to top

Happy. Just like that, for no reason.

bandage dress total white

“Hey, long time no see! I wonder how are you doing, are you happy? “I have recently got such e-mail from my old friend. I’m always joyful when I can renew contacts after many years, so I immediately replied: “I constantly looking for happiness, happiness is before me, I can’t rest on my laurels just like that …” NO.STOP. Wait a minute! What am I saying? I’m happy. Ok, I  have a lot of goals, I don’t even started reaching a lot of them but it’s doesn’t mean that I can’t be happy because point x on my task list hasn’t been completed yet. I don’t have to be ashamed that I am happy. No, I don’t drive  Ferrari, I don’t live in penthouse and I don’t have latest LV clutch. But I have a wonderful husband, cool job and a lot of fantastic moments every day. Trivia? Certainly yes. But they can give me a lot of happiness:)

„Hej,kopę lat! Tak się zastanawiam co u Ciebie, czy jesteś szczęśliwa?” W mojej skrzynce mailowej właśnie pojawił się mail od dawnego znajomego. Odnowienie kontaktów po latach zawsze sprawia mi wiele radości, więc nie zwlekając zabrałam się za odpowiedź: „stale gnam za szczęściem, szczęsćie dopiero przede mną, nie mogę przecież tak osiąść na laurach…”STOP. Wróć. Przecież ja JESTEM szcześliwa. Ok, założyłam sobie wiele celów, wiele z nich nawet nie zaczęłam realizować, ale nie oznacza to, że nie mogę być szczęśliwa bo punkt x na mojej liście zadań nie został spełniony. I wcale nie muszę się wstydzić tego, że jestem szczęśliwa. Nie, nie jeżdżę Ferrari, nie mieszkam w penthousie i nie mam nowego modelu kopertówki od LV. Ale mam za to wspaniałego męża, fajną pracę i mnóstwo rewelacyjnych momentów każdego dnia. Drobnostki? Na pewno tak. Ale za to ile potrafią dać mi frajdy::)

77av-horz 39v-horz 55a

Many of you (including myself) are often afraid that when you are happy, you won’t achieve anything more In life. It means if you are satisfied now, it makes no sense to develop further because if you are happy, it means that you achieved everything and nothing wonderful will happen. Needless to say, it’s totally nonsensical assumption …. In fact,  first is luck and next acceptance of the current situation, and then you can start and complete tasks from your list . Unfortunately, I also fall into a trap of such thinking.

But why ?! I know all these principles of positive psychology, quotations that happiness is not a destination but a journey, so why I don’t use them in my life? Why am I in such a hurry?

When you look around, you can see a lot of sad people and a lot of positive enthusiasts. You don’t born with recorded level of happiness. You learn how to be happy. You learn it as you learn foreign languages. Hanna is fluent in 4 languages and Christina isn’t. Hanna wasn’t born with this ability. She developed this ability. Just as you can develop your ability to be happy.

Wielu z nas ( w tym ja) często boi się, że kiedy poczują się szczęśliwi, to znaczy, że już nic w życiu nie osiągną. Wg takiego sposobu myślenia jeśli aktualnie czujesz się spełniony, to nie ma sensu dalej się rozwijać, bo skoro jesteś szczęśliwy, to znaczy, że wszystko osiągnąłeś i nie spotka Cię już nic wpaniałego. Nie muszę chyba mówić, że to totalnie bzdurne założenie….W rzeczywistości to najpierw jest szczęście, a co za tym idzie akceptacja obecnej sytuacji, a dopiero później możemy działać i realizować zadania z naszej listy celów. Niestety sama wpadam w pułapkę takiego myślenia.

 

Tylko dlaczego?! Znam te wszystkie zasady psychologii pozytywnej, hasła mówące o tym, że szczęście to nie cel podróży, tylko sposób podróżowania, więc dlaczego nie stosuję tego w swoim życiu? Za czym tak gnam?

Kiedy rozejrzymy się dookoła zobaczymy stado smutasów i równie wielką grupę pozytywnych zapaleńców. Nie rodzimy się z zapisanym poziomem szczęścia. Bycia szczęśliwym uczymy się. Uczymy się tak jak języków. Hanka włada biegle 4 językami, a Krysia nie. Hanka nie urodziła się z tą zdolnością. Ona sobie ją wypracowała. Tak samo jak Ty możesz wypracować sobie swoją umiejętność bycia szczęśliwym.

3b 44ab-horz 11ab-horz

crop top i ołówkowa spódnica/ crop top and pencil skirt Eve Boutique
sandałki/ sandals podobne znajdziecie TU
torebka/ bag Fabiola
naszyjnik z jaskółką/ necklace Perlove

I think each of you heard motivational motto: appreciate little things, because one day you will look back and you will see that these small things were big things. As with everything else –it’s easy to say but hard to do. But I don’t have to look for happiness outside and play with it. I already have a happiness. I just have to find it in myself. When were you happy last time ? When did you drink a delicious cup of coffee? When did you talk with a friend? When did your child told you that he/she loves you? When did you feel sun on your face? In such moment, stop for a while and appreciate where you are and what you are doing in this moment. Feel simple joy. Every day, find small moments that make you happy. You can even wrote them on a piece of paper. Then, you will understand something very important … You will find out that it’s up to you whether you are happy or not. You decide when you’re happy. Trust me, you can be happy just like that. Without any conditions. Because you’re a person who has a right to be happy and deserve it. You are created for that.Now, smile because you are becoming a free man, free from conditions. Unconditionally happy :).

Remember: “Happiness is not about getting what you want all the time, it’s about loving what you do have”:)

Tell me do you have your own recipe for happiness? Do you cherish little things? :)

Chyba każdy z nas słyszał motywacyjne motto: doceniaj małe rzeczy, ponieważ kiedyś spojrzysz za siebie i dostrzeżesz, że te małe rzeczy były wielkimi. Jak ze wszystkim innym – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Przecież ja nie muszę tego szczęścia poszukiwać gdzieś na zewnątrz, bawić się z nim w berka. Ja to szczęście już mam. Muszę je tylko znaleźć w sobie.  Kiedy ostatnio byłeś szczęśliwy? Gdy wypiłeś pyszną kawę? Gdy porozmawiałeś z przyjacielem? Kiedy dziecko powiedziało Ci, że Cię kocha? Kiedy zaświeciło słońce wprost w Twoją twarz? W takiej chwili zatrzymaj się na moment i doceń to gdzie jesteś w tej chwilii i to co teraz robisz. Poczuj taką prostą radość. Każdego dnia znajduj małe momenty, które dały Ci poczucie szczęścia. Możesz je nawet zapisywać. Zrozumiesz wówczas coś niezwykle ważnego… Zdasz sobie sprawę z tego, że to od Ciebie zależy, czy będziesz szczęśliwy. Że to Ty decydujesz kiedy jesteś szczęśliwy. Bo możesz być szczęśliwym tak po prostu. Bez warunków. Bo jesteś osobą, która ma do tego pełne prawo i na to zasługuje . Która wręcz została do tego stworzona. Uśmiechnij się teraz, bo stajesz się człowiekiem wolnym od warunków. Bezwarunkowo szczęśliwym :)

 

Pamiętajcie: “ Szczęście nie polega na dostawaniu ciągle tego co chcesz, ale na kochaniu tego co masz” :)

Powiedzcie, macie swój przepis na szczęście? Cieszycie się z małych rzeczy? :)

 

Zapraszam Was także na mojego FB, gdzie znajdziecie świetny konkurs, w którym nagrodą jest czarny kombinezon! Zapraszam! KLIK 

7ab-horz 57ab 1v

EvelineBison

 • ADSTRANGER

  Łezka w oczku jak czytałam ten post, chwyta za serce. Cudownie napisany odnoszący się również do mojego życia.
  Przesyłam ogrom buziaków:* Wyglądasz rewelacyjnie! ♥

  16 sierpnia 2016 at 23:31 Odpowiedz
 • BLOGGERS

  17 sierpnia 2016 at 01:04 Odpowiedz
 • Martyna

  a na dodatku piękna kobieta i figura marzenie, więc nic tylko szczęśliwym być! :) widac to szczęście gdy się uśmiechasz, buziaczki!;* a look cudo!

  17 sierpnia 2016 at 01:36 Odpowiedz
 • Stylpasja

  świetnie wyglądasz!!

  17 sierpnia 2016 at 08:48 Odpowiedz
 • AnonimowyON

  Anioł

  17 sierpnia 2016 at 10:27 Odpowiedz
 • Ev

  17 sierpnia 2016 at 12:01 Odpowiedz
 • Diana

  Wyglądasz pięknie! Kobieco, z klasą… Jak zawsze! :* Widać, że jesteś szczęśliwa. I pięknie piszesz o szczęściu!

  17 sierpnia 2016 at 20:52 Odpowiedz
 • -I-K-S-

  szczęście jest w tysiącu drobiazgów tworzących mozaikę życia codziennego :)

  17 sierpnia 2016 at 21:27 Odpowiedz
 • Anna piekeperfumy

  Mój przepis na szczęście to pielęgnowanie uczuć, tych dobrych:) oraz drobne przyjemności na co dzień, umiejętność cieszenia się z tego co mam:)

  17 sierpnia 2016 at 21:55 Odpowiedz
 • Ela

  Muszę to napisać – wyglądasz tu totalnie jak nie-Polka. Po prostu jakoś tak “zagranicznie” “egzotycznie”. Czy Ty masz jakieś obce korzenie? Stylizacja przepiękna:)

  18 sierpnia 2016 at 11:02 Odpowiedz
   • Ela

    A naprawdę masz coś takiego “zagranicznego”;)

    20 sierpnia 2016 at 14:09 Odpowiedz
 • czerwonafilizanka

  kobieco, elegancko!

  18 sierpnia 2016 at 12:48 Odpowiedz
 • sandicious

  Takie drobnostki potrafią dać więcej szczęścia niż nowy model samochodu czy torebka od LV :) Miłośc, rodzina, dobra praca i naprawdę człowiek może być szczęśliwy :) Co do stylizacji – komplet jest boski i wyglądasz w nim oszałamiająco! Pozazdrościć tylko figury!

  18 sierpnia 2016 at 13:52 Odpowiedz
 • nelliax

  Świetnie piszesz o szczęściu i byciu szczęśliwym! Post dał mi wiele do myślenia!
  Co do stylizacji – bardzo zjawiskowa :)
  Pozdrawiam! :)

  18 sierpnia 2016 at 15:26 Odpowiedz
 • Sylwia Szewczyk

  Wyglądasz przepięknie. Miłość kwitnie :) Aż promieniejesz 😉 A komplecik jest idealny!
  http://www.sylwiaszewczyk.com

  18 sierpnia 2016 at 17:08 Odpowiedz
 • Daniella Dias

  A vida é uma eterna busca pela felicidade.
  As vezes tropeçamos pelo caminho, mas o objetivo é sempre ser feliz.

  Amei o look e as fotos.

  Dany
  http://www.brechodanylins.com.br

  18 sierpnia 2016 at 17:26 Odpowiedz
 • Dorota

  Dla mnie szczęście to suma małych rzeczy. Tak jak napisałaś, mam cudownego męża, cudownego synka, mogę realizować siebie – jestem szczęśliwa. Ale wiem, że mogę być jeszcze szczęśliwsza. Jak Ty cudnie wyglądasz tym zestawie! Pozdrawiam :)

  18 sierpnia 2016 at 19:21 Odpowiedz
 • MAZGOO

  Prezentujesz się niesamowicie, elegancja i styl, madre słowa pod ktorymi sama się podpisuję,

  19 sierpnia 2016 at 14:33 Odpowiedz
 • Aly

  19 sierpnia 2016 at 14:36 Odpowiedz
 • Szmaragd

  Piękny zestaw :-) :-)

  19 sierpnia 2016 at 16:43 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  jesteś cudowna w bieli:D

  19 sierpnia 2016 at 22:18 Odpowiedz
 • Kasia

  Masz niesamowitą urodę i figurę. Obojętnie co ubierzesz wyglądasz rewelacyjnie 😉

  23 sierpnia 2016 at 20:53 Odpowiedz
 • eyesflossy

  uwielbiam Twoje zdjęcia, tak masz rację trzeba się cieszyć każdą drobną rzeczą bo to w nich jest magia, dlaczego mamy czekać aż wydarzy się wielkie bum i być w tedy szczęśliwym przez chwilę jak można cieszyć się z małych rzeczy i być cały czas szczęśliwym. Cudowny post 😉

  27 sierpnia 2016 at 14:19 Odpowiedz
 • Adriana EmFashion

  Przepiękna stylizacja, wprost stworzona dla Ciebie! A tekst piękny, prawdziwy, dający do myślenia jak zawsze u Ciebie. Lubię tu zaglądać, miłego weekendu
  http://www.adrianaemfashion.blogspot.co.uk

  27 sierpnia 2016 at 15:34 Odpowiedz

Leave a Comment