to top

Espadrilles

I like high heels,
even these the highest. I think that they don’t  have to be uncomfortable, of course, if they
have padded insole and flexible sole. But when I got my foot inside of espadrilles
for the first time, I felt almost like I was barefoot! They are the most
comfortable shoes I have ever worn by far. They are even more comfortable than
my beloved Converse.  Coco
Chanel said: “Luxury must be comfortable, otherwise it is not
luxury”. I think that’s true. Comfortable shoes
have a big influence, for example on our mood. For sure some of you had
situations when after one hour, you were dying 
to get off your uncomfortable shoes and suddenly even sale up to 90% off
wasn’t a big temptation ;). Unless it was shoe sale in that case ;). Such
situations have nothing in common with luxury. Rather with hmmm luxury
nightmare ;).  Even Christian Louboutin
said : “A shoe has so much more to offer than just to walk.” I totally agree
with him because for sure you remember 
that if we have right shoes we can conquer the world :D. And it doesn’t
matter if they are flat shoes or high heels
🙂.

Lubię buty na obcasach, nawet tych najwyższych. Uważam, że niekoniecznie muszą być niewygodne, oczywiście jeśli są dobrze wyprofilowane. Jednak kiedy wsunęłam po raz pierwszy swoje stopy w epadryle poczułam, że jestem niemal boso! To zdecydowanie najbardziej komfortowe w noszeniu buty, jakie miałamJ Pod względem wygody pobiły nawet moje ukochane Converse.  Coco Chanel mawiała: „Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem”. Myślę, że to prawda. Wygoda butów ma wielki wpływ, np. na nasze samopoczucie. Na pewno wiele z was było w sytuacji , gdy już po godzinie , umieraliście z niewygody i marzyliście, aby tylko zdjąć swoje niewygodne buty, wtedy nawet wyprzedaż do 90% nie byłaby pokusą ; ). Chyba że sprzedaż wygodnego obuwia w tym przypadku ; ) . Takie sytuacje nie mają nic wspólnego z luksusem. Raczej z hmmm luksusowym koszmarem ; ) . Nawet Christian Louboutin , powiedział: "But ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko funkcję chodzenia . " Całkowicie zgadzam się z nim, bo na pewno pamiętasz, że jeśli mamy odpowiednie buty możemy podbić świat : D . I nie ma znaczenia, czy są to buty płaskie czy na obcasie.
espadryle/espadrilles www.stylowebuty.pl
Before I  showed you my today’s makeover I was thinking for a long time with what to combine them. There is no secret - they are not the most "elegant" shoes, besides the story tells that they were worn by poor Catalans ;).  But when thanks to YSL ,espadrilles have jumped to the international catwalks, I think there is no doubt that these shoes are comfortable and stylish at the same time. Every fashion house has its own version of espadrilles in offer. Sole which is made of jute rope emphasizes the summer character of these shoes, it adds them nicety. Espadrilles work well combined with classic or ethnic style, animal prints (especially if you have a wedged sole espadrilles). This summer I  usually wore my espadrilles with striped t-shirt and jeans or chino pants, with shorts and shirt. But I wanted to show you them in a less "official" version, mainly because  I got a few requests from you to show you some typical holiday, summer makeovers. Therefore, today  there is a loose Bohemian style dress, hat, play and comfort.
Zanim Wam je dziś pokazałam na blogu długo myślalam z czym je zestawić.  Nie ma co ukrywać – 
nie są to najbardziej „wyjściowe” buty, zresztą ich historia mówi, że były to buty biednych Katalończyków;) Jednak kiedy YSL wprowadził je na wybieg, już chyba nikt nie ma wątpliwości, że są to buty, które łączą wygodę i styl.  Praktycznie każdy dom mody posiada w swojej ofercie własną wersję espadryli. Sznurek z którego wykonana jest podeszwa podkreśla letni charakter obuwia, dodaje im lekkości. Świetnie komponuje się w zestawieniu z klasycznym stylem lub etnicznymi, zwierzęcymi wzorami (zwłaszcza jeśli espadryle mają podwyższoną podeszwę). Ja tego lata nosiłam swoje espadryle  zwykle z pasiastą koszulką i jeansami lub spodnami chino, z szortami i koszulą. Ale chciałam Wam je pokazać w mniej „oficjalnej” wersji, zwłaszcza, że dostalam od Was kilka próśb o
typowo wakacyjne, letnie propozycje stylizacji. Dlatego też dzisiaj jest luźna sukienka w stylu boho, kapelusz, luz i wygoda.
 espadryle/ espadrilles www.stylowebuty.pl
tunika/tunic H&M
kapelusz NN+DIY
Do you have famous jute rope shoes in your wardrobe  ? Do you agree with Coco Chanel  that comfort is synonym of luxury, or you are closer to  Anna Dello Russo’s statement that " Fashion is always uncomfortable, if you feel comfortable you never get the look”?. I'm curious about your opinions:)
Macie w swojej szafie słynne buty ze sznurka? Zgadzacie się z Coco Chanel, że komfort to synonim luksusu, czy jednak bliższe jest Wam stwierdzenie Anny Dello Russo, że „Moda jest zawsze niewygodna - jeśli czujesz się komfortowo, nigdy nie osiągniesz perfekcyjnego wyglądu”?. Jestem ciekawa Waszych opinii :)

EvelineBison

Leave a Comment