to top

Fear doesn’t need an invitation. Cardigan form Dresslily.com

I shuddered when my coffee machine made gentle squeaking noise. This is the way how it informs that my black coffee is ready. I just fell into pensive mood … I stared at the reflection in the mirror, which reflected the wall of another room – I hung bright cotton balls on the frame of a mirror, which now, in fall when mornings are dark wonderfully warm up the interior. I smile to myself, because I like the way how we arranged our place –it  is bright and minimalistic. My husband appreciates my efforts. Or he says out of politeness that I beautifully furnished our flat. I don’t know when I realized it, but each image that appears in my imagination, sooner or later becomes three dimensional. They are tangible. I materialize my thoughts into a reality. But I wasn’t always aware of it. Everything that surrounds us, everything that you can experience by one of the five senses was a thought, idea.

Wzdrygam się na delikatny dźwięk piszczenia ekspresu, który w ten sposób informuje mnie, że moja mała czarna jest gotowa. Zamyśliłam się… zapatrzyłam się na odbicie w lustrze, w którym odbija się ściana drugiego pokoju – na ramie lustra powiesiłam jasne kule cotton balls,  które teraz, w już jesienne i ciemne poranki wspaniale ocieplają wnętrze. Uśmiecham się do siebie, bo podoba mi się jak się urządziliśmy – jest jasno, minimalistycznie. No i mąż docenił moje starania. A przynajmniej z grzeczności  mówi, że pięknie urządziłam nasze mieszkanie.  Nie wiem kiedy sobie to uświadomiłam, ale każdy obraz, który po przymknięciu powiek pojawia się w mojej wyobraźni , prędzej czy później staje przede mną trójwymiarowy. Namacalne. Materializuję sobie rzeczywistość. Ale nie zawsze byłam tego świadoma. Wszystko, co nas otacza, czego możemy doświadczyć jednym z pięciu zmysłów było kiedyś myślą, ideą.

22a-horz 35b-horz 8a-horz17a

I close my eyes. I have just finished watching one of Disney’s fairy tale.  This one about handsome boy in a body of the beast and beautiful girl, not without a reason, called Bella. I was hoping that  when I grow up I’ll also be like beautiful Bella and I’ll be swirling with my beloved in the waltz. And although I’m not a beautiful Disney princess, it happened. Two months ago, I danced with my beloved at my own wedding. Like Bella.

Zamykam oczy. Właśnie skończyłam oglądać jedną z bajek Disneya, tę o przystojniaku zamkniętym w ciele bestii i tej pięknej, nie bez powodu nazwanej Bellą, dziewczynie. Myślę o tym, że jak już będę dorosła też będę tak piękna jak Bella, i będę wirować w walcu z ukochanym. I choć nie jestem piękną księżniczką z Disneyowskich bajek,  stało się. Dwa miesiące temu tańczyłam z ukochanym na własnym ślubie. Jak Bella.

11a 70ac-horz 58ab-horz24a-horz

kardigan/cardigan CLICK HERE
top/top TomTailor
Spodnie/trousers Mango, podobne TU
torebka/bag Paulina Scheadel
buty/pumps Prima Moda, podobne znajdziecie TU
naszyjnik/necklace Perlove
zegarek/watch Lorus

First it was a thought. I invite them every day before I go to sleep, when I get stuck in a traffic jam or while I’m waiting for mentioned at the beginning coffee. Unfortunately, sometimes I see worst-case scenarios. Before a big exam I always imagine how my tongue gets stuck in my throat. Or the situation when I’m afraid to ask for a raise . Fear doesn’t need an invitation. Sometimes it is omnipresent, lasts all-day, comes without any invitation. I stand at a busy intersection and  fear displays one disaster after another, ties up my body and stomach. I got lost in fear some time ago. I felt fear every day, it even didn’t ask for an invitation, it settled itself. I was tired of these catastrophic visions and I was falling asleep, without dreaming of pleasant moments. Fortunately, I reminded that every thought or idea  will be  sooner or later, tangible. Therefore, I display in my mind happy images and frames which I want in my life. I was dreaming to get rid of this nagging, invalid fear. Finally, I changed it into good luck J Have a nice day! Close your eyes and dream about something special to you 🙂

Najpierw była myśl.  Zapraszam je co dzień, przed snem, gdy myśli odbiegają podczas stania w korku, gdy czekam na wspomnianą na początku tego wpisu kawę. Niestety, czasami wizualizuję też czarne scenariusze. Przed dużym egzaminem wyobrażam sobie jak język Grzęźnie mi w gardle. Jak podczas rozmowy z szefem boję się wspomnieć o podwyżce.  Lęk nie potrzebuje zaproszenia. Bywa wszechobecny, całodzienny, wdziera się bez specjalnego zaproszenia. Stoję na ruchliwym skrzyżowaniu, a lęk wyświetla katastrofy jeden za drugim, spina ciało, ściska żołądek. Jakiś czas temu zatraciłam się w tym zalęknieniu.  Co dzień wpuszczałam lęk, zresztą, on nawet nie prosi o zaproszenie, zadomawia się sam. Zmęczona tymi katastroficznymi wizjami zapadałam w sen z rozbiegu, bez wcześniejszego marzenia o przyjemnych chwilach. Na szczęście przypomniałam sobie, że każda myśl, idea stają się, prędzej czy później, namacalne. Dlatego też wyświetlam sobie w umyśle szczęśliwe obrazy,  kadry jakich pragnę w moim życiu. Marzyło mi się, aby pozbyć się tego dręczącego, bezpodstawnego lęku. I zamieniłam go sobie na szczęście J Miłego dnia! Zamknij oczy i pomarz o czymś, czego pragniesz:)

40aab51ab-horz 1a

EvelineBison

 • Iwona Gold

  Rewelacyjne zestawienie! <3
  Jestem pod wielkim wrażeniem Twojego dobrego gustu:).

  11 października 2016 at 20:33 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  Uwielbiam czytać twoje posty ♥
  Chwile refleksji w tym zagonionym dniu, dziękuję Ci za to :**

  11 października 2016 at 23:23 Odpowiedz
 • magda-domowy klimacik

  Dobrze jest przyciągać same dobre myśli, ciągle się tego uczę 🙂 Piękna stylizacja 🙂 Wszystkiego dobrego na nowej drodze 🙂 Gratuluję 🙂 Pozdrawiam ciepło :*

  12 października 2016 at 08:38 Odpowiedz
 • Sylwia

  Brak słów! cudownie wygladasz:**

  12 października 2016 at 11:11 Odpowiedz
 • Lubiekwasnezelki

  Cudnie! Torebka świetna 🙂

  12 października 2016 at 18:49 Odpowiedz
 • AnonimowyON

  Kolejny raz pięknie i z klasą!

  12 października 2016 at 19:59 Odpowiedz
 • Natassia Crystal

  Love that stylish outfit with those sexy heels! 🙂

  And that cardigan looks so nice! 🙂

  YouTube | Blog: Geekette in High Heels | Instagram

  12 października 2016 at 22:15 Odpowiedz
 • Ev

  Jak zawsze z klasą 🙂

  12 października 2016 at 22:27 Odpowiedz
 • Martyna

  cudny look kochana :*

  13 października 2016 at 00:59 Odpowiedz
 • AnetaO

  Wyglądasz bajecznie! Sweterek jest prześliczny 🙂

  13 października 2016 at 07:51 Odpowiedz
 • Malwina

  Pięknie wyglądasz w kucyku 🙂 Stylizacja wygodna, ale nadal bardzo kobieca. Wzdycham do tej torebki <3

  14 października 2016 at 11:59 Odpowiedz
 • Anka

  Lubię!

  14 października 2016 at 19:00 Odpowiedz
 • aknezz

  Idealnie całość dobrałaś kolorystycznie 🙂 Pięknie wyglądasz 🙂

  15 października 2016 at 00:40 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  magiczne buty kurcze nie mogę się napatrzeć!

  15 października 2016 at 08:59 Odpowiedz
 • Miguel

  Thank you my dear 😀

  I really love your outfit. In love with this shades too 😀

  NEW REVIEW POST | Facial Cleansing Tonic For Normal and Mixed Skins.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

  15 października 2016 at 11:11 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Kochana, ale Ty jesteś jak Bella:) Jak najbardziej tak – zawsze piękna!

  15 października 2016 at 21:08 Odpowiedz

Leave a Comment