to top

6 things to do before I say goodbye to summer

Hello September … September?! What? How did it pass so quickly ?! This summer, I had a lot of plans, a lot of life changes surprised me, I set a lot of new goals. It seems not so long ago, I wrote to you HERE about the list of things you should do in the summer, and today I realized that we said goodbye to  August. However, summer officially ends on September 23 so we still have a little bit of time to get outside and enjoy last days of summer, which I think have an amazing charm, because when you know that those are last warm summer days, you want to “squeeze out” of them as much as possible to not regret things you didn’t do before summer ends.

Therefore, today I would like to share with you my little “Bucket’s list”, which contains 6 things that I’m going to do before summer ends.

Witaj wrześniu…wrześniu?!  Co takiego? Jak to szybko minęło?! Zaczynałam lato z wieloma planami, zaskoczyło mnie też wiele zmian życiowych, postawiłam sobie wiele nowych celów. Wydaje mi się, że jeszcze tak niedawno pisałam Wam TU o liście rzeczy, które warto zrobić latem, a dzisiaj uświadomiłam sobie, że już pożegnaliśmy sierpień. Jednak lato jeszcze oficjalnie trwa do 23 września, więc zostało nam trochę czasu aby wyjść na zewnątrz i nacieszyć się końcówką lata, która moim zdaniem ma niesamowity urok, bo mając świadomość, że to ostatnie ciepłe, letnie dni chcemy wydusić z nich jak najwięcej, aby nie żałować, że czegoś nie zrobiliśmy zanim odeszło na dobre lato.

Dlatego dziś chciałabym się z Wami podzielić moją  małą „Bucket’s list”, która zawiera 9 rzeczy, które zamierzam zrobić zanim lato opuści nas na dobre.

6a 7b-horz   3a

 1. I will read a book in a park – I remember when I moved to Katowice few years ago, and I was looking for green places where I could relax. Then, I discovered Rosarium in Silesian Park,so whenever I found some time for myself I took a book, sat down on a bench or a grass and I was reading. I have recently moved so now I have to find a similar place. I have books, so all I need is peaceful corner 🙂
 2. Paint my nails with vivid color – I know that this idea may sound strange for some of you and you don’t necessarily associate it with summer, but I usually use nude shades or classic red nail polish. During the summer, when you get a tan, vivid shades of coral or cream look really beautiful. For me it’s the last call for such craziness ;).
 3. I’ll spend a day by the lake – in the high season popular beaches are full of people and it is difficult to relax there. However, in September, when temperatures are lower some beaches should be almost entirely at your disposal 🙂. Take advantage of it! Especially if you don’t like untanned bikini lines and you are topless-sunbathing advocate;)
 4. I will be a tourist for one day – even if you live somewhere for many years, perhaps there are places that you haven’t discovered yet. Or maybe you have visited interesting place in your area many times, but you don’t know its history? I have just moved to a new city and a whole bunch of new place are waiting for me!
 5. I’ll go for an ice cream – no, not these from the box which you usually eat while sitting on the sofa and watching TV. I mean ice creams, which are served during holidays and you miss their taste for whole year.
 6. Book last minute flight- even if you’ve been on holidays, last minute offer may interest you. The possibility of cheap flight or staying in a cool place, even for a weekend, is a perfect way to recharge your batteries before winter:)

Remember the more summer memories the better:). They will help you to survive winter 😉

How about you? Would you like to do something before summer ends ? 🙂

5b 4a 8a-horz

sukienka/ dress GLAM LOVE
sandałki/sandals KLIK
torebka/bag Fabiola
łańcuszek z jaskółką/ necklace Perlove
okulary/sunglasse Parfois
zegarek/watch Lorus
 1. Przeczytamksiążkę w parku – pamiętam, kiedy kilka lat temu przeprowadziłam się do Katowic, poszukiwałam tam zielonych miejsc, w których mogłabym się relaksować, odpoczywać. Odkryłam wtedy Rosarium w Parku Śląskim i zawsze kiedy znajdowałam odrobinę czasu zabierałam książkę, siadałam na ławce albo trawie i pozwalałam zatopić się w lekturze. Niedawno przeprowadziłam się i muszę teraz znaleźć podobne miejsca na nowo. Zapas książek mam, wystarczy kawałek zielonego, spokojnego zakątka 🙂
 2. Pomaluję paznokcie na żywy kolor – wiem, że dla wielu z Was ten punkt może okazać się dziwny i niekoniecznie związany z latem, ale ja rzadko kiedy używam lakierów do paznokci z gamy innej niż nude lub klasyczna czerwień. Latem, przy opalonej skórze żywe odcienie koralowe czy kremowe wyglądają naprawdę pięknie. Dla mnie to ostatni dzwonek na takie szaleństwo:)
 3. Spędzę dzień nad jeziorem – w pełni sezonu popularne plaże nad morzem czy jeziorami są przepełnione i trudno mówić o tym, że można się wtedy zrelaksować. Jeśli jednak we wrześniu, kiedy temperatury są niższe część plaż powinna być w niemal w całości do Twojej dyspozycji 🙂 Warto to wykorzystać! Zwłaszcza jeśli nie lubisz nieopalonych śladów od bikini i jesteś zwolenniczką opalania topless;)
 4. Będę turystą przez jeden dzień – nawet jeśli mieszkasz gdzieś od wielu lat, zapewne są takie miejsca, których jeszcze nie odkryłeś. A może wielokrotnie bywałeś w jakimś ciekawym miejscu w okolicy, ale nie znasz jego historii ciekawostek z nim związanych? Ja dopiero co przeprowadziłam się do nowego miasta i przede mną cała masa zakątków do odkrycia!
 5. Wybiorę się na lody – nie, nie te wyjadane wprost z pudełka siedząc na kanapie i oglądając ciągiem odcinek za odcinkiem ulubionego serialu. Mam na myśli te lody, które są serwowane w okresie wakacyjnym i za smakiem których tęsknimy cały rok.
 6. Zarezerwuję lot lastminute – nawet jeśli już byłeś na wakacjach, okazja lastminute może Cię zainteresować. Możliwość taniego lotu czy pobytu w fajnym miejscu, chociażby na weekend, to doskonały sposób żeby naładować baterie przed nadchodzącą zimą:).

Pamiętajcie, im więcej letnich wspomnień tym lepiej:).  Pomogą Wam przetrwać zimę ;).

A Wy? Chcielibyście zrobić coś zanim odejdzie lato? 🙂

1xaxc

EvelineBison

 • Ev

  Wyglądasz kwitnąco ;*

  2 września 2016 at 19:52 Odpowiedz
 • AnetaO

  Sukienka ma cudowny kolor. Wyglądasz w niej przepięknie 🙂

  2 września 2016 at 21:30 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  Gwiazdeczko! Cudownie wyglądasz *-*

  3 września 2016 at 10:28 Odpowiedz
 • Martyna

  przeeecudownie<3

  3 września 2016 at 16:59 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Bosko! *_*

  —————————
  http://fashionelja.pl

  3 września 2016 at 22:33 Odpowiedz
 • Sylwia

  przepięknie wyglądasz!

  4 września 2016 at 00:10 Odpowiedz
 • Lola

  Perfect look!
  NEW BLOG ! please follow me : YOUNG BLOG

  4 września 2016 at 08:51 Odpowiedz
 • daisy

  Jakiej firmy jest sukienka?

  4 września 2016 at 19:47 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Śliczna sukienka:) Masz fajne podejście do tematu, zamiast narzekać że już jesień umiesz cieszyć się z końcówki lata 🙂 I super!

  4 września 2016 at 20:25 Odpowiedz
 • Cleo

  W takiej sukience i z takimi nogami to można zdziałać wszystko:D
  Kochana wbijam w link z sukienką i nie chce mnie odnieść na stronę..:( Nie wiem czy to mój laptop nawala czy coś nie tak z linkiem..?

  http://www.justcleo.pl

  5 września 2016 at 07:36 Odpowiedz
 • Anka

  Pięknie! Tylko, ten link do sukienki nie działa, a jest piękna. Podasz jeszcze raz ?:)

  5 września 2016 at 10:32 Odpowiedz
 • Eva

  I love your post and reading in the park is so relaxing.
  Enjoy it!

  Your outfit is amazing, the color looks great on you.

  Love, Eva
  http://www.dark-rebel.com

  5 września 2016 at 16:29 Odpowiedz
 • Paulina Felińska

  też bym gdzieś poleciała ale..zwyczajnie się boję…jednak pojechać nad morze mam zamiar właśnie w tym miesiącu <3 ma być cieplutko i mam nadzieję nie tłocznie 🙂
  kochana cudna ta kopertowa sukienka! uwielbiam takie fasony i kolory! świetnie Ci w koczku

  5 września 2016 at 20:10 Odpowiedz
 • AnonimowyOn

  Ooo tak. tak najlepiej !

  6 września 2016 at 12:54 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Piękna sukienka!
  Gingerheadlife.blogspot.com

  7 września 2016 at 15:25 Odpowiedz
 • Lubiekwasnezelki

  Nie mój styl, ale Tobie w tym pięknie!

  7 września 2016 at 20:15 Odpowiedz
 • Via Martyna

  Bardzo fajna lista, ja również mam kilka rzeczy w planach do nadrobienia przed oficjalnym końcem lata 🙂 śliczne zdjęcia!

  7 września 2016 at 20:40 Odpowiedz
 • Naelle

  you look so beautiful in this outfit 🙂 love it 🙂
  Naelle from paris..!

  http://www.once-in-paris.com/en/blog-mode-paris-porter-look-vacances-au-bureau/

  8 września 2016 at 09:05 Odpowiedz
 • W izaż Marzena Bartosz

  Gwiazda;)

  22 września 2016 at 21:43 Odpowiedz
 • Satya Dev

  you look so gorgeous, and ur style is unique…

  http://academicprojectsbangalore.com/projects

  20 października 2016 at 06:55 Odpowiedz

Leave a Comment