to top

One simple rule how to declutter your mind

Sometimes the amount of information makes me feel like my head is going to explode. I focus on trifles, I notice “everything” and then accumulation of these little things makes that I can’t  focus on something productive, because there is a mess in my mind , chaos and millions of small unimportant thoughts are in my head. You can go crazy;) Or have concentration problems 😉 How to get rid of it?

Katrina Mayer said : “Clutter isn’t just in your home, attic, garage or office. Clutter’s also in your mind and distracts you from doing the amazing things you’re meant to do”. Well, hard not to agree 🙂.

Czasami ilość informacji, która do mnie dociera sprawia, że moja głowa omal eksploduje. Mam w zwyczaju skupiać się na drobnostkach, zauważam „wszystko”, a później natłok tych malutkich rzeczy sprawia, że nie jestem w stanie skupić się na czymś produktywnym, bo w mojej głowie panuje rozgardiasz, chaos i milion drobnych nieistotnych myśli krząta się w najlepsze po mojej głowie. Zwariować można;) A przynajmniej mieć problemy z koncentracją uwagi;) Jak się tego pozbyć?

Katrina Mayer powiedziała: “ Zagracenie nie tylko jest w twoim domu, poddaszu, garażu czy biurze. Zagracenie jest również w twoim umyśle i odwraca twoją uwagę od zrobienia tego co powinieneś.” Cóż, ciężko się nie zgodzić :).

16a-horz 4ab 8ab-horz

sweter/ sweater CLICK HERE
spódnica/ skirt BE by Bison Eveline
torebka/bag Paulina Schaedel
rajstopy/ tights Beli.pl
buty/schoes Renee.pl
zegarek/watch Lorus

The basic principle that you need to know to clear your mind for good is: “ We should start choosing our thoughts like we choose our clothes for the day.” —Farnoosh Brock. It’s true that two things cannot occupy the same space at the same time. It’s the laws of physics. You cannot put  functional wardrobe from Ikea and antique chest of drawers that belonged to your great-grandmother in the same place. You have to choose between two dresses. You have to decide. You learn how to do it when you are a child . Sometimes there is a problem with decision making (I have this problem when I have to choose only one (!)  pair of new high – heels in a shoe shop ).

Podstawowa zasada, którą musisz poznać, aby oczyścić umysł na dobre brzmi:  „powinniśmy zacząć wybierać nasze myśli, tak jak wybieramy ubrania na konkretny dzień” – Farnosh Brock. Prawdą jest, że dwie rzeczy nie są w stanie zajmować tego samego miejsca w tym samym czasie. To po prostu prawa fizyki. Nie jesteś w stanie na tym samym kawałku podłogi ustawić jednocześnie funkcjonalnej szafy z Ikei i zabytkowej komody po prababci. Musimy wybrać między jedną sukienką a drugą. Musimy wybrać. Uczymy się już tego jako dzieci. Czasami zdarza się problem ze zdecydowaniem (ja doświadczam tego problemu zwłaszcza w sklepie obuwniczym kiedy muszę wybrać tylko jedną(!) parę nowych szpilek).

9ab-horz 15ab-horz 22a

If you are aware of this simple fact, you can simplify your life, create more space for yourself and live  more minimalist (but not impoverished) lifestyle. For me, it is very important because I‘m often undecided, I would like to have a lot of things but on the other hand, I feel bad when there are too many things around me.

Similar situation is with your psyche, you have to choose what things can occupy your thoughts. Thousands of thoughts go through your mind every day, not only positive or productive. These thoughts fog your daily life in every minute, second. It’s easy to get rid of needless things or clean up your desk but it’s harder to deal with these intangible issues.

Dzięki uświadomieniu sobie tego prostego faktu, możemy uprościć swoje życie, stworzyć więcej przestrzeni dla siebie i żyć w bardziej minimalistyczny (choć wcale nie uboższy) sposób. Dla mnie to bardzo ważne, bo często bywam niezdecydowana, chciałabym posiadać wiele rzeczy ale z drugiej strony źle się czuję w natłoku. Jakimkolwiek.

Podobnie w naszej psychice, musimy wybrać, czym  chcemy zajmować nasze myśli. Każdego dnia multum myśli przebiega przez nasz umysł,  nie każda myśl jest pozytywna, czy produktywna. Te myśli przysłaniają nasze codzienne życie, w każdej minucie, sekundzie.  O ile pozbycie się zbędnych przedmiotów z naszego otoczenia, czy uporządkowanie zagraconego biurka jest proste, o tyle trudniej jest nam zająć się tymi nienamacalnymi kwestiami.

18d-horz 1a 10b-horz

So why not to use the principle of “cleaning” which is good while cleaning dusty attic? You know that two objects cannot occupy the same place at one time.  What if you knew what a positive thought and a negative thought cannot occupy the same space in our mind at the same time? You should start choosing your thoughts like you choose your outfit for the day. Little black dress or gray tracksuit? Nagging, intrusive thought or positive affirmation?

Dlaczego więc nie zastosować zasady „sprzątania”, która sprawdzają się podczas oczyszczania zakurzonego poddasza? Wiemy, że dwa przedmioty nie mogą zajmować tego samego miejsca, a co jeśli byśmy wiedzieli, że pozytywne i negatywne myśli nie mogą zajmować tego samego miejsca w tym samym czasie w naszym umyśle? Powinniśmy zacząć wybierać nasze myśli , tak jak wybieramy strój na dany dzień. Mała czarna czy szary dres? Dręcząca, natrętna myśli czy pozytywna afirmacja?

What do you choose? It’s so simple, but I think that you will agree with me that it’s not so easy to implement it in everyday life ;)?

Co wybierasz? To takie, proste, ale chyba zgodzicie się ze mną, że wdrożenie tego do życia wcale nie jest takie łatwe;)?

21a 2a

EvelineBison

 • WorldFashionStyleEve

  Nogi aż po same niebo! Pięknie wyglądasz ❤

  4 października 2016 at 20:32 Odpowiedz
 • cleo

  Klasa sama w sobie<3 Cudowny sweterek i botki!:)
  Jak z jakością tego swetra??

  4 października 2016 at 21:46 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Śliczna stylizacja, uwielbiam takie połączenie: skóra i miękki puchaty sweterek. To mój ulubiony zestaw na chłodne dni:) Mam już trochę takich sweterków, ale i tak kupię jeszcze jeden na tę jesień i zimę:)

  4 października 2016 at 21:50 Odpowiedz
   • Anna piekeperfumy

    I super, bardzo dobry plan:) Ja chcę jeszcze pudrowy róż oraz czarny:)

    6 października 2016 at 21:35 Odpowiedz
     • Anna piekeperfumy

      Już daję znać – w Mohito, kupiłam jednak w kolorze śliwkowym, ma rękaw 3/4 i jest cudownie cieplutki i miły. Kocham już, choć mam kilka dni;)

      11 października 2016 at 18:23
 • Liviaa

  Jak pięknie ! Cudowne polaczenie skory, z założenia ciężkiej z puchatoscia swetra, bardzo kobieco wyszło <3

  4 października 2016 at 21:59 Odpowiedz
 • natalia

  4 października 2016 at 23:02 Odpowiedz
 • Ev

  Genialny sweter! 🙂

  4 października 2016 at 23:43 Odpowiedz
 • Lilly Marlenne

  Jaki śliczny ten sweterek!
  i jaki puchaty!
  idealny na takie chłody, jak te teraz 😉

  5 października 2016 at 00:42 Odpowiedz
 • Martyna

  Haha mi też by się przydało takie wyczyszczenie, ale zauważyłam że nocami mniej staram się analizować a więcej spać. To chyba choć trochę pomaga.
  Stylizacja przepiękna, kolory cudowne <3

  5 października 2016 at 00:46 Odpowiedz
 • Justyna (Ruda Paskuda)

  Pieknie wygladasz!!! Kolory idealnie ze soba wspolgraja. Jest delikatnie, ale i kobieco :).

  5 października 2016 at 06:20 Odpowiedz
 • Malwina

  Sweterek<3 A jakość? i wysyłka?

  5 października 2016 at 09:55 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  Rewelacja gwiazdo! ♥♥
  Połączenie robi wrażenie :*

  5 października 2016 at 11:44 Odpowiedz
 • AnetaO

  Wyglądasz cudownie! Sweterek jest przepiękny 🙂

  5 października 2016 at 15:38 Odpowiedz
 • Niippi

  Sweterek jest prześliczny 🙂

  5 października 2016 at 21:21 Odpowiedz
 • Diana

  Nie mogę się napatrzeć! <3 Ślicznie wyglądasz! 🙂 I zachwycam się sweterkiem!

  6 października 2016 at 09:59 Odpowiedz
 • Ariadna Majewska

  Piękny i kobiecy zestaw

  6 października 2016 at 10:13 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Ślicznie wyglądasz 🙂 Super sweterek!
  Gingerheadlife.blogspot.com

  6 października 2016 at 10:24 Odpowiedz
 • Lubiekwasnezelki

  Sweterek śliczny , wygląda na bardzo puchaty!

  6 października 2016 at 20:47 Odpowiedz
 • AnonimowyON

  Lubie tak podaną kobiecość…

  6 października 2016 at 21:03 Odpowiedz
 • Sylwia

  ślicznie wyglądasz <3 pozdrawiam:*

  7 października 2016 at 16:52 Odpowiedz
 • Diego

  Twoje pierwsze zdjęcie od dziś jest moją ulubioną tapetą na pulpit 😉 I w życiu bym nie pomyślał że imitacja pończoch może tak świetnie wyglądać! Boskie !

  25 kwietnia 2017 at 12:27 Odpowiedz

Leave a Comment