to top

How important are the people we meet in our life ?

I met someone. It was an accident, I wasn’t looking for it, it wasn’t on the make, it was a perfect storm. She said one thing, I said another, next thing I knew, I wanted to spend the rest of my life in the middle of that conversation. Now there’s this feeling in my gut she might be the one. ” Hank Moody Californication

„Poznałem kogoś. To był przypadek., Nie szukałem jej. To było jak burza. Ona powiedziała coś a ja jej odpowiedziałem. Zanim się zorientowałem chciałem, aby ta rozmowa trwała przez resztę mojego życia. Mam to przeczucie, że ona może być tą jedyną”. HankMoody, Californication

atelier edith

Every single day we meet some people on our way , we pass them on the street, on our way to work, school, or when we go to the hairdresser. Some of them are with us for longer, others leave us after short time. How important are people we meet in our life? How is it that we start a conversation with this particular person and not with a different one? Does it even matter?

In this “bag of friends” we can  find real pearls, who fit for us and we feel that together we can create something amazing  even that these pearls have small flaws. People who we meet are like amulets, sometimes like road-signs. Each of them appear for a  reason, if you don’t know it now, you will probably get the answer in a year, two or maybe in 10 years. I know it sounds like some sectarian slogans. But I assure you that it all makes sense. For sure at least once you met a person who sooner or later had an important role in your life .Maybe someone said something that after years became particularly important . Perhaps your parents prevented you from doing something stupid and you realized that it really mattered few years later . Or maybe you met someone who was in a similar situation to you current situation and thanks to his/ her experience you know how to deal with it ? There are plenty of examples.

Każdego dnia spotykamy na swojej drodze jakieś osoby, mijamy na ulicy, w drodze do pracy, szkoły, czy idąc do fryzjera. Niektóre z nich zostają z nami na dłużej , inne okazują się ulotne niczym liść, który odlatuje wraz z powiewem wiatru.Jakie znaczenie mają dla nas osoby, które spotykamy na swojej drodze?Jak to się dzieje, że rozpoczynamy konwersację właśnie z tą, a nie z inną osobą? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?

Pośród całego  „worka znajomości” znajdujemy prawdziwe perły, które choć posiadają drobne skazy, pasują do nas i czujemy, że razem tworzymy coś niesamowitego. Poznane osoby są jak amulety, czasami jak drogowskazy. Każdy z nich pojawia się z jakiegoś powodu, jeśli tego jeszcze nie wiesz teraz, odpowiedź zapewne otrzymasz za rok, a może za 10 lat. Wiem, brzmi to jak jakieś sekciarskie slogany. Ale zapewniam Wam, że to wszystko ma sens. Podejrzewam, że choć raz spotkaliście w swoim życiu osobę, która jak się okazało, prędzej czy później, miała odegrać w waszym życiu jakąś rolę.  Być może ktoś powiedział jakieś zdanie, które dopiero po latach przypomniało o sobie i nabrało  znaczenia. Być może Wasi rodzice uchronili Was przed zrobieniem jakiejś głupoty i dopiero po latach uświadomiliście sobie, że to miało znaczenie. A może po prostu, ktoś kogo spotkaliście doświadczył czegoś, co w przyszłości spotkało także i Was i posiadając jego doświadczenia wiedzieliście jak sobie poradzić z daną sytuacją? Przykłady można mnożyć.

41sd-horz 39a-horz 5ac-horz

Meaning

When several years ago, my coach didn’t allow me  to stop swimming I wanted to throw him into the water and drown him . And when I was running and I was sick and tired of it he forced me to run even more. I really wanted to strangle him. Now, every day when I want to give up something, I remind myself this “school of life”. It was useful when I took part in a charity run. Probably without  such “ground” I wouldn’t learn how to never give up. I didn’t give up and thanks to that someone got help.

When before my wedding, my hairdresser canceled an appointment I was depressed. I am rarely satisfied with the results after leaving hair salon so when I finally found good hairdresser I’ve heard that I have to find a new one. Luckily, by accident I found great hairdresser- person who is warm and competent.  In addition to the professional hair care, she “sold” me some information that inspired me and thanks to which I decided to change some things in my life.

Znaczenie

Kiedy naście lat temu mój trener nie pozwalał mi przestawać  pływać miałam ochotę wrzucić go do wody i utopić. Albo chociaż podtopić. A kiedy biegałam, i nie miałam już sił, a on zmuszał mnie do tego jeszcze bardziej, chciałam go udusić. Obecnie, każdego dnia kiedy chcę coś porzucić, odpuścić, przypominam sobie tę „szkołę życia”, którą zafundował mi trener.  Przydało mi się to kiedy brałam udział w biegu charytatywnym. Prawdopodobnie bez takiej „zaprawy” nie nauczyłabym się nie odpuszczać. Dzięki temu, że nie odpuściłam ktoś otrzymał pomoc.

Kiedy przed moim ślubem moja fryzjerka odwołała wizytę byłam załamana. Nie dość, że rzadko kiedy jestem zadowolona z efektów pracy fryzjera, to jak już znalazłam coś co mnie w miarę zadowoliło usłyszałam, że muszę szukać fryzjera od nowa. Ale zupełnym przypadkiem wpadłam na fryzjera – kompetentną i pełną ciepła osobę, która oprócz fachowego zadbania o moje włosy , „sprzedała”  mi kilka informacji, które mnie zainspirowały i były bodźcem do zmian w życiu.

52ab 14a-horz 18ab-horz

bluzka/blouse Atelier Edith

spódnica ołówkowa/pencil skirt Atelier Edith

torebka/bag Fabiola

buty/shoes Czasnabuty.pl

zegarek/watch Lorus

People

I’ve recently lived in a hurry. I realized that I was cancelling most of my meetings with friends and, after work my companion often was a computer or a book. Spending time alone in your own company is good but the vision of isolation and life as a hermit  or a castaway on a desert island looks a little bit scary. Anyway, “No man is an island, but a social being” (Aristotle).

Sometimes I think about someone and I get an e-mail or text message from that person in the evening. It is like living in  a spiritual internet. My thoughts magically come to that person.

Ludzie

Ostatnio żyłam w takim biegu, na tak wysokich obrotach, że złapałam się na tym, że odwołałam większość spotkań towarzyskich, a kiedy wracałam z pracy do domu, moim towarzyszem najczęściej był komputer lub książki.  Przez kilka dni własne towarzystwo może zrobić nam całkiem dobrze, ale wizja odizolowania się i życia jak pustelnik lub rozbitek na bezludnej wyspie wygląda trochę przerażająco. Zresztą,  „człowiek nie jest samotną wyspą, tylko istotą społeczną” (Arystoteles).

Czasami myślę o kimś, a wieczorem dostaję mail czy smsa od tej osoby. To tak jakbyśmy żyli w duchowym Internecie. Moje myślenie dociera w magiczny sposób do tej osoby.

51ab 33b 48ab-horz

Angels who went down on the earth

We meet people who reach out to us, help us, inspire us. I perceive them as angels who went down on the earth. But you don’t always experience good things. Remember it’s also a lesson for us. Once, I met some people who didn’t bring anything good to my life. I associated these people  with troubles or unpleasantness . But thanks to them I learned and I set my “radar” for similar units and now I keep away from such people. It is known, that we can learn from the mistakes of others, but it’s something different than having first-hand experience.

Your life is “built” in such a way that you learn something about yourself and about the world around you every single day. Even if at the particular moment my interlocutor gets on my nerves  , even if the conversation, request or a person is doing something that seems ridiculous or meaningless, it probably happens for a reason.

We can complain about others but taking into account that we can’t exist alone – we simply should cultivate relationships that we care about. Today I’m going to call my grandmother, because I haven’t talked with her for a long time, and she is my earth angel;) And you? Are you going to stay alone at home today or are you going to cultivate a relationship with someone important to you? J Have a nice day!

Anioły, które zeszły na ziemię

Spotykamy osoby, które wyciągają do nas ręce, pomagają, inspirują. Ja odbieram ich jako anioły, które zeszły na ziemię. Nie zawsze jednak, to co nas spotyka jest dobre.  Ale to też jest dla nas nauka. Kiedyś np. poznałam kilka osób, które nie wniosły pozornie nic dobrego do mojego życia, wręcz przeciwnie, z ich osobą wiązały się same kłopoty czy nieprzyjemności. Ale dzięki tym osobom nauczyłam się i ustawiłam „radar” na podobne jednostki i  teraz trzymam się od takich ludzi z daleka. Wiadomo, możemy uczyć się na błędach innych osób, ale to nie to samo, co na własnej skórze.

Nasze życie jest zbudowane w taki sposób, aby dowiadywać się czegoś o sobie i o otaczającym nas świecie każdego. Nawet jeśli w danym momencie mój rozmówca gra mi na nerwach, nawet jeśli dana rozmowa, prośba czy osoba robi coś co wydaje mi się idiotyczne, bezsensowne, to i  tak najprawdopodobniej po coś to się dzieje.

Możemy narzekać na innych, ale biorąc pod uwagę, że nie jesteśmy w stanie egzystować w samotności, po prostu pielęgnujmy te relacje, na których nam zależy. Ja dziś dzwonię do babci, bo już dawno z nią nie rozmawiałam, a to mój ziemski anioł;) A Ty? Zamykasz się dziś sam w sobie czy masz zamiar pielęgnować relację z kimś ważnym dla Ciebie? J Miłego dnia!

11ab-horz

EvelineBison

 • Eni Abeni

  So stylish outfit Eveline!!! Love your romantic shirt! Now I shared on my favorite outfits!!! Kisses from Italy and thank you for stopping at my blog,
  Eni

  Eniwhere Fashion
  Eniwhere Fashion Facebook

  29 listopada 2016 at 07:51 Odpowiedz
 • Nippi

  Piękne kolory stylizacji, ciekawie je połaczyłaś. Ta falbanka przy bluzce nadaje uroku a spódniczka takiego pazura, jestem na tak 🙂

  29 listopada 2016 at 08:34 Odpowiedz
 • Malwao

  Ta bluzeczka! Jest przepiękna!

  29 listopada 2016 at 10:00 Odpowiedz
 • Željka

  Excellent post, you look perfect

  29 listopada 2016 at 12:14 Odpowiedz
 • natalia

  wyglądasz przepięknie;) podoba mi się Twoja bluzka;)

  29 listopada 2016 at 17:36 Odpowiedz
 • PAULYENN

  przepiękna kolorystyka! bluzka cudo! <3

  29 listopada 2016 at 17:39 Odpowiedz
 • charlie

  I LOVE the blouse you’re wearing!! Really amazing look 🙂

  29 listopada 2016 at 19:06 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Pięknie wyglądasz, śliczna stylizacja, sama też tak lubię się ubierać, ale teraz zimno…;)
  Zdecydowanie warto pielęgnować takie pozytywne relacje, ja staram się to robić, i podobnie jak Ty mam radar, na tych, którzy przynoszą kłopoty…. Życie jednak pokazuje, że nie zawsze można się od takich osób uwolnić.

  29 listopada 2016 at 19:39 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Jaką masz piękną bluzkę! 🙂

  29 listopada 2016 at 20:29 Odpowiedz
 • Martyna

  ta bluzka jest wybitnie piękna! 🙂 kocham ją.

  29 listopada 2016 at 22:07 Odpowiedz
 • My Nonchalance

  Witaj Kochana <3
  Nie wyobrażam sobie nawet, że ktokolwiek mógłby piękniej prezentować się w takim kobiecym zestawieniu !!
  Spódnica istne cudo, ale Twoja figura to marzenie, ach <3 Przepiękną bluzkę do niej dobrałaś, wyszło rewelacyjnie.

  Jestem tego samego zdania, że nic nie dzieje się w życiu bez powodu, nie ma przypadków, tak samo osoby, które spotykamy na swej drodze miały się pojawić po coś 🙂

  Pozdrawiam cieplutko,
  Zapraszam po zmianach i długiej przerwie 🙂

  https://my-nonchalance.blogspot.com/

  29 listopada 2016 at 22:16 Odpowiedz
 • malwina m

  Jak zawsze pięknie, stylowo i elegancko wyglądasz. Świetnie zestawione kolory.

  29 listopada 2016 at 23:01 Odpowiedz
 • Atelier Edith

  Wyglądasz obłędnie. Uwielbiam tu bywać…

  30 listopada 2016 at 21:21 Odpowiedz
 • aknezz

  Spódnica bardzo ładnie podkreśla figurę 🙂

  1 grudnia 2016 at 00:06 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Rewelacyjnie wyglądasz w tej spódnicy:) Cudowna stylizacja:*

  1 grudnia 2016 at 07:45 Odpowiedz
 • Justyna

  Przesmaczny jest ten zestaw :)!!!

  1 grudnia 2016 at 08:01 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  mam bardzo podobną spódnicę tylko że czarną 😀

  1 grudnia 2016 at 08:11 Odpowiedz
 • Moni usia

  Bardzo mądry z Ciebie człowiek:) mam często tak, że potrzebuję odcięcia od świata na dzień czy dwa bo wiele rzeczy zaczyna mnie przerastać, ale po tej chwili dla siebie dobrze wrócić do ludzi, swoich znajomych z którymi można pogadać na różne tematy. bycie samemu mnie nie przeraża, ale zawsze raźniej mieć wokół siebie tych stróżów niż strzec się samemu 🙂
  przepiękne zdjęcia *.* cudny outfit, taki nieoczywisty a z klasą 🙂
  masz wspaniałą figurę *.*
  pozdrawiam i zapraszam na nowy wpis 🙂
  stylowana100latka.blogspot.com

  1 grudnia 2016 at 09:40 Odpowiedz
 • Dorota dermiblog

  bardzo seksowna stylizacja, ale ze smakiem 🙂 podoba mi sie

  1 grudnia 2016 at 11:14 Odpowiedz
 • Alice

  Może to dziwnie zabrzmi ale najbardziej jestem wdzięczna osobom które dały mi w kość, bardzo wiele się w ten sposób nauczyłam .Piękna, bardzo kobieca stylizacja, zastanawiam się nad podobną bluzeczką 🙂

  1 grudnia 2016 at 11:29 Odpowiedz
 • Aneczkablog

  Z czystą przyjemnością przeczytałam cały post. Jesteś niesamowicie ciepłą, mądra i wspaniałą osobą. I w 100% się z tobą zgadzam, każdy do naszego życia coś wnosi, jedni pozytywne emocje inni negatywne. Ale to wszystko jest dla nas dobrą nauką, w niektórych przypadkach zostawia piętno na całe życie w innych czasami delikatną rysę na szkle która z pozoru jest mało widoczna. Ściskam :*

  1 grudnia 2016 at 13:13 Odpowiedz
 • kosmetykofanki

  Piękna stylizacja kochana i ciekawy post zachęcający do refleksji <3

  1 grudnia 2016 at 16:58 Odpowiedz
 • magda-domowy klimacik

  Niektóre rzeczy dzieją się by nas czegoś nauczyć 🙂
  Aż mam ochotę jutro odwiedzić babcię 🙂 Została mi tylko jedna 🙁
  Buty są rewelacyjne :*

  1 grudnia 2016 at 17:36 Odpowiedz
 • Sylwia

  Przepiękna bluzka!

  1 grudnia 2016 at 22:45 Odpowiedz
 • Sylwia Szewczyk

  Sexi! Bluzka z falbanką bardzo mi się podoba 🙂
  http://www.sylwiaszewczyk.com

  2 grudnia 2016 at 14:11 Odpowiedz
 • MakeUp Art Marzena Bartosz

  Bardzo dający dużo do myślenia wpis. Z przyjemnością czytałam Kochana. A czasem myślę że telepatia istnieje. Też często tak mam że “ściągam kogoś myślami ” 😉

  2 grudnia 2016 at 21:45 Odpowiedz
 • Iwona Gold

  Chcę taką bluzkę! <3 😉

  I po raz kolejny trafiłaś idealnie tematyką posta w moje postrzeganie relacji z ludźmi i kiedy go czytałam, cały czas miałam przed oczami tekst piosenki That's the way I feel about you Edyty Górniak, który jest idealnym zobrazowaniem tego, co napisałaś i pozwól, że zostawię tu tłumaczenie tego utworu;). Świetnie oddaje moment, w którym spotykamy na swojej drodze tzw. perły, o których wspomniałaś:).

  ,,Istnieją drogi,które mogą doprowadzić Cię do miejsc,
  w których nigdy nie byłeś.
  Tam są ludzie – kiedy ich spotkasz
  to tak jakby oni [zawsze] żyli pod Twoją skórą.
  Są tam dusze z ktorymi polączysz się silną
  więzią, która jest tak głęboka i prawdziwa.

  Istnieją chwile jak magnes kiedy jesteś przyciągany
  do czyjegoś życia.
  Nie wiesz co robisz i dlaczego tam jesteś
  Ale wiesz że to jest właściwe.
  Jest sens w tym, ze zagubiony kawałek
  nagle się pojawia na horyzoncie.

  Wierzę, że na tym świecie nie ma nic co dzieje się przez przypadek,
  Jest powód,ze w konkretnym momencie pojawiles sie
  w moich rekach
  Jak prezent,którego nigdy nie oczekiwalam.
  Ale bedzie ceniony przez całe życie.
  To sposób w jaki się czuję dzięki Tobie"

  Udanego weekendu:).

  3 grudnia 2016 at 11:51 Odpowiedz
 • lukaszmakeup.pl

  KAtowice górą 😀
  Piekni wygladasz

  3 grudnia 2016 at 14:37 Odpowiedz
 • tr3ndygirl fashion blog

  sweetie you are very chic and beautiful
  I posted a new review, I’d love to know your opinion
  happy day, kiss
  <<< tr3ndygirl fashion blogger >>>

  3 grudnia 2016 at 16:57 Odpowiedz
 • Klara van Pure

  przepiękne kolory, przepiękna spódnica <3

  4 grudnia 2016 at 19:08 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Ładna bluzeczka 😉

  P.S. pięknie napisane to o spotkaniu kogoś przypadkiem na całe życie 😉

  5 grudnia 2016 at 14:42 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Piękny zestaw, delikatny i kobiecy <3

  ———————————
  http://fashionelja.pl

  7 grudnia 2016 at 11:35 Odpowiedz
 • Lilly Marlenne

  Jaka ta bluzka jest piękna!

  12 grudnia 2016 at 00:47 Odpowiedz
 • Maria Jose Gomez

  I love the combination of the straight skirt with ruffled blouse. A super chic look

  12 grudnia 2016 at 14:44 Odpowiedz

Leave a Comment