to top

Decisions, decisions

reserved

In the evening, I don’t draw the curtains because I like looking at the world that is falling asleep. People slowly turn off the lights, and some of them never turn them off as they never sleep. I’m looking through the window and I’m wondering if anyone is looking at me in this moment … even if … I am a little spot on the 16th floor. In the sultry nights wind invites me to the terrace, as if there was a great party. With pleasure I put bare feet on the cold tiles of the terrace. It’s a pity that the wind doesn’t serve drinks and if I want something, I have to serve myself. That’s why I say goodbye to the wind and I go back to my bed. I leave windows uncovered and at the same time I give a  signal to the wind that it can come to my bedroom at down and feel at home.

The sun wakes me up. Then I have two choices:  ignore the bright rays of the sun and go back to sleep or get up, take a shower and move to action. Decisions. It’s up to you. It’s not up to your boyfriend, friends, family… You are the writer, director and actor and your life is a performance without dress rehearsal.

Wieczorem nie zasłaniam okien bo lubię spoglądać na zasypiający świat. Te powoli wygaszające się światła w oknach, i te w których zawsze pali się światło, jak by nigdy tam nie zasypiano. Stojąc przy oknie zastanawiam się czy ktoś mnie w tym czasie obserwuje…nawet jeśli, to i tak jestem małym punkcikiem na 16-tym piętrze. W duszne noce wiatr zaprasza mnie na taras, jakby tam w najlepsze odbywało się przyjęcie. Z chęcią stawiam bose stopy na zimnych kaflach tarasu. Szkoda, że wiatr nie serwuje drinków, jeślimam na coś ochotę, to muszę się sama obsłużyć. Dlatego żegnam się z nim i wracam do swojej pościeli. Zostawiam odsłonięte okna, tak jak bym dawała sygnał, że o świcie może wpadać do mojej sypialni jak do siebie.

Budzi mnie słońce. Mam wtedy dwa wyjścia: albo zignorować jasne promienie słońca i spać dalej albo wstać, wziąć prysznic i zacząć działać. Decyzje. To od Ciebie zależy jaką podejmiesz decyzję. Nie od faceta, przyjaciół, rodziny, znajomych… To ty jesteś scenarzystą, reżyserem i aktorem, a Twoje życie spektaklem bez prób generalnych.

9ab-horz 2abcIt’s so obvious. I know. But despite this, I have recently started to live my “own” life. Previously, I wanted to meet the expectations of others: parents, partner, friends. There is always someone who knows better how your life should look like . Their advice is certainly valuable and people who give them have the best intentions. Don’t close yourself off to advice, but remember that you have to live your life. Mother, aunt, friend can’t live your life  . The worst situation is when you are up against the wall and you feel lost. Then it’s easy to listen their suggestions and treat them as a rescue. We proceed as close people say us. At the beginning, it is quite comfortable and  you even feel support from these people, because they feel somewhat responsible for your decisions. But over time … .over time, this decision may begin to hurt you. Then you think you could go for a broke, take the risk, make a change. And you blame the whole world, because “they told me to do something” …

To takie oczywiste. Wiem. Ale mimo to, dopiero niedawno zaczęłam żyć „własnym” życiem. Wcześniej chciałam spełnić oczekiwania innych: rodziców, partnera, znajomych. Zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej jak powinno wyglądać nasze życie. Rady tych wszystkich osób są na pewno cenne, a osoby, które ich udzielają mają też zapewne najlepsze intencje. Nie warto się na nie zamykać, ale ostatecznie to my SAMI musimy przeżyć to życie. Mama, ciotka, koleżanka, przyjaciel   nie przeżyją za nas życia. Najgorzej jest kiedy jesteśmy pod ścianą, gdy zagubimy się. Wówczas łatwo jest nam trzymać się ich sugestii jak liny rzuconej na ratunek topiącemu się. Postępujemy tak jak mówią nam ludzie obok nas. Na początku jest to całkiem wygodne, czujemy nawet wsparcie tych osób, bo czują się one poniekąd odpowiedzialne za nasze decyzje. Ale z czasem….z czasem ta decyzja może zacząć nam uwierać. Wtedy często pojawia się myśl, że można było wtedy postawić wszystko na jedną kartę, zaryzykować, coś zmienić. I to poczucie obwiniania całego świata, bo „to oni nam kazali”…

44b-horz 41b-horz21b-horzsukienka/ dress Reserved
torba/bag Reserved
buty/ shoes podobne znajdziesz TU/HERE
zegarek/ watch Lorus

 Right decisions? We have no guarantee that a decision is right. What’s more,  you even can’t compare it with another which you haven’t made because you can’t predict its effects. You can’t  test  two solutions at the same time  and choose a better one. This option is not available. You risk and thanks to that you also get to know yourself. Your true thoughts, reactions, emotions. Even if your decision was wrong you shouldn’t give up. Treat it as a lesson because often something wrong helps you find something right. I know that making a decision is scary but do you know what is even scarier? Regret !!. Abhishek Bachchan ( Indian actor ) said: “ I don’t regret the things I’ve done. I regret the things I didn’t do when I had the chance”.

In search of lost time. And if your favorite shoe pinch you? Are you sure it was YOUR favorite shoe? Perhaps you thought it’s your favorite because someone suggested you that? Maybe it’s time to change something? I relatively late changed the direction of my life and for a moment I had the feeling that I lost a lot of time living in ignorance. I wrote about it HERE in post about PURPOSE in life. I try not to have any pretences to the world, to others or to myself that I woke up so late. I just spin my butt and I move to action to catch up for lost time :)

So tell me what were your best decisions? :).  Who is so brave and will tell me what decision was the worst? :) I’m waiting for your comments:)

Właściwe decyzje?Nie mamy gwarancji, że dana decyzja jest słuszna. Co więcej nawet nie mamy możliwości porównania jej z inną, której nie podjęliśmy bo nie możemy przewidzieć jej skutków. Nie możemy przetestować dwóch rozwiązań jednocześnie i wybrać to lepsze. Taka opcja jest niedostępna. Ryzykujemy i dzięki temu poznajemy też siebie. Swoje prawdziwe myśli, reakcje, emocje. Nawet jeżeli podjąłeś złą decyzję to nie powinieneś się poddawać. Potraktuj to jak lekcję bo często coś niewłaściwego pomaga znaleźć coś  dobrego. Wiem że podejmowanie decyzji bywa przerażające, ale wiecie co jest jeszcze bardziej przerażające? Żal!!. Abhishek Bachchan ( hinduski aktor ) powiedział: „ Nie żałuję rzeczy, które zrobiłem. Żałuję rzeczy, których nie zrobiłem, kiedy miałem okazję” .

W poszukiwaniu straconego czasu.A jeśli właśnie zaczyna uwierać Cię Twój ulubiony but? Czy na pewno był to TWÓJ ulubiony but? Być może uznałeś go za ulubiony, bo ktoś Ci tak zasugerował? Może pora coś zmienić? Ja stosunkowo późno zmieniłam kierunek swojego życia i przez chwilę miałam poczucie, że straciłam dużo czasu żyjąc w niewiedzy. Pisałam o tym w TYM poście o CELACH w życiu. Staram się jednak nie mieć pretensji do świata, innych ani do samej siebie, że obudziłam się tak późno, tylko spinam tyłek i ruszam do działania, żeby nadgonić stracony czas:)

Powiedzcie jakie były Wasze najlepsze decyzje? A kto jest na tyle odważny i powie jaka była jego najgorsza decyzja? :). Czekam na Wasze komentarze :).

11b-horz 8abc

EvelineBison

 • Sara

  Całość bardzo w moim guście. Ozdobny na bucikach świetnie kontrastują tutaj z falbanką przy sukience. :)

  Pozdrawiam
  Sara’s City

  20 września 2016 at 18:05 Odpowiedz
 • Emmi

  I adore your dress!! My bravest and also hardest decision is finishing a long relationship that became very unhappy, and currently looking for an apartment for myself.

  20 września 2016 at 20:23 Odpowiedz
  • Lovely Angel

   Emmi I can imagine that it’s very hard decision for you. I was in similar situation. I keep my fingers crossed for you :). I wish you a lot of happiness :). Good luck !

   21 września 2016 at 21:43 Odpowiedz
 • amely rose

  what a lovely post my dear
  your style is so amazing and inspiring
  simply love it!
  lovely :)
  with love your AMELY ROSE

  20 września 2016 at 20:25 Odpowiedz
 • Konstylencja

  elegancko i z klasą – jak zawsze! 😉

  20 września 2016 at 22:31 Odpowiedz
 • MADAME LIPSTICK

  Piękna ta sukienka! Rewelacyjnie wyglądasz!

  21 września 2016 at 10:43 Odpowiedz
 • Stylpasja

  Bardzo mądre słowa… Czasem też boimy się podejmować sam decyzji bo boimy się kogoś urazić… a przecież to nasze życie! Co do stylizacji to jesteś śliczna! :-) Pozdrawiam!

  21 września 2016 at 11:21 Odpowiedz
 • Sylwia Szewczyk

  Piękna sukienka, a Ty w niej wyglądasz bardzo kobieco i z klasą.
  http://www.sylwiaszewczyk.com

  21 września 2016 at 14:31 Odpowiedz
   • minimalissmo

    Właśnie dzięki temu, że jest krótka wygląda super, guziczki i wykończenie od dołu dodaje elegancji. Dłuższa wersja tez mogłaby być niezła, na jakieś bardziej oficjalne wyjścia, ale ta z pewnością jest bardzo efektowna.

    21 września 2016 at 15:22 Odpowiedz
 • minimalissmo

  O wow, ale z Ciebie laska. Sukienka piękna , nie powiedziałabym , że to z Reserved, choć lubię ten sklep i wszystko co do tej pory kupiłam pięknie jest uszyte, dobrej jakości i nosi się świetnie.
  Torebka też ma świetny dizajn.

  Co do błędnych decyzji podjętych w życiu ja podjęłam ich chyba za dużo. Jedną z decyzji, których żałuję to praca w radio, wygrałam konkurs, ale po dwóch miesiącach odpuściłam, żeby najpierw kończyć studia. W niektórych momentach odpuściłam ze strachu, a w niektórych postawiłam nie na ten wybór na który miałam ( a może tylko mi się tak wydaje). Skutkiem tego jestem w tym miejscu, w którym jestem, i podobnie jak Ty dopiero teraz (niecały rok temu) zaczęłam żyć własnym życiem. Cała moja przeszłość to życie, aby wszystkich zadowolić, wszystkiemu sprostać, nikogo nie urazić. i niestety oglądałam się w oczach innych, ze strachu i braku pewności siebie i potrzeby akceptacji. A teraz, a teraz …mam to gdzieś i jak mówi mój mąż “robię swoje” i ….jest pięknie!

  Pozdrawiam

  21 września 2016 at 15:18 Odpowiedz
 • Diana

  21 września 2016 at 16:46 Odpowiedz
 • sandicious

  Jakbym czytała swoje mysli. Też zawsze chciałam zaspokoić ambicje wszystkich, ale nigdy nie usiadłam i nie zastanowiłam się czego tak naprawde ja chcę sama. Lata mijały i mijały. Dopiero teraz usiadłam i zastanawiam się co dalej. Cholernie żałuję straconego czasu i nie raz mam do siebie oto żal, ale czasu nie cofniemy. Trzeba wziąć się w garść i robić swoje. W kwestii stylizacji – wyglądasz zjawiskowo! ale przy takiej figurze i urodzie nie da się inaczej wyglądać

  21 września 2016 at 18:16 Odpowiedz
 • Diana

  Pięknie wyglądasz, gwiazdeczko! <3 Włosy, figura… CUDNIE! :*

  21 września 2016 at 21:12 Odpowiedz
 • Ariadna Majewska

  Bardzo ładna sukienka i ciekawy wpis :)

  21 września 2016 at 21:53 Odpowiedz
 • Martyna

  jak zwykle pięknie napisane :) u mnie ostatnio był taki przyjemny wiatr, już nieco chłodny ale stałam na balkonie długo i napawałam się nim.

  21 września 2016 at 22:01 Odpowiedz
 • Jokka

  Ale super kiecka! I nogi Twoje są super – co ćwiczysz? :)

  22 września 2016 at 08:32 Odpowiedz
 • lukaszmakeup.pl

  Jak zawsze podkresliłaś swoją świetną figurę :)

  22 września 2016 at 10:03 Odpowiedz
 • Ev

  Ta sukienka jest dla Ciebie stworzona :)

  22 września 2016 at 11:48 Odpowiedz
 • Rena

  Such a wonderful dress!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  http://www.dressedwithsoul.com

  22 września 2016 at 14:17 Odpowiedz
 • Lola

  You look perfect!
  NEW POST : THE COLORFUL THOUGHTS

  22 września 2016 at 17:32 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Piękny wstęp o zasypianiu…, uwielbiam takie klimatyczne ujęcia tematu,:) Stylizacja też śliczna:)

  22 września 2016 at 22:46 Odpowiedz
 • AnonimowyOn

  Jesteś kobietą idealną – zazdroszczę wybrankowi. Masz klasę i flirt, a to połączenie idealne.

  23 września 2016 at 09:41 Odpowiedz

Leave a Comment