobi to lepiej ode mnie. Ja w tym czasie wyprasuję mu koszulę, bo kobietom idzie to znacznie lepiej niż panom;) Albo pogadam z jego mamą, kiedy się pokłócą.  Bo nas kobiety natura przystosowała do tego, abyśmy korzystały z rozumienia emocji. Źródłem siły kobiet jest kobiecość, a nie próba bycia siłaczką. Wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że dość mają księżniczek pachnących i leżących, które oczekują, że ktoś im będzie usługiwał. Taka poza nie ma nic wspólnego z księżniczką, przed którą bije się pokłony, bo nie ma przed kim. Myślę, że dzisiejszy Kopciuszek korzystałby ze swojej kobiecości i umiejętności społecznych, które przejawiają się na przykład przez spełnianie się w jakiejś dziedzinie – jeździe figurowej na lodzie, lepieniu najlepszych pierogów czy znajomości 6 języków obcych. A to podoba się rycerzom.

“I love being a woman and I love being feminine” – Charlize Theron. I totally understand her 🙂 How about you ? Do you love being a woman ? Or do you think it’s easier to be a man?

„Kocham być kobietą i kocham być kobieca” – CharlizeTheron. Całkowicie ją rozumiem:). A jak jest z Wami ? Kochasz być kobietą ?A może uważacie że bycie mężczyzną jest łatwiejsze?

18a-horz 16a 21b

EvelineBison

 • Zoya

  cudownie i z klasą! rajstopy przyciągają uwagę <3

  22 lutego 2017 at 15:48 Odpowiedz
 • Alice

  Zawsze wyobrażałam sobie Kopciuszka w pastelach 😉 Pięknie wyglądasz, te rajstopki są rewelacyjne 🙂

  22 lutego 2017 at 16:26 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Idealny tytuł 🙂

  22 lutego 2017 at 16:48 Odpowiedz
 • Tijana

  Fantastic post!
  Kisses 🙂

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  22 lutego 2017 at 20:07 Odpowiedz
 • Diana

  Jak księżniczka!!!

  22 lutego 2017 at 21:24 Odpowiedz
 • malwina m

  Pięknie jak zawsze! Mam podobne futerko.

  22 lutego 2017 at 21:26 Odpowiedz
 • Ariadna

  Piękne buty i rajstopy 😉

  22 lutego 2017 at 21:41 Odpowiedz
 • Lilly Marlenne

  Wreszcie ktoś to głośno powiedział ;P
  Ja też nie do końca wiem, gdzie jest ten świat, w którym kobiety są takie uciskane, zmuszone do udowadniania swojej równości i żyjące pod ciągłą presją – to znaczy wiem, mogę nawet wskazać te kręgi kulturowe na mapie.

  Ale na pewno nie leżą te obszary tu, w “naszym” świecie 😉

  Czasami mam wrażenie, że wojujący feminizm to jakaś odmiana OCD 😉
  Bawi mnie doszukiwanie się seksizmu na każdym kroku i wmawianie sobie samym, że jest nam tak bardzo źle.

  Nigdy nie było nam lepiej.
  A presję wywieramy najczęściej same na sobie, nie inni na nas 🙂

  Nie mam też pewności co wybrałby Kopciuszek, bo księżniczki i inne takie nigdy mnie nie jarały, wiem natomiast, że na Tobie te kabaretki wyglądają przegenialnie 😀

  22 lutego 2017 at 21:51 Odpowiedz
 • La Boca

  podoba mi się całe zestawienie 🙂

  22 lutego 2017 at 22:00 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Każda z nas powinna być księżniczką dla swojego Pana 🙂 a on księciem dla swojej damy 🙂
  Ja w sumie lubię się wykazać a zmiana opony w samochodzie, skręcenie szafki czy grzebanie przy kablach nie jest dla mnie problem 😀
  Ładnie napisany post 🙂

  23 lutego 2017 at 09:14 Odpowiedz
 • Dorota dermiblog

  piekne polaczenie, rajstopy super 🙂

  23 lutego 2017 at 11:52 Odpowiedz
 • Tynka

  każda płeć ma swoje plusy i minusy, trudno powiedzieć kto ma lepiej. Nie pogardziłabym nową księżniczką w Disney gdyby wyglądała tak jak Ty na tych fotkach haha ) cudowna! i nawet te rajstopy mi sie podobają :O :*

  23 lutego 2017 at 13:25 Odpowiedz
 • Rachel

  Such an elegant look! You look so gorgeous!

  http://chicglamstyle.com

  23 lutego 2017 at 13:55 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Jesteś zachwycająca:) Przepiękna stylizacja!’
  Zgadzam się z Twoim podejściem i podpisuję się pod tym postem. Dokładnie mam takie samo podejście. Jestem kobietą, cieszę się z tego, że tak jest i korzystam z tego;). Nie widzę żadnego uzasadnienia w tym, aby nagle kobiety musiały pokazywać, że są mocne i niezniszczalne. Mi jest dobrze z tym, że jestem przepuszczana w drzwiach, komplementowana, obdarowywana kwiatami, mogę się malować i nosić koronki;). Uważam, że to cudowne i dobrze mi z tym co mam. To właśnie odmienność kobiet i mężczyzn jest fajna, i intrygująca. Nie czuję ani na milimetr potrzeby pokazywania swojej siły i niezależności, za to lubię podkreślać kobiecość.;)

  23 lutego 2017 at 17:11 Odpowiedz
 • Adriana Style

  Przepięknie wyglądasz, a te buciki są cudowne. Szukam już podobnych <3 http://www.adriana-style.com

  23 lutego 2017 at 20:07 Odpowiedz
 • Wearowska

  Jejku jak cudownie !!! ♥
  Pozdrawiam
  http://wear-owska.blogspot.com/

  23 lutego 2017 at 20:23 Odpowiedz
 • hurtowniatkaninpoznan

  Ciekawa stylizacja, choć nie wiem czy takie kabaretki nie odznaczałyby się ciekawiej na tle białego uniformu, kombinezonu? 🙂 W każdym razie cudowne rajstopy, już w głowie zaświtała mi myśl, co jeszcze mogłabym do tego dobrać;

  24 lutego 2017 at 13:42 Odpowiedz
 • minimalissmo

  Wyglądasz cudownie, niebanalnie i z pomysłem.Rajstopy z kryształkami są mega ciekawe, ale ja zwróciłam uwagę też na piękną opaskę do włosów, jest genialna. Co do tego jakie mają być kobiety w dzisiejszym świecie, to wydaje mi się, że facetom podobają się te cechy, z którymi kobiety ostatnio tak walczą, ale powodem tej walki jest to, że kiedyś kobiety były jednak bardziej uzależnione od mężczyzn. Nie mogły sobie pozwolić na wszystko co chciały, bo to mąż przynosił kasę do domu, a praca w domu była traktowana po macoszemu (co oczywiście było bardzo niesprawiedliwe, sprzątanie, pranie, gotowanie, wychowanie dzieci to było nic), a rzeczy o których marzyły kobiety uznawano za fanaberię. Obecnie jednak wydaje mi się, że kobiety za daleko zabrnęły w tej swojej wolności, że wszystko chcą same i same, a potem lamentują, że nie mają czasu. Ja tam podobnie jak Ty lubię jak to mąż zrobi coś, do czego ja się nie nadaję. Nawet nie chce mi się już samej prowadzić samochodu, wolę jak to mąż prowadzi i parkuje, zwłaszcza na długich trasach, a ja sobie mogę w tym czasie coś innego robić. Wszystko jednak zależy od naszego charakteru, bo co dla jednej kobiety jest dobre, nie musi być wcale takie dla innej.

  24 lutego 2017 at 14:54 Odpowiedz
 • Marzena Bartosz

  Bosko!!! Nic więcej nie musze mówić. Wszytko idealnie zgrane. A buty cacuszko!

  24 lutego 2017 at 18:10 Odpowiedz
 • carolina g. ticala

  A great entry, I love your blog !!! happy day!!!
  ???

  24 lutego 2017 at 19:23 Odpowiedz
 • sandicious

  Zgadzam sie z Tobą, co do wizji współczesnego kopciuszka. Jestem zachwycona Twoją stylizacją – klasa, szyk kobiecość! To jedna z najlepszych propozycji, jakie kiedkolwiek widziałam 🙂

  24 lutego 2017 at 20:31 Odpowiedz
 • Radi

  You definitely look like Cinderella! I love everything you’re wearing.
  Have fun at the ball 🙂

  http://www.fashionradi.com

  25 lutego 2017 at 00:56 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Piękna i elegancka dama <3 Wspaniałe masz rajstopy!

  1 marca 2017 at 12:26 Odpowiedz
 • Klaudia

  Cudowne zdjęcia! Piękna stylizacja

  4 marca 2017 at 16:16 Odpowiedz
 • Natassia Crystal

  Love that stylish outfit with those sexy heels! 🙂

  And that coat looks so gorgeous and luxurious! 🙂

  YouTube | Blog: Geekette in High Heels | Instagram

  4 marca 2017 at 23:07 Odpowiedz
 • magda-domowy klimacik

  Wyglądasz obłędnie na tych zdjęciach 🙂 Prześlicznie 🙂 <3
  Pozdrawiam 🙂
  http://domowyklimacikumadzi.blogspot.com/

  8 marca 2017 at 20:37 Odpowiedz
 • Eleine

  You look flawless dear!

  http://iameleine.blogspot.com/

  9 marca 2017 at 22:58 Odpowiedz
 • dahi tamara

  love everything about this look! love the fur, the headpiece and dotted tights!

  x
  dahi

  p.s. visit my blog to get the chance to win products from CHANEL, JORD & the little black book! click here: http://www.strangeness-and-charms.com/2017/03/shooting-giveaway-celebrate-strangeness.html

  11 marca 2017 at 21:56 Odpowiedz

Leave a Comment