to top

New hair, new life?

1b

Have you heard these thrilling stories  about hairdressers  who love cutting large amount of hair instead of  cutting only ends of long hair and as a result they leave women with a bob haircut? Fortunately, I don’t know from personal experience, but I’ve heard similar stories from my friends;)

Znacie te mrożące krew w żyłach opowieści o fryzjerach sadystach, którzy z lubością zamiast ścinać jedynie końcóweczki długo zapuszczanych i pielęgnowanych włosów, wypuszczają ze swojego salonu zapłakane kobiety z fryzurą na pazia? Ja na szczęście nie znam tego z autopsji, ale słyszałam kilka takich historii od moich znajomych;)

13c-horz 27b-horz 2a-horz

Don’t be  fooled by my today’s „haircut”. It’s just a wig;) Hair is not a hand and it grows back quickly , but I’m glad that instead of such a permanent change I could simply have fun and later go back to my long hair.

Niech Was też nie zmyli moja dzisiejsza „fryzura”, to tylko peruka;) Włosy to nie ręka, i szybko odrastają, ale cieszę się, że zamiast takiej trwałej zmiany mogłam po prostu zabawić się, a po wszystkim wrócić do moich długich włosów.

33a 29b
5abb

I think it’s good to check how you look in a particular hairstyle before you decide to change it. Not to mention the fact that hair used in wigs can have completely different texture  than your natural  hair –  for example  it can be straight and your hair is prone to wave or other way round. My hair has a similar texture, is smooth and straight, but certainly it’s not as dense as hair in a wig and certainly I can’t style it this way;)

Myślę, że zanim zdecydujemy się na zmianę fryzury, warto jest sprawdzić jak będziemy w danej fryzurze wyglądać. Pomijam już fakt, że włos użyty w peruce może mieć zupełnie inne właściwości niż nasz naturalny – np. może być prosty, podczas gdy nasze włosy są podatne na falowanie lub odwrotnie. Moje włosy np. mają podobną strukturę, są gładkie i proste, ale na pewno nie tak gęste jak te w peruce i na pewno nie  układałyby mi się w ten sposób;)

17a-horz 22b 43b3ac-horz

I think each of us heard that „ A woman who cuts her hair is about to change her life.” – Coco Chanel. I have never cut my hair so drastically. Of course,  I had  different hair lengths, but I always could say that my hair is long. I had different  hair colours, and I mean totally opposite hair colours –  from platinum blonde to dark brown. I agree with Coco Chanel’s words – for me, dyeing my hair mean I’m going to make a change, to do something different in my life. It may seem strange, but I feel differently with different hair colours . I feel like I’m a different person. When I had blond hair I felt much less confident than when I have dark hair! Just like that – dark colour increases my  self – confidence.

Chyba każdy z nas słyszał,  że „gdy kobieta ścina włosy, to znak, że zamierza zmienić swoje życie„. – Coco Chanel. Ja nigdy nie ścięłam tak drastycznie włosów, choć nosiłam już różne długości, ale mimo wszystko, zawsze kwalifikowały się one jako długie. Mam za sobą za to zmiany koloru włosów i mówimy tutaj o przejściu z jednej strony na drugą – od platynowego blondu do ciemnego brązu. I tutaj potwierdza się myśl Coco Chanel – zmiana koloru niosła u mnie chęć i wdrożenie zmian. Może to dziwne, ale ja czuję się zupełnie inaczej w jasnym i ciemnym kolorze włosów, czuję się jak bym była inną osobą. Nosząc blond włosy byłam znacznie mniej pewna siebie niż wtedy kiedy przyciemniłam włosy! Tak jak by wraz z dodaniem koloru wzrastał mi poziom pewności siebie.

38a 41a-horz 8ac

peruka/wig CLICK

sukienka/dress CLICK

ramoneska/ramonese podobna TU/CLICK

buty/boot Stylowebuty.pl

torebka/bag BonPrix

rajstopy/tights Beli.pl

zegarek/watch Daniel Wellington

szal/scarf CLICK

I think next time, before I decide for bob haircut or fringe  first I will wear a wig for a while to see if I really want such change;).

How about you? Do you often change hairstyles? Or do you  comb your hair in a similar way for years? Let me know In your comments:)

Myślę, że za każdym razem kiedy będzie mnie kusiła grzywka lub bob, spróbuję najpierw ponosić przez chwilę perukę, aby przekonać się czy na pewno chcę takiej zmiany;).

Jak to jest u Was? Zmieniacie często fryzury? A może całe życie czeszecie się w podobny sposób? Koniecznie napiszcie mi o tym w komentarzu:)

12s

EvelineBison

 • Alice

  W pierwszej chwili w ogóle nie widać że to peruka, dokonałaś doskonałego wyboru kochana! Długość i kolor perfekcyjnie pasują do Twych rysów i kształtu twarzy. Cała stylizacja niezwykle kobieca, udanej niedzieli :-)

  18 grudnia 2016 at 15:23 Odpowiedz
 • Ewa Macherowska

  Pięknie wyglądasz!
  Pewnie nie uwierzysz, ale ja kilka lat temu miałam włosy do pasa… przyznam, że czasem za nimi tęsknie ale jednak w krótkich czuję się jak ryba w wodzie. Dopiero teraz czuję, że moja fryzura w pełni odzwierciedla moją osobowość :)

  18 grudnia 2016 at 20:31 Odpowiedz
 • Nippi

  ładnie Ci w takiej długości ale bardziej podobasz mi się w długiej wersji jednak.

  18 grudnia 2016 at 20:44 Odpowiedz
 • Kit

  Had no idea that was a wig, but it looks so good on you! xx

  Kit | THINGS SHE LOVES

  18 grudnia 2016 at 22:19 Odpowiedz
 • Sylwia

  uwielbiam szarości<3 pięknie wyglądasz w tym zestawie<3

  18 grudnia 2016 at 22:48 Odpowiedz
 • Irreplaceable fashion

  Pięknie Ci w tej fryzurze i jak zawsze cudowna stylizacja:*

  19 grudnia 2016 at 08:19 Odpowiedz
 • Kathy Leonia

  a już myślałam że obcięłaś włosy! xd

  19 grudnia 2016 at 08:57 Odpowiedz
 • MADAME LIPSTICK

  Ale mnie nabrałaś 😛 Pomyślałam, że na prawdę ścięłaś włosy 😛
  Tak czy siak, wyglądasz cudnie w tej fryzurce! I stylizacja pierwsza klasa jak zawsze! 😉

  19 grudnia 2016 at 12:43 Odpowiedz
 • Katrina

  Peruki to świetna zabawa 😀 Osobiście ścinałam włosy mocniej w 1-2 gimnazjum, a teraz cały czas je zapuszczam 😉 W sumie, wtedy rzeczywiście chyba chciałam się „zmienić” w jakimś sensie.
  Fajna stylizacja ;D

  19 grudnia 2016 at 15:49 Odpowiedz
 • Rena

  In each case it looks perfect and I like your elegant style, too!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  http://www.dressedwithsoul.com

  19 grudnia 2016 at 16:13 Odpowiedz
 • Lilly Marlenne

  Kamila Zdziebko powinna uczyć się od Ciebie tego, jak ma wyglądać peruka ;P
  Dobra, idą Święta, nie będę złośliwa ;P

  Nie zmienia to jednak faktu, że w takiej fryzurze jest Ci bardzo ładnie, aczkolwiek wyglądasz poważnie, a Twoim atutem jest młody wygląd, więc na Twoim miejscu nosiłabym długie włosy tak długo, jak tylko pozwalałby mi na to ich stan 😀

  19 grudnia 2016 at 22:10 Odpowiedz
 • Martyna

  Ładnie Ci, ale jeszcze bardziej poważnie wyglądasz :) look jak zwykle świetny, pełen elegancji.
  Co do fryzjerów – nie cierpie ich! ale ostatnia wizyta była całkiem udana.

  20 grudnia 2016 at 01:22 Odpowiedz
 • Gingerhead

  Ładnie wyglądałabyś w krótkich włosach :) Zestaw super!
  Gingerheadlife.blogspot.com

  20 grudnia 2016 at 09:52 Odpowiedz
 • Malwao

  O kurcze! Wyglądasz jak w swoich włosach! W długich jesteś dżaga i piękna. W tych też wyglądasz bardzo ładnie, ale jednak masz tak piękne włosy i urodę lalki, więc krótkie włosy zostaw tym, które nie mogą sobie na nie pozwolić;) Nie mniej jednak, jak byś musiała ściąć, to byś fajnie wyglądała :)

  20 grudnia 2016 at 13:21 Odpowiedz
 • lukaszmakeup.pl

  Przypominaz mi Paulę 😀 … piękności <3

  20 grudnia 2016 at 17:38 Odpowiedz
 • AnetaO

  Wyglądasz obłędnie :)

  20 grudnia 2016 at 20:58 Odpowiedz
 • cleo

  Kochana wyglądasz obłędnie w nowej fryzurce!!<3
  Strzał w 10:))

  20 grudnia 2016 at 21:52 Odpowiedz
 • malwina m

  Ładnemu we wszystkim ładnie. W takiej fryzurze tez wyglądałabyś pięknie. Ale ja wolę długie włosy i u Ciebie i u siebie(: Świetna stylizacja. Życzę wszystkiego dobrego na nowy rok. Pozdrawiam!

  28 grudnia 2016 at 22:47 Odpowiedz

Leave a Comment