to top

Alert trend – WINTER 2014/2015 vol.1

kolekcja-zima

Co pojawi się w zimowej kolekcji BE by Bison Eveline? Na razie zobaczyliście przedsmak czyli ciepłe sweterki z warkoczem oraz jeden z płaszczyków. To dopiero początki, ponieważ w planach mamy co najmniej jeszcze kilka nowości.
W zimowej kolekcji na pewno znajdą się motywy zgodne z trendami lansowanymi przez światowe domy mody. Na pewno będą dzianiny – otulające i miękkie, skóra – w wydaniu bardzo kobiecym i eleganckim. Kolory jakie zdominują kolekcję zimową to granat, karmel, śliwka, szarość oraz pudrowy. Na pewno będzie kilka obszernych kardiganów, które z powodzeniem można łączyć z innymi ubraniami z kolekcji, także tej jesiennej czy letniej (np. z bluzkami ANNA czy sukienkami SANDRA czy TAMARA).
Dla mnie zima, to sezon na sukienki i spódnice. Może trochę przekornie, bo większość kobiet sięga po nie dopiero na wiosnę czy latem. Jednak dla mnie sukienka jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i zapewniającym ciepło – nie znoszę ziębiących nogawek spodni (czy co gorsza, ubierania rajstop pod spodnie – pozostałości dziecięcej traumy). Zamiast marznąć wybieram ciepłe rajstopy lub dodatkowo zakolanówki, wysokie i ciepłe kozaki oraz sukienki z grubych dzianin. A jeszcze lepiej kiedy mogę na nie zarzucić kardigan czy narzutkę :)
Dlatego w mojej kolekcji obowiązkowo znajdą się ciepłe dzianinowe sukienki, długie sweterki, które z powodzeniem będzie można nosić jak sukienkę, a także rozkloszowane spódnice, idealne do ciepłych rajstop i kozaków.

1. Skóra
Znajdziemy ją w spódnicach i spodniach. Głównie pojawi się w kolorze śliwki, cappucino i ciemnego brązu. Będą i ołówkowe, eleganckie spódnice, idealne na randkę, ale także do biurowych stylizacji. Będą też bardziej dziewczęce, rozkloszowane spódnice – odpowiednie i na co dzień, i na wyjątkowe sytuacje (np. połączone ze zdobionymi moherowymi sweterkami).

2. Dzianiny
Gdybym miała wybrać tylko jeden gatunek materiału, to na pewno byłaby to dzianina. Uważam, że można z niej zrobić praktycznie wszystko – od szalika, poprzez bluzki, na sukienkach kończąc. Na pewno będzie to główny materiał w kolekcji zimowej ( wiosennej i jesiennej zapewne też;))
Wykorzystam dzianiny wełniane, z dodatkiem angory, dzianiny typu boucle, ale także cieńsze i lejące się dżerseje).

3. Futro
Czym byłaby zima bez milusich futrzaków, kożuszków i innych włochaczy? Chociażby na kołnierzu czy przy wykończeniach? U mnie futerko (sztuczne) pojawi się dość standardowo, jako kamizelka – doskonała do sukienek oraz jako ciepły dodatek do prostych sweterków. Kamizelki będą nieco dłuższe, żeby spełniały nie tylko funkcję ozdoby, ale przede wszystkim chroniły przed zimnem. Dodatkowo futerko pojawi się przy ciepłych sweterkach oraz dresowych tunikach.

EvelineBison

Leave a Comment