to top

Would you still like me if I had nothing ?

Today’s bad weather, rain,  runny nose and bad cough are the reasons why I decided to stay at home under warm blanket and drink tea with honey and grandma’s  raspberry juice  and  take medicines which I have at home.In the worst case I will wrap up in down jacket and crawl to the doctor. This vision motivated me to take one more sip of hot tea, because it reminded me of the situation which I had last year.

Dzisiejsza plucha, deszcz siąpiący od samego rana, podobnie jak katar z mojego nosa i coraz dłuższe ataki kaszlu sprawiły, że zaczęłam rozważać pozostanie w domu pod ciepłym kocem i wlewanie w siebie na zmianę słodkiej jak ulepek herbaty doprawionej miodem i babcinym sokiem z malin oraz wszelkich dostępnych w aptece środków na przeziębienie.  A w najgorszym wypadku opatulenie się w puchową kurtkę i doczołganie do lekarza. Ta wizja zmotywowała mnie do pociągnięcia jeszcze jednego łyka gorącej herbaty, bo przypomniała mi się sytuacja jaka miała miejsce w zeszłym roku.

16abc-horz 7ab 12b-horz

sweter z futrzanym kołnierzem swetry bonprix CLICK
jeansy/ jeans Wrangler
torebka/ bag Monnari
botki/ boots Czasnabuty.pl
zegarek/watch Komono

I  had a lot of business trips  and  work, I was often flimsily dressed and as a result I caught strep  throat. I had almost 40 degree fever, I was vomiting and I was feeling really weak. As a workhorse, I was working bravely until  I fainted. My mum came for me and drove me to the local medical center. There,  we heard that doctors surgery starts at  6 p.m. so we have to wait till that time ( it was early afternoon….). Everything would be fine if the doctor wasn’t there at the moment  or was busy with other work. But … ..I got this information from a doctor . For sure if I felt better I would fight for examining me at that moment because I could barely stand. But because I could barely stand I wasn’t able to do this 😉 My mother tried to fight but without positive results  because the doctor kept telling us that doctors surgery starts at  6 p.m. I understand that a doctor finished her work and she won’t get money for extra hours. She simply didn’t have any motivation to help me. We didn’t wait till 6 p.m. I found medical assistance elsewhere. In my recent post about my favourite quotes you could read Ann Landers’ quote  “ Keep in mind that the true measure of an individual is how he treats a person who can do him absolutely no good.”

Sporo podróżowałam służbowo, miałam dużo pracy, często zbyt cienko się ubierałam i w efekcie złapałam paskudną anginę. Gorączka podchodząca pod 40  stopni, do tego wymioty i ogólnie stan totalnego osłabienia. Jako tytanka pracy, oczywiście dzielnie pracowałam, aż zasłabłam. Przyjechała po mnie mama i zawiozła do swojej przychodni, gdzie usłyszałyśmy, że trzeba poczekać do godziny 18, wtedy zacznie się dyżur (wspomnę tylko, że niedawno minęło południe….). Wszystko byłoby w porządku, gdyby lekarza faktycznie nie było w tym momencie, lub byłby zajęty inną pracą. Ale…..to sama lekarka przekazała nam tę informację. Gdybym była w lepszej formie na pewno trochę bym powalczyła o to, dlaczego mnie nie przyjmie teraz, skoro ledwie stoję na nogach. Ale ponieważ ledwie stałam na nogach, nie miałam na to sił;) Moja mama próbowała zawalczyć o przywrócenie do zdrowia własnego dziecka, niestety nieskutecznie, ponieważ Pani doktor nadal kierowała nas na dyżur, który rozpocznie od godziny 18. Rozumiem, że lekarka zakończyła swoją pracę, nie otrzymałaby za pomoc „po godzinach” wynagrodzenia, dlatego też nie miała najmniejszej motywacji do pomocy.Na wieczorny dyżur nie czekałyśmy, uzyskałam pomoc w innym miejscu. W niedawnym poście z moimi ulubionymi cytatami pojawiła się myśl  Ann Landers, że „prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych, którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi”.

22ab 2b-horz 29abd-horz

You can only imagine what was my surprise when shortly after my illness, I met (as the petitioner) that doctor. I  think she didn’t remember me because she wanted us to come  at 6 p.m.  and besides, I was so weak that I was laying on a bench in the doctors waiting room and I looked more like a  drunk teenage girl who was taken to the doctor by mom than like an elegant  woman in high heels and  chic jacket. I definitely look different at work than on a day when she turned me away.  But she looked exactly the same. The only thing that changed was the level of kindness and prayerful tone. I had an impression that  my decision was her “to be or not to be”. Of course, she asked me for a trifle, but for her it was very important. If I didn’t meet her before, probably I would think  that she is a nice person. It’s a pity that being nice is over at the moment when  you have nothing to offer.

Możecie sobie tylko wyobrazić jakie było moje zdziwienie, kiedy w niedługim czasie po mojej chorobie, spotkałam (jako petenta) ową Panią doktor. Nie sądzę, aby mnie pamiętała, bo na wstępie odsyłała mnie na wieczorny dyżur, zresztą, ja byłam wtedy tak słaba, że położyłam się na ławce w poczekalni i bardziej przypominałam wtedy pijaną nastolatkę, którą mama zabrała do lekarza niż elegancką panią wszpilkach i szykownej marynarce. Zdecydowanie tego dnia w pracy wyglądałam inaczej niż w dniu, kiedy ona odesłała mnie z kwitkiem.Ona z kolei wyglądała dokładnie tak samo. Jedyne co się zmieniło to jej poziom uprzejmości i błagalny ton, jakby od mojej decyzji zależało jej „być albo nie być”. Oczywiście, to o co mnie prosiła było błahostką, choć dla niej ważną. Gdybym nie poznała jej wcześniej, zapewne pomyślałabym że całkiem miła z niej osoba. Szkoda tylko, że bycie miłym kończy się w momencie, kiedy nie możemy zaoferować nic ze swojej strony.

Ps. No, I didn’t turn her away as a revenge 😉 Yes, it was my first thought but I was scared of bad karma so I just helped her.

Ps. Nie, nie odesłałam jej z kwitkiem, aby się odegrać;) Owszem, taka była moja pierwsza myśl, jednak przestraszyłam się złej karmy i po prostu pomogłam jej. 
31abc

EvelineBison

 • Alice

  Kochana czy dałaś jej do zrozumienia jak ona postąpiła z Tobą?? Gdybym była na Twoim miejscu przypomniałabym jej to. ..Ja gdy byłam w Polsce i czekałam 2 godziny w prywatnej przychodni zrobiłam awanturę że nie szanują pacjentów.Czekające pacjentki zgodziły się ze mną za to lekarka i pielęgniarka były w szoku, że nie siedzę cicho jak myszka. Ludzie powinni częściej się odzywać, panuje kiepska komunikacja między ludzmi…Pięknie wyglądasz w tym spokojnym zestawie. Kardigan jest cudowny:-)

  1 listopada 2016 at 11:43 Odpowiedz
 • Agata

  Przeraża mnie to w jaki sposób lekarze traktują ludzi, którym powinni nieść pomoc…. przecież chęć niesienia POMOCY powinna być głównym powodem podjęcia studiów medycznych…
  No ale przejdźmy do stylizacji, wyglądasz obłędnie! a sweter jest po prostu cudowny, z bonprix juz daawno niczego nie zamawiałam, zawsze mam problem z wyborem rozmiaru, wybieram rozm. s a przychodzi mi rzecz, którą spokojni mogłabym się owinąć ze dwa razy.

  1 listopada 2016 at 14:03 Odpowiedz
 • Ev

  Świetne jeansy! 🙂

  1 listopada 2016 at 18:42 Odpowiedz
 • Konstylencja

  fajny sweterek <3

  1 listopada 2016 at 19:55 Odpowiedz
 • Lisa

  Lovely Pictures, I hope you have a great Day! 🙂

  Lisa | What do you think about ‘Before the Flood’?

  1 listopada 2016 at 20:54 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Genialnie wyglądasz:) ten sweter z futerkiem jest cudny:*

  2 listopada 2016 at 07:42 Odpowiedz
 • AnonimowyOn

  Kobiecość.
  Ps. to skandal, takie zachowanie lekarza. Gdybyś trafiła na lekarza mężczyznę, na pewno tak by się nie zachował (męska solidarność ;)).

  2 listopada 2016 at 08:29 Odpowiedz
 • Nippi

  Z lekarzami jest katastrofa, jak potrzebujemy pomocy to się zasłaniają procedurami, papierami i różnymi innymi rzeczami co mnie doprowadza do szału. Ja na słowo lekarz od razu jestem zdrowa dlatego jak tylko zaczyna się coś u mnie dxiać od razu ratuje się czym się da.
  Sweterek jest boski, zachwycam się nim 😉

  2 listopada 2016 at 08:34 Odpowiedz
 • Miguel

  Thanks sweetie 😀

  Fabulous look as usual. I’m in love with yout faux fur lapel. So perfect 😀

  NEW DIY POST | Fringe Accessory for All Shoes.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

  2 listopada 2016 at 08:36 Odpowiedz
 • Annka

  O jak pięknie. Ten sweterek jest taki bardzo elegancki i szykowny, nawet “pańciowaty”, ale z tymi podziurawionymi spodniami wygląda tak nonszalancko. Rewelacja! Przepięknie wyglądasz.
  Czy to futerko się nie mechaci?

  2 listopada 2016 at 08:43 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  ojeju kochana ten akcent futerkowy jest mega!

  2 listopada 2016 at 09:52 Odpowiedz
 • jointyicroissanty

  To ta pani doktor raczej nie dotrzymała Przyrzeczenia Lekarskiego, poza tym jej poziom empatii jest chyba równy zeru, za to Ty postąpiłaś bardzo szlachetnie!
  Piękny sweterek:)

  2 listopada 2016 at 12:26 Odpowiedz
 • Aly

  You still look fab even if you’re sick..

  <3 | X ALY | Aly In Wanderland | New Post

  2 listopada 2016 at 12:43 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Zachowałaś się szlachetnie, rzadko się to zdarza w obecnych czasach…. a szkoda. Kiedyś ludzie byli dla siebie milsi… teraz różnie bywa. Bardzo się cieszę z naszej internetowej znajomości:)
  Zdrówka życzę Pięknotko:)

  2 listopada 2016 at 19:29 Odpowiedz
 • Exality

  świetne botki<3

  2 listopada 2016 at 21:07 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  cuuuudnie ♥♥♥

  2 listopada 2016 at 22:14 Odpowiedz
 • Malwao

  Cudownie wyglądasz. Super są te spodnie, zresztą sweterek też 🙂 Jak kręcisz i układasz włosy, bo masz chyba proste z natury?

  3 listopada 2016 at 09:49 Odpowiedz
   • Malwao

    Chodzi o taki zawijacz do koka, taką gąbke, czy taki “donout”? Może byś kiedyś zrobiła taki pościk z instruktażem jak układasz włosy ? 🙂 I jak robisz makijaż? Wiem, że był kiedy ale na pewno coś się zmieniło, ja po prostu uwielbiam oglądać takie tutoriale 🙂

    3 listopada 2016 at 13:46 Odpowiedz
 • Eleine

  3 listopada 2016 at 12:58 Odpowiedz
 • Diana

  Ślicznie! 🙂 <3

  3 listopada 2016 at 14:38 Odpowiedz
 • Rena

  For sure I would still like you! Nevertheless your outfit is perfect!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  http://www.dressedwithsoul.com

  3 listopada 2016 at 20:17 Odpowiedz
 • Eni Abeni

  Lovely outfit Eveline. I adore your fur sweater and those booties are fantastic!!! Have a nice day, kisses (and thank you for your visit),
  Eni

  Eniwhere Fashion
  Eniwhere Fashion Facebook

  4 listopada 2016 at 08:17 Odpowiedz
 • www.lukaszmakeup.pl

  Dzisiaj jesteśmy oboje futerkowi 🙂 Luks !

  4 listopada 2016 at 10:19 Odpowiedz
 • Nancy Chan

  You look great with the fur.

  4 listopada 2016 at 16:10 Odpowiedz
 • Sara

  Kolejny raz cudowne połączenie u Ciebie! ♥

  Pozdrawiam
  Sara’s City

  4 listopada 2016 at 19:18 Odpowiedz
 • AnetaO

  Śliczny sweterek 🙂

  4 listopada 2016 at 21:22 Odpowiedz
 • magda-domowy klimacik

  Ślicznie wyglądasz 🙂 Zresztą jak zawsze 🙂 Piękne buty 🙂

  5 listopada 2016 at 09:38 Odpowiedz
 • sandicious

  Wierzę ci,że pierwsza myśl “zemsta”, ale lepiej być mądrzejszym 🙂 Choć ja bym jej przypomniała jak Cię potraktowała. Niestety taka służba zdrowia u nas 🙁 nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale wiele lekarzy, pielęgniarek ma po prostu pacjentów gdzieś… Zaś co do stylizacji – wyglądasz przepięknie!

  5 listopada 2016 at 12:59 Odpowiedz
 • Maria Tamara

  Niestety, w przychodniach na porządku dziennym jest takie nie liczenie się z pacjentem, mnie w ubiegłym roku lekarka nie chciała przyjąć poza “kolejką”, choć miałam bardzo silne bóle brzucha i podejrzewałam u siebie dość poważną chorobę, a na umówioną wizytę musiałabym czekać niemalże tydzień… Ja nie wiem, czy bym się tak wobec kogoś zachowała, jakby miał tak poważną sprawę. Także, doskonale rozumiem Twoją sytuację i to, że lepiej nie chorować i nie chodzić do lekarzy:)

  Bardzo ładny jest ten zestaw, kołnierz z futrem bardzo mi się podoba, kolorystyka także:)

  5 listopada 2016 at 22:05 Odpowiedz
 • JeanetteGLoves

  Niestety tak to jest z lekarzami, masakra co się wyprawia.
  Świetny zestaw 🙂

  5 listopada 2016 at 22:46 Odpowiedz
 • http://paula-visage.blogspot.com

  Okropnie się zachowała…za to odpowiedziałaś jej klasą 🙂

  7 listopada 2016 at 10:00 Odpowiedz
 • asistylee.blogspot.com

  Stylizacja na duuży plus 🙂

  8 listopada 2016 at 01:22 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Ślicznie wyglądasz w tym futrzanym kołnierzu. Cały zestaw bardzo mi się podoba 🙂
  Gingerheadlife.blogspot.com

  8 listopada 2016 at 18:08 Odpowiedz
 • Beata Weber

  Przykra sytuacja.
  Piękny sweterek i ładna kolorystyka 🙂

  Życzę zdrowia! 🙂

  9 listopada 2016 at 16:51 Odpowiedz
 • Diana

  Cudownie wyglądasz! <3 To futerko przy sweterku dodaje takiego uroku… Ajjj, świetnie! 🙂

  11 listopada 2016 at 13:28 Odpowiedz
 • DaisyLine

  Bardzo ładny sweter, całość kobieca i stylowa.
  Miłego weekendu,
  DaisyLine

  11 listopada 2016 at 19:13 Odpowiedz
 • Jola

  Świetne stylizacje, naprawdę świetne. Gdzie mogę dostać taka torebkę?

  13 listopada 2016 at 09:58 Odpowiedz
 • Jola

  Gdyby była na sprzedaż to proszę dać znać. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejny post

  13 listopada 2016 at 15:17 Odpowiedz
 • vmessage8090

  I am tгuly delighted to read ths weblog posts which consiѕts of tons of useful facts,
  thanks for providing these statistics.

  8 września 2018 at 12:01 Odpowiedz

Leave a Comment