to top

Here and now state of mind

58b

Recently Monika Sałapat, owner of the Bonanza Style clothing brand , has invited me to her series of “Conversations over a cup of coffee.” We talked about fashion, style, art. If you are curious about our womanish chatter, I invite you to Bonanza Style blog CLICK , where you can find the entire conversation. At some point, she asked me: “If you could go back in time? In what era, in terms of fashion, would you like to live? “. I didn’t think about stylings from the ‘20s or ‘60s,  which I would gladly come back, I just thought: I do not want to go back in time! I feel good here, now.

Niedawno Monika Sałapat, właścicielka marki odzieżowej Bonanza Style, zaprosiła mnie do swojego cyklu „Rozmów przy kawie”. Rozmawiałyśmy o modzie, stylu, sztuce. Jeśli jesteście ciekawi przebiegu naszej babskiej pogawędki, to zapraszam Was na blog Bonanza Style KLIK,  gdzie  znajdziecie zapis całej rozmowy. W pewnym momencie padło pytanie: „Gdybyś mogła cofnąć się w czasie? W jakiej epoce, pod względem mody, chciałabyś żyć?”. Przez moją głowę wcale nie przebiegały stylizacje z lat 20 czy 60, do których chętnie bym wróciła, tylko myśl: nie chcę się cofać! Tu mi dobrze.

2a 6b-horz

sweter (noszony jak sukienka) – sweater (as a dress) – mapepina

naszyjnik/ necklace – Perlove

bransoletka/ bracelet – Perlove

torebka/bag – Paulina Shaedel

kozaki/overknee boots – Monashe

7a-horz

Current fashion is the best ever, in my opinion. We have reached such stage, when no holds barred. I like elegant outfits straight from “the Big Gatsby” movie so I can make my hair wavy, use dark lipstick and wear something with sequins and shimmering satin. Nothing stands in the way of the aforementioned 1920s hairstyle and makeup, wear simple black skinny jeans. Women in “the Great Gatsby” movie rather couldn’t do it. And we? Today, yes! Today I can wear a sweater (THIS) and wear it as a dress. I can choose jewellery and if I want I can wear a pendant necklace on the back, instead of my neckline. Today, I can do anything! Today’s fashion would not exist without previous trends, because it constantly draws inspiration from the past. But personally, I am not looking back. Not only in fashion. I believe it’s better to focus on what is happening HERE and NOW.

Moda aktualnych czasów, to to co w modzie najlepsze moim zdaniem. Doszliśmy do takiego etapu, kiedy wszystkie chwyty są dozwolone. Lubię pełne elegancji stroje rodem z filmów Big Gatsby więc mogę uformować włosy w fale, pociągnąć usta ciemną szminką i założyć coś wyszywanego cekinami i połyskującego satyną. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wcześniej wspomnianej fryzury i makijażu  nawiązujących do stylu lat 20-tych założyć najzwyklejsze czarne rurki. Kobiety z czasów Wielkiego Gatsby’ego raczej nie mogły sobie na to pozwolić. A my? Dzisiaj, tak! Dzisiaj mogę ubrać sweter (TEN) i potraktować go jako sukienkę. Mogę wybrać biżuterię i jeśli mam kaprys przerzucić zawieszkę naszyjnika na plecy, zamiast na dekolt. Dzisiaj mogę wszystko! Dzisiejsza moda nie istniałaby bez tego co było wcześniej, bo stale czerpie z przeszłości. Ale  osobiście nie jestem zwolenniczką oglądania się wstecz. Nie tylko w modzie. Uważam, że lepiej jest skupić się na tym co dzieje się TU i TERAZ.

12ab-horz 33ab-horz 8a-horz

For a long time I lived the past, or I escaped into the future. I have focused on how I lived some years ago, how was my life “then,” “at that time,” “formerly”. Also, I was planning my future life, how it will be when something will happen, when something will pass, when something will change, when I will do something. Simply, I wasn’t paying attention to what’s happening at the present moment. And you know what? It’s a waste of life.

Przez długi czas żyłam albo przeszłością, albo uciekałam w przyszłość. Rozpamiętywałam jak żyłam ileś lat wstecz, jak wyglądało moje życie „wtedy”, „kiedyś”, „dawniej”. Snułam też swoje przyszłe życie, jak to będzie kiedy coś się stanie, kiedy coś minie, kiedy coś się zmieni, kiedy coś zrobię. Po prostu omijałam to, co działo się w danym momencie. I wiecie co? To strata życia.

48a 31b-horz  5a

“We usually run next to the moment to get other moments, we go through a week looking for a weekend, we glide over a year thinking about holidays. But the present moment is the only moment that we live in, it includes the past and the future. Anticipation, worrying are a run to the future, recollection of past events is a  retreat to the past. “- Jon Kabat Zinn.

„Zwykle przebiegamy obok chwili, by dotrzeć do innych chwil, przechodzimy przez tydzień, wypatrując weekendu, prześlizgujemy się przez rok, myśląc o wakacjach. A przecież obecna chwila jest jedyną, w jakiej żyjemy, zawiera w sobie przeszłość i przyszłość. Przewidywanie, zamartwianie się to bieg w przyszłość, rozpamiętywanie minionych zdarzeń to cofanie się do przeszłości.” – Jon Kabat Zinn.

16ab-horz

21a-horz

39a

The state of consciousness where your attention is focused only on THIS moment, is the state of up-time, which is here and now. Your senses are sharpened, and you are fully aware of the moment. Why is it so important? Because important is what exists in general, and not only now. You don’t believe me? So can you prove me that there is the past? Can you take me to this place? Is it tangible? No. Because the only place where is the past is your head. Sure, you have memories, images, everything that you can connote, but it is only a figment of your mind. In a real world, the past doesn’t exist. And the future? Does it exist? No, the future is also your image of what will happen tomorrow, next year, at some point. These are expectations that exist only in your head. The only thing that exists is the present. Moment. THIS moment.

Stan świadomości, w którym Twoja uwaga skupiona jest wyłącznie na TEJ chwili , to stan up-time, czyli tu i teraz. Wyostrzają się wtedy zmysły, a Ty jesteś całkowicie świadomy chwili. Dlaczego jest to tak istotne? Bo ważne jest to co istnieje, a istnieje tylko Teraz. Nie wierzysz mi? Czy możesz mi udowodnić, że istnieje przeszłość? Możesz mnie do tego miejsca zaprowadzić?  Czy jest ona namacalna? Nie. Bo jedyne miejsce, w którym istnieje przeszłość, to Twoja głowa. Jasne, masz wspomnienia, obrazy, wszystko to możesz przywołać, ale to Tylko wytwór Twojego umysłu. W realnym świecie, przeszłość nie istnieje.  A przyszłość? Czy istnieje? Nie, przyszłość to także Twoje wyobrażenie o tym co nastąpi jutro, za rok, kiedyś tam. To oczekiwania, które istnieją tylko w Twojej głowie.  Jedyne co istnieje, to teraźniejszość. Chwila.  TEN moment.

4 18a-horz

What is going to happen when you will start to live here and now? In fashion, certainly you will get the it-girl status , person who is well oriented in trends, but it is only, you know,- cover, and as you know you can’t  judge a book by its cover. However, when you will start to focus on the present moment in your life, you will get your life now, the only thing that is real in the world.

Co się stanie kiedy zaczniesz żyć TU i TERAZ? W modzie na pewno zyskasz status it-girl, osoby dobrze zorientowanej w trendach, ale wiecie- to tylko otoczka, a od dziś wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce. Jednak kiedy zaczniesz skupiać się na aktualnym momencie w swoim życiu, zyskasz  życie teraz czyli jedyne co jest na tym świecie rzeczywiste.

“Yesterday, you should not be. Tomorrow uncertain. Only today is yours. ” Pope John Paul II

„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje.” Jan Pawel II

And you ? Where are you today? In the past, in the present or in the future? 😉

A Wy? Gdzie jesteście dzisiaj? W przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości? 😉

9b

15a

EvelineBison

 • iluminacje konwersacje

  sceneria dzisiejszych zdjęć robi niesamowite wrażenie :)

  20 lutego 2016 at 16:01 Odpowiedz
 • Złota Orchidea

  Zakochałam się w tej stylizacji <3 bosko wyglądasz kochana ! Kobieta z klasą 😉

  Mogę prosić o kliknięcie chociaz w jeden link ?? http://zlota-orchidea.blogspot.com/2016/02/zamowienie-z-dresslink.html bardzo mi to pomoże 😉 z góry dziękuje i pozdrawiam 😉 ;*

  20 lutego 2016 at 17:19 Odpowiedz
 • Emma

  O gosh!!! love that outfit!
  Stunning dear!

  Emma
  http://www.emmalovesfashion.com

  20 lutego 2016 at 20:11 Odpowiedz
 • justekmakemesmile

  Kobieto, ja sobie chyba wydrukuję Twój plakat na ścianie….i będę do niego wzdychała, jak męża nie będzie w domu:) Jesteś cudowna!

  21 lutego 2016 at 01:30 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  kochana piękna Ty nasza!

  21 lutego 2016 at 08:51 Odpowiedz
 • Miguel

  Absolutely 😀
  Ohn, you look so simple and so pretty +.+
  Less is moree <3

  NEW GET THE LOOK POST | Wear Stripes
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

  21 lutego 2016 at 10:55 Odpowiedz
 • Iwona Gold

  Przeczytałam tę rozmowę i jestem mile zaskoczona Twoją odpowiedzią na pytanie o muzykę:). Uwielbiam smooth jazz i brzmienie saksofonu. Tego rodzaju muzyka ułatwia mi skupienie się i pobudza do pisania, więc najczęściej leci w tle, gdy tworzę posty na bloga;).
  Udanej niedzieli:).

  21 lutego 2016 at 12:21 Odpowiedz
 • fasonique

  Piękne zdjęcia, widzę, że już wiosennie u Ciebie :-) Stylizacja bardzo w moim stylu, sukienka i kozaki to jeden z moich ulubionych duetów :-) Super!

  21 lutego 2016 at 15:28 Odpowiedz
 • fasonique

  A i świetna fryzurka :-)

  21 lutego 2016 at 15:29 Odpowiedz
 • justbasicgirl

  Przepiękna TY I zdjęcia jak zawsze! Zainteresowała mnie Twoja mała torebeczka, więc nie omieszkałam zajrzeć na stronę, gdzie można ją kupić;) Piękna wiosna w tle!

  21 lutego 2016 at 16:07 Odpowiedz
 • Karo

  Pięknie, subtelnie i delikatnie cudnie

  21 lutego 2016 at 17:35 Odpowiedz
 • Nika;P

  I jak zawsze pięknie :) z chęcią obejrzę później tą rozmowę 😀

  22 lutego 2016 at 10:18 Odpowiedz
 • Klaudia

  Śliczna stylizacja, taka delikatna, zdjęcia piękne :)

  22 lutego 2016 at 12:19 Odpowiedz
 • Vesna

  Stunning outfit and photos dear! You look so pretty!
  Thanks for the visit and lovely comment! :)
  Vesna – Home Chic Club
  http://vesna-kreativnostidrugesitnice.blogspot.rs/

  22 lutego 2016 at 12:46 Odpowiedz
 • Eleonora

  Lovely look and pics! <3

  XOXO,
  Eleonora
  It-Girl

  22 lutego 2016 at 12:48 Odpowiedz
 • 12345

  Fryzura!

  22 lutego 2016 at 15:06 Odpowiedz
 • Ev

  Wyglądasz rewelacyjnie! 😉

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

  22 lutego 2016 at 15:46 Odpowiedz
 • vereeben-art

  Wyglądasz cudownie, śliczne dodatki i zdjęcia :)

  22 lutego 2016 at 15:57 Odpowiedz
 • Ania

  Pięknie wyglądasz ;* cudownie wszystko połączyłaś :)

  22 lutego 2016 at 21:04 Odpowiedz
 • sandicious

  czytałam już Waszą rozmowę wcześniej :) kochana jesteś kwintesencją kobiecości, stylu i szyku! jak zwykle perfekcyjna i piękna!

  22 lutego 2016 at 22:54 Odpowiedz
 • AnonimowyON

  Na tak drobnej kobiecie takie wielkie swetry prezentują się rewelacyjnie, podkreślają Twoje dlugie i szczupłe nogi i to że jesteś p prostu bardzo filigranową kobietką. Wygląda to bardzo zmysłowo. Nie zawsze niestety na przeciętnej kobiecie efekt będzie podobny, zwykle będzie kiepski. Ale Ciebie można w takim wydaniu oglądać non stop…

  22 lutego 2016 at 23:24 Odpowiedz
   • AnonimowyON

    Moze i 170 to nie mało ale wierz mi ze jestes filigranowa, chodzi o gabaryty 😀 po prostu drobinka 😉

    25 lutego 2016 at 10:21 Odpowiedz
 • DO MI

  ŚLICZNA!!! Strasznie mi się podoba upięcie!

  22 lutego 2016 at 23:27 Odpowiedz
 • Amely rose

  what a lovely post my dear
  your style is so amazing and inspiring
  simply love it!
  lovely :)
  with love your AMELY ROSE

  22 lutego 2016 at 23:43 Odpowiedz
 • iza

  Bardzo kobieco i elegancko ? piękne buty !!!

  23 lutego 2016 at 02:05 Odpowiedz
 • Sun Moon

  I agree when it comes to today’s fashion – great freedom! You look flawless and I love your jewelry.

  Come & see my blog: http://sunmoonstyle.blogspot.co.at/

  23 lutego 2016 at 03:35 Odpowiedz
 • Bella_Caroll

  Świetne zdjęcia :) Przepiękna biżuteria- subtelna ale z klasą. Pozdrawiam.
  http://www.bellacaroll.pl

  23 lutego 2016 at 13:54 Odpowiedz
 • Tynka.

  idealny look! a te zdjęcia na tle różowych kwiatów – najpiekniejsze!

  23 lutego 2016 at 19:02 Odpowiedz
 • malwina m

  Piękna sceneria, piękna stylizacja i piękna Ty!

  25 lutego 2016 at 12:20 Odpowiedz
 • Ivana

  Elegant and so beautiful look! Jewelry is also chic and looks great in this outfit.
  Have a lovely day,
  kisses

  25 lutego 2016 at 13:46 Odpowiedz
 • Rena

  Adorable pictures and very cool look!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  http://www.dressedwithsoul.com

  25 lutego 2016 at 18:47 Odpowiedz
 • Spragniona Świata

  Idealne miejsce do zdjęć, te różowe kwiaty. Zmysłowo i seksownie a jednocześnie nie wulgarnie. Bardzo podoba mi się :)

  26 lutego 2016 at 13:49 Odpowiedz
 • paula-visage.blogspot.com

  Niesamowity klimat zdjęć :)
  Stylizacja bardzo w moim guście <3 mega zmysłowa i kobieca ale też pełna luzu i to jest właśnie sexy :)
  Jak zwykle post dający do myślenia, który przyjemnie się czyta . Lubię to!

  http://paula-visage.blogspot.com

  28 lutego 2016 at 20:47 Odpowiedz
 • Fashionelja

  Wyglądasz prześlicznie, zauroczyła mnie ta stylizacja, jest tak romantycznie!
  Poklikaj u mnie jeśli możesz w najnowszym poście

  ———————————
  http://fashionelja.pl

  4 marca 2016 at 10:54 Odpowiedz

Leave a Comment