to top

In motion – how avoid stagnation in life

Today’s pictures are crying to heaven for vengeance – everything is flying: my hair, skirt (but did you notice how  beautiful it  looks ?;)), my  coat. While taking pictures, I couldn’t stand in one place even for a moment, because wind was blowing my  dress up, or all (literally!) my hair was flying across my face. Sometimes I took after Chewbacca;). On the one hand – it was a disaster, continuous motion, lack of stabilization, but on the other hand – stay in one place ..and last at the same point? It is possible that pictures in such situation would be better, clearer;) But saying that more “globally” such standstill, stagnation is bringing judgment on yourself. Do you know why? Because “ Stagnation does not breed a success” .Tatars, when they wanted to throw a curse on someone ,they  didn’t wish their enemies illness or family break- up, accident, war … they simply wished them to stuck exactly in  the same place where they are.

Dzisiejsze zdjęcia wołają o pomstę do nieba – fruwa na nich wszystko : moje włosy, spódnica (ale zauważyliście przy okazji jak pięknie się układa?;)), poły płaszcza. Podczas robienia zdjęć nie byłam w stanie ani chwili wystać w miejscu, co rusz wiatr albo podwiewał mi cały strój do góry, albo wszystkie (dosłownie!) moje włosy leciały na twarz. Momentami przypominam Chewbaccę. Z jednej strony – katastrofa, ciągły ruch, brak stabilizacji, ale z drugiej strony – zatrzymać się tak w miejscu..i trwać, wciąż w tym samym punkcie? Możliwe, że zdjęcia wyszłyby wtedy lepsze, ostrzejsze;) Ale mówiąc tak bardziej „globalnie” taki zastój, stagnacja to wyrok na samego siebie. Wiecie dlaczego? Ponieważ „Stagnacja nie rodzi sukcesu”. Tatarzy, kiedy chcieli na kogoś rzucić przekleństwo, nie życzyli swoim wrogom wcale ani choroby, ani rozpadu rodziny, wypadku, wojny… życzyli im, po prostu, aby pozostali dokładnie w tym samym miejscu, w którym są.

10a-horz mini

spódniczka/ skirt RIUSZKA

płaszcz/ trench coat podobne znajdziecie na ANSWER TU i TU

kozaki za kolano/ overknee boots

bluzka/ blouse  ANSWER

torebka/bag Stradivarius

bransoletki/bracelets Arcy-dziełka

30a-horz mini

Probably not once in a lifetime you looked back and you thought, “Damn, why I didn’t try my hand in drama school”, “I regret that I didn’t walk to this beautiful girl and I didn’t invite her for coffee”, “I wish I started  running earlier”,” I could take that language course “… .. etc. In  a moment, I will  probably see a counterattack: “Ok. I  would fail any way …” etc. but, remember that our mind is designed in such a way that over the time you more regret things that you haven’t done, than you decided to take a risk, you decided to do something and it simply did not work out- „I don’t regret the things I’ve done. I Just regret the things I didn’t do when I had a chance”. Do you know that feeling? J.    People were born to take risks. Some of them on greater degree, some of them on smaller degree, but you always have to take the risk. I don’t mean stupid, high risk behaviours like drink- driving or putting down all your money in a casino  . I’m talking about a wise, considered, reasonable risk. So you should make decisions, which of course you can’t be sure where will lead you, but you can be sure that they will develop your potential.

Pewnie nie raz w życiu spojrzeliście za siebie z myślą: „kurczę, dlaczego nie spróbowałam swoich sił na studiach aktorskich,”, „szkoda, że nie podszedłem do tej pięknej dziewczyny i nie zaprosiłem jej na kawę”, „żałuję, że nie zaczęłam biegać wcześniej”, „mogłem zrobić ten kurs językowy”….. etc. Za chwilę dacie mi kontrę: „Ok., i tak by mi się nie udało…” ale, pamiętajcie, że nasz umysł jest tak skonstruowany, że po czasie żałujemy bardziej tego, że czegoś nie zrobiliśmy w ogóle niż, że podjęliśmy ryzyko, zrobiliśmy coś i  to nam nie wyszło –  „Nie żałuję rzeczy, które zrobiłem. Żałuję rzeczy, których nie zrobiłem, kiedy miałem okazje”. Znacie to uczucie?J.  Człowiek jest stworzony do tego, żeby ryzykować. Jedni w większym stopniu, inni w mniejszym, ale zawsze musimy podjąć jakieś ryzyko. Nie mam na myśli zachowań o wysokim stopniu ryzyka, po prostu głupich, jak np. jazda po pijaku samochodem, stawianie w kasynie całego naszego majątku. Mówię o mądrym, przemyślanym, rozsądnym ryzyku. Czyli żeby podejmować pewne decyzje, co do których nie mamy pewności gdzie nas zaprowadzą, ale to co wiemy, to to, że rozwiną one nasz potencjał.

6a

1-horz mini

It doesn’t matter what skills do you want to develop. It is important to specify your goal at the beginning. Do you want to run a marathon? Do you want to change a job? You wrote a book and you want it to become a bestseller? Do you want to save a certain amount of money? Or maybe do you want to find a wife in a year? 😉 It can be any field, but “If you’ll spend one extra hour each day in the study of your chosen field, you’ll be a national expert in five years or less..” (Earl Nightengale). 1 hour. How much time do you spend each day on Facebook or instagram?

Nie ma znaczenia w jakiej dziedzinie życia chcemy się rozwinąć. Ważne jest aby na początku sprecyzować swój cel. Chcesz przebiec maraton? Chcesz zmienić pracę? Marzysz o tym, aby napisana przez Ciebie książka stała się bestsellerem? Chcesz oszczędzić określoną sumę pieniędzy? A może dajesz sobie rok na znalezienie żony?  😉 Może to być jakakolwiek dziedzina, ale  “Jeśli człowiek dzień w dzień poświęci godzinę jakieś tematowi, to po pięciu latach będzie  w nim ekspertem.” (Earl Nightengale). 1 godzina. Ile czasu dziennie spędzasz scrollując ścianę na facebooku lub zdjęcia na instagramie?

24a

36c-horz mini

How to start? First, simply you should determine what do you want to achieve. Anyone who wants to achieve something, should have a plan  . ” ‘If you fail to plan, you are planning to fail.” Cliché? Maybe it sounds like that, but I remember those days when I didn’t write any “to do “ tasks to my calendar, I  just let time pass. And what? Did I do anything useful? No. But whenever I do a to-do list to plan my activities, I always accomplish them. Okay. Maybe not all of them. But  it’s better than nothing. And I never regret that I haven’t done something, because at least I tried.

Remember about one more important thing – Don’t be discouraged! “I have no regrets because I know I did my best — all I could do” – Midori Ito

So ? Have you got any plans for today? 🙂

Dedicated to J.:)

Jak zacząć? Najpierw po prostu określ co chcesz osiągnąć. Ktokolwiek kto chce COŚ osiągnąć, musi to zaplanować. „Kto nic nie planuje, planuje porażkę”. Poradnikowy banał? Może i tak brzmi, ale przypominam sobie te dni kiedy do kalendarza nie wpisałam żadnego zadania z listy „to do”, po prostu pozwoliłam , aby czas płynął. I co? Zrobiłam wtedy coś pożytecznego?  Nie. Natomiast zawsze gdy planuję swoje zajęcia udaje mi się je wykonać. Ok, może nie wszystkie. Ale zawsze to więcej niż nic. I nigdy nie żałuję że czegoś nie zrobiłam, bo przynajmniej próbowałam.

Pamiętajcie o jeszcze jednej ważnej rzeczy – Nie zniechęcaj się !

„Niczego nie żałuję, bo wiem że starałem się ze wszystkich sił – zrobiłem wszystko co było w moje mocy” – Midori Ito

To co? Jakie plany na dziś? 🙂

25bc

EvelineBison

 • sparkle

  piękna sukienka! 🙂
  http://locastrica.blogspot.com/

  18 grudnia 2015 at 19:30 Odpowiedz
 • ADSTRANGER

  Pięknie to napisałaś! i równie pięknie wyglądasz ;***

  18 grudnia 2015 at 20:44 Odpowiedz
 • Anka

  To wszystko prawda – obawy przed próbowaniem nowości, najbardziej trzymają nas w tym samym miejscu, a nawet cofają.
  Wspaniale wyglądasz! Masz niezwykly dar łączenia rzeczy w taki sposób, że zawsze wszystko wygląda tak jak by było specjalnie stworzone do danej stylizacji. Nie ma żadnych przypadkowych elementów. Te kozaki są boskie!

  18 grudnia 2015 at 21:58 Odpowiedz
  • Paula

   co do stylizacji – myślę tak samo 🙂

   19 grudnia 2015 at 09:51 Odpowiedz
 • jointyicroissanty

  “Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” – zawsze się sprawdza.
  Zestaw piękny i spójny, uwielbiam takie łączenie kolorów i fasonów. Ślicznie wyglądasz!:)

  18 grudnia 2015 at 22:23 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Kolory idealne dla Ciebie:) piękna spódnica, wyglądasz genialnie <3

  18 grudnia 2015 at 22:58 Odpowiedz
 • Mileide Almeida

  I love the colors!! So amazing mix!!

  19 grudnia 2015 at 03:28 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  wyglądasz po prostu zjawiskowo! :***

  19 grudnia 2015 at 08:03 Odpowiedz
 • malwina m

  O jak ślicznie. Cudnie połączone kolory i fasonów. Świetne buty, płaszcz, spódniczka…wszystko!

  19 grudnia 2015 at 08:16 Odpowiedz
 • Miguel

  Absolutely dear 😀

  You look so so perfect with this shades! Like a princess 😀

  NEW BOOK REVIEW POST | So What?
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

  19 grudnia 2015 at 09:28 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Spódniczka ma śliczny kolor 🙂 Pozdrawiam !

  19 grudnia 2015 at 09:53 Odpowiedz
 • Paula

  Beże i pastele są stworzone dla Ciebie Ewelinko 🙂
  Chyba zmarzłaś niesamowicie, prawda? To płaszczyk bardziej wiosenny czy jest on ocieplany?
  Na początku piszesz, że wszystko podwiewało a ja uważam, że to dodało uroku zdjęciom 🙂
  Mój mąż nauczył mnie, że taki artystyczny nieład jest bardziej seksowny niż jakaś sztywnie przyjęta poza 🙂 i to się sprawdza!
  A co do Twoich cytatów zgadzam się całkowicie!

  19 grudnia 2015 at 09:55 Odpowiedz
 • Charlène Jiho

  Lovely colors ! I love the skirt !

  19 grudnia 2015 at 11:51 Odpowiedz
 • sandicious

  wyglądasz zjawiskowo!:)
  Sandicious

  19 grudnia 2015 at 12:44 Odpowiedz
 • Daria Arcimowicz

  Piękna stylizacja i kreatywnw zdjęcia w ruchu 🙂

  19 grudnia 2015 at 15:24 Odpowiedz
 • Julia

  świetna stylizacja :))

  19 grudnia 2015 at 16:28 Odpowiedz
 • RIUSZKA

  Stylizacja idealna, nie ma tu żadnych przypadków, wszystko przemyślane i połączone w sposób niebanalny..Dziękuję 🙂 Zapraszam do odwiedzenia mojej strony, gdzie można znaleźć spódniczkę w kilku wersjach kolorystycznych: http://riuszka.dawanda.com 🙂

  19 grudnia 2015 at 18:13 Odpowiedz
 • Ina

  Wow! Wietrzne, ale pieknie! Jak to mówiá : no risk, no fun 😉

  20 grudnia 2015 at 00:30 Odpowiedz
 • Eni

  Love your skirt Evelin and this mix of colors is really nice. Camel and pink is very stylish combination. Kisses from Italy and thank you for your visit,
  Eni

  Eniwhere Fashion
  Bloglovin of Eniwhere Fashion

  20 grudnia 2015 at 13:26 Odpowiedz
 • Ivana

  You look so lovely in these pastel tones! Skirt is so chic 🙂
  Kisses

  20 grudnia 2015 at 14:38 Odpowiedz
 • Ptysia

  Kozaki i ta spódniczka są naprawdę rewelacyjne i się w nich zakochałam. Mimo tego, że wiał wiatr wyglądasz naprawdę fantastycznie, a niesprzyjające warunki pogodowe nadały tylko naturalności tym zdjęciom 🙂

  20 grudnia 2015 at 14:39 Odpowiedz
 • KosmetykoFanki

  Ale piękne buty, super zestawienie 🙂

  20 grudnia 2015 at 16:38 Odpowiedz
 • Nada

  Lovely post !! 🙂
  please follow my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  20 grudnia 2015 at 18:02 Odpowiedz
 • telma

  Nice 🙂

  20 grudnia 2015 at 19:20 Odpowiedz
 • Aga Ka

  takie życie blogerki niestety, że trzeba się zmagać z trudami atmosferycznymi :p fajne połączenie różu i beżu, podoba mi się, bardzo delikatnie wyszło <3

  20 grudnia 2015 at 21:48 Odpowiedz
 • Miss Moonlight

  Przepiękna sesja, po prostu cudownie Ci w tej kolorystyce, niesamowicie pasuje do Twojej urody, bo wyglądasz w tych pudrowych kolorach jeszcze bardziej zwiewnie , wręcz eterycznie, dla mnie niesamowicie po prostu.. <3 śliczna spódniczka, cukiereczek normalnie, a Twoje nogi wyglądają nieziemsko w tych rewelacyjnych kozakach !! Boski płaszczyk, ach <3 Świetny post, bardzo lubię takie motywacyjne teksty, zawsze powodują u mnie takie STOP i zwrócenie uwagi na swoje życie…..

  Pozdrawiam kochana,
  Buziaki :***

  20 grudnia 2015 at 22:16 Odpowiedz
 • Ania

  cudownie wyglądasz, wszystko idealnie do siebie pasuje 🙂

  20 grudnia 2015 at 22:55 Odpowiedz
 • Paradise For The Eyes

  Jestem zachwycona tą stylizacją! Uwielbiam te kolory! Buziak :*

  21 grudnia 2015 at 01:35 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  najpiękniejsza nasza!

  21 grudnia 2015 at 07:32 Odpowiedz
 • PAULYENN

  Pięknie wyglądasz! Ślicznie Ci w takiej kolorystyce 🙂 pozdrawiam!

  21 grudnia 2015 at 09:03 Odpowiedz
 • Stylowa Misja

  Ta kolorystyka została stworzona dla Ciebie, wyglądasz zachwycająco i niezwykle kobieco. Jeśli chodzi natomiast o to, o czym piszesz to ja również uważam, że “kto nie ryzykuje, ten nie ma” 🙂

  21 grudnia 2015 at 09:27 Odpowiedz
 • justbasicgirl

  Te kolory zdecydowanie do Ciebie pasują! Co do zmian w swoim życiu – ja od dłuższego czasu nie trwonię wolnego czasu na zbędne rzeczy, ponieważ mam go niewiele. Blog, choć jest moim ukochanym zajęciem, prowadzę dopiero w godzinach wieczornych, kiedy Majulka słodko śpi. W ciągu dnia – szlifuję języki i…staram się być najlepszą mamą pod slońcem;) Pozdrawiam cieplutko:)ł

  21 grudnia 2015 at 14:02 Odpowiedz
 • Monika

  Pięknie wyglądasz:)
  pozdrawiam
  Monika

  21 grudnia 2015 at 23:56 Odpowiedz
 • MissBlaack

  Pięknie wyglądasz i pięknie piszesz kochana ;-). Ja zaczęłam prowadzić bloga i bardzo się z tego cieszę, bałam się że nie poradzę sobie, albo że spotkam się jedynie z krytyką, ale mimo wszystko bloguję i czuje się z tym świetnie. Na prawdę warto ryzykować i realizować plany.

  22 grudnia 2015 at 20:03 Odpowiedz
 • Żaneta

  Zdecydowanie bosko wyglądasz <3

  22 grudnia 2015 at 23:45 Odpowiedz
 • serdar

  Hi, look natural and more feminene. xoxo
  http://takimodam.blogspot.com

  23 grudnia 2015 at 11:10 Odpowiedz
 • lukaszmakeup

  JAk zawsze perfekcyjnie 🙂 Podoba mi się

  23 grudnia 2015 at 13:42 Odpowiedz
 • Anka

  Naprawdę piękne zestawienie!

  23 grudnia 2015 at 16:04 Odpowiedz

Leave a Comment